2009-10-19, Autor:

AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2009-2010

Jedenasta edycja aktualności na dzień 17 października 2009 - 3 kolejka

Lumen Golejów 1 : 3 Soraya-TKKF Pawłowice

Mecz nie należał do łatwych po dwóch setach w walce punkt za punkt odskakujemy w końcówkach i prowadzimy 2-0. Starym zwyczajem w 3 secie popełniamy dużą ilość błędów co skrupulatnie wykorzystali goście wygrywając do 17. Czwarty set twarda walka, czasami nerwowo ale w końcówce seta 2 punktowa przewaga i wygrana 3-1. W setach do -21,-21,17,-23. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (JK)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 Beer Team Rybnik

W pierwszym secie bardzo wyrównana gra ale tylko do stanu 18-15 dla Beerów… Potem na zagrywkę wchodzi Zocha i "leje" osiem zagrywek które przesądzają losy seta… drugi set w całości pod dyktando Mistrzów, dopiero trzeci wyrównany. Walka punkt za punkt, niestety Beery nie potrafiły wykorzystać 25 piłki w górze i set kończy się wynikiem 26 do 24 dla gospodarzy. Obiektywnie trzeba przyznać, że Mistrzowie zagrali bardziej poukładaną siatkówkę... Beer Team niestety nie mógł zgrać w pełnym składzie... Sędzia Krzysztof Boda ocena 5. (a)

Jedynka Jankowice 0 : 3 Jedynka Jankowice II

Jedynka Jankowice II wybrała się na pierwszy wyjazdowy mecz do... Jankowic. A tam pełna gościnność. Licznie zgromadzeni gospodarze nie dali rady nawiązać walki, z nowszym tworem Włodka. Choć trzeba przyznać, że w końcówkach, gdy sety były praktycznie rozstrzygnięte, Jedynkowicze mocno kąsali zagrywką. Po meczu, w rodzinnej atmosferze, wszyscy napili się złotego z pianką, wrzucili coś na ząb i do domu. Mecz został dedykowany Ursusa żonie, która wypuściła go na 2 godz. ze świętowania kolejnej rocznicy ich ślubu... W setach -21, -20, 15. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 6. (ŁW)

Pizzeria Kiler 3 : 2 TKKF Rybnik Piaski-Hotel Politański

Po raz trzeci z rzędu w rywalizacji z Piaskami Kiler okazuje się lepszy. We wtorek na naszej sali udowodniliśmy, że potrafimy wygrywać z silnymi zespołami nawet wtedy gdy nie jesteśmy w pełnym składzie. Mecz przebiegał w przyjaznej atmosferze. Pierwszy set punkt za punkt, ale w końcówce udało nam się zdobyć kilka punktów z rzędu i Kilerzy prowadzą 1:0. Drugi set podobnie z tym, że na początku Piaski prowadzą 4:0, Kilerzy doganiają lecz niestety końcówka należy do gości i jest 1:1. Trzeci set gładziutko wygrywają gospodarze chyba do 16. W czwartym mniej dokładny odbiór Kilerów i w końcówce dwa z rzędu zepsute kluczowe ataki znakomicie grającego przez całe spotkanie Karola doprowadzają do remisu 2:2. Piąty set to poukładana gra gospodarzu i set kończy się wygraną Kilerów do 9, a cały mecz 3:2. Szkoda, że graliśmy tylko jednym środkowym bo trzy punkty były spokojnie w naszym zasięgu. Sędzia Karolina Gontarz ocena 4. (MK)

Olimpia-Geotim Rybnik 0 : 3 Jar-Trans Fox Pszów

Pierwszy set 2/2,3/8,6/16,9/23 i do 10. Takiego otwarcia nie spodziewali się gospodarze. Drugi set za Bunia wchodzi Jarocki początek 3/1 dla miejscowych, do roboty biorą się FOX-sy 5/11,10/19, mecz się jednak sam nie wygra. Miejscowi doprowadzają do 19/23, końcówka dla przyjezdnych i 21/25 . Kolejna zmiana w drużynie gości wchodzi Koloska. Początek dla miejscowych i prowadzenie 9/6 goście wyrównują 10/10 i to wszystko na co pozwoliły FOX-sy, końcówka 17/25. Dobry odbiór, niezły atak oraz zagrywka, bloki też się zdarzały. Miła atmosfera, zapraszamy do Pszowa... W setach 10/25 21/25 17/25. Sędzia Mateusz Pyszny ocena 6. (JK)

Lumen Golejów 1 : 3 Artus Żory

Znów powtórka z rozrywki, ale cieszy, że młody narybek w Naszej lidze na razie powtarzam - na razie nie zagraża weteranom, nie boję się powtórzyć, że doświadczenie i ogranie w tej lidze jest ważniejsze niż siła ataku, wbijanie gwoździ na rozgrzewce, młodość i takie tam... Ale wszystkim młodym zespołom życzę powodzenia i nie zniechęcajcie się porażkami z 40-sto paro latkami. Grajcie dalej, może kiedyś dacie radę... W setach do 19, 22 , -13 i 27. Sędzia Andrzej Szruba ocena 6. (TZ)

Geomost Wodzisław 0 : 3 Soraya-TKKF Pawłowice

Początek seta całkowicie nie wskazywał na to co będzie działo się dalej, tzn. goście mają problem z przyjęciem naszej zagrywki i jest stan 4:0 ! Potem sytuacja zaczyna się uspokajać i Pawłowice zaczynają grać swoją siatkówkę. Spokojnie zagrywają i męczą nas swoją "łatwą" zagrywką, kiwają gdzie chcą oraz zakładają czapy. Próbujemy nawiązać walkę ale wystarczy to do zdobycia 18 pkt. Drugi set to całkowita dominacja Pawłowic. My jesteśmy całkowicie pogubieni i gramy bardzo słabo. Set szybko kończy się 3:0. Ostatni set to nasza próba odbudowy... tzn. Goście prowadzą dość wysoko i trzymają grę z drugiego seta, ale pokazujemy ducha walki i podejmujemy walkę ... wystarcza to do ugrania 22 punktów i zakończenia meczu 0:3. Dziękuję za pokaz zagrywki stacjonarnej, dojrzałości w grze oraz za bardzo miłą atmosferę i kulturalną atmosferę. W setach 18:25, 14:25, 22:25. Sędzia Łukasz Walocha ocena 5. (GŚ)

II liga

Olimpia Kamień 0 : 3 Strzelec Gorzyczki

Set pierwszy - od samego początku duża przewaga gości i stopniowe powiększanie przewagi, strzelec wygrywa 18:25. Set drugi- sytuacja na boisku nie zmienia się, Goście kontrolują wynik i wygrywają 16:25. Set trzeci - na samym początku gospodarze obejmują kilku punktowe prowadzenie dzięki dobrej zagrywce i błędach po stronie Strzelca, wyrównana walka do połowy seta potem wyraźna przewaga Gości i wygrana 20:25. Sędzia Joanna Komorek ocena 5. (ZW)

Rafbol Żernica 2 : 3 Dach Decker-Budohen Wilcza

Wilcza wywozi z ciężkiego terenu Żernicy cenne 2 pkt. Pierwszy set badanie sił z 2 stron gra wyrównana ale końcówka dla Żernicy.2 set 2 kluczowe zmiany w Deckerach wchodzi rozgrywacz i grający trener Maciek no i gładkie 2 sety dla Wilczy. Jak to zwykle bywa po wygranych 2 łatwo setach przychodzi kryzysik w 4 secie no i mamy 5 . Żernica prowadzi w nim już 9:4 gdy na zagrywkę wchodzi Maciek i robi co do niego należy wychodzimy na prowadzenie 11:9! i kończy się 15:12. Na uwagę zasługuje duża liczba kibiców na derbach, oby tak wszędzie! Sędzia Szczepan Leśnik ocena 5. (DS)

Catering Parys Rydułtowy 0 : 3 Edytor Team

Gra obu drużyn w pierwszym secie odbywała się punkt za punkt, lecz końcówka pierwszego seta dla gości i ich wygrana do 26-28. Drugi set podobny, lecz uwidaczniała się przewaga młodych zawodników w obronie i wygrana do 20-25. W trzecim secie dominacja gości , brak przyjęcia w drużynie Cateringu i wygrana do 13-25. Cały mecz i 3 punkty dla gości. Sędzia Wojciech Bugdol ocena 5. (PN)

Baterex Nędza 3 : 2 GAF Gliwice

Pierwszy set to dominacja gospodarzy. Widoczna była nerwowość w poczynaniu gości i seta wygrał gładko Baterex do 14. W drugim secie sytuacja się odwróciła. Dekoncentracja i błędy w przyjęciu sprawiły, że goście wygrywają do 18. Najbardziej wyrównane były 3 ostatnie sety. W trzecim Baterex wygrywa pewnie do 20. W czwartym secie goście szybko odskakują na kilka punktów i utrzymują przewagę do stanu 14-22. Później następuje przebudzenie gospodarzy, którzy po zaciętej walce doprowadzają do stanu 23-23. Jednak ostatnie 2 piłki padają łupem gości. Tie breack to walka punkt za punkt. Niezwykle emocjonująca końcówka pada łupem Baterex'u. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie siatkarskim. Okrasą spotkania były długie wymiany ze znakomitymi obronami i atakami z każdej strony siatki. Mecz mimo wielkich emocji grany fair-play! W setach 25-14, 18-25, 25-20, 23-25 i 15-13. Sędzia Łukasz Pieła ocena 3. (JL)

Impacto LKS Chałupki 2 : 3 SKOK Ziemi Rybnickiej

Fenomenalna atmosfera na meczu. Kibice stworzyli super doping. Pierwszy set to dominacja ekipy przyjezdnej. Drugi set - przewagę od początku seta uzyskała ekipa gospodarzy - pewna gra w obronie. W 3 secie podrażnione ambicje SKOKu zmobilizowały i pewnie wygrywają seta do 14. 4 set czyżby tylko jedna strona była szczęśliwa? Impacto powróciła zmobilizowana i wyrównują stan meczu na po 2. Tie Break rozpoczął się dobrze dla gospodarzy prowadzili 4:1, kiedy po czasie pewna zagrywka środkowego spowodowała serie zdobytych punktów SKOKu stronę zmieniono przy stanie 4:8 dla gości. Czyżby znów "pechowa" strona spowodowała, że Gospodarze szybko odrobili stratę? Jednak Goście nie podłamali rąk i "pechowa" w całym meczu strona okazała się szczęśliwa w ostatnich punktach meczu dla ekipy przyjezdnej. W setach 20-25, 25-21, 14-25, 25-22 i 12-15. Sędzia Mateusz Besz ocena 3. (MH)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 2 : 3 Śląskie Centrum Rybnik

Końcówka pierwszego seta zacięta, piłki setowe dla obu drużyn, ale więcej szczęścia mieli goście, którzy wygrali set otwarcia. W drugim secie od początku prowadzenie Centrum. Gospodarze gonili, ale nie dogonili, głównie przez pojedyncze błędy. Początek trzeciego seta podobny do partii poprzedniej. Prowadzenie gości, jednak OKiS nie zamierzał odpuszczać. Gra była wyrównana, jednak ciągle utrzymywało się minimalne prowadzenie gości. Przy stanie 24:22 goście mieli pierwszą piłkę meczową. Jednak od tego momentu punkty zdobywał już tylko OKiS, kończąc seta asem serwisowym. Gospodarze od początku 4 seta zaczęli grać swoje, nie pozwolili gościom rozwinąć skrzydeł. Tie-break - przy zmianie stron wynik 8:6 dla Centrum. Tuż po zmianie, goście powiększają przewagę (13:9), po chwili jednak jest już tylko 13:12. Ostatnie słowo należało do gości, którzy zdobyli ostatnie punkty i wygrali do 12. Mecz miał swoją dramaturgię, prawie wszystkie sety kończyły się minimalnymi zwycięstwami, obydwie drużyny nie bały się ryzykować zagrywką, gościom ryzyko się opłaciło. Gospodarze w kratkę, dobre momenty gry przeplatali słabszymi fragmentami. W setach 26:28, 22:25, 26:24, 25:17, 12:15. Sędzia Marian Cegiełka ocena 5. (KW)

KS94 Rachowice 0 : 3 Top Ten

Tak łatwo jak sugeruje wynik wcale nie było. Co prawda, w pierwszym secie gospodarze byli mocno przestraszeni i zdołali uzbierać zaledwie 9 oczek; lecz już w drugiej odsłonie spotkania, to najmłodsza drużyna w lidze dyktowała warunki. Dyktowała je do stanu 21:15, po czym budzik zadzwonił i TT się obudził. Jako, że człowiek wyrwany z głębokiego snu jest zaraz po obudzeniu mocno wkurzony na otaczającą rzeczywistość - takoż i Top Ten szybko odrobił starty i wygrał tego seta 26:24. W trzeciej partii goście nie pozwolili sobie na żadne harce młodzieży z Rachowic i to "Dziesiątki" po niespełna godzinie gry mogły dopisać sobie trzy punkty. Mecz toczony w bardzo przyjaznej atmosferze, na bardzo fajnej sali. W setach do 9, 24 i 13. Sędzia Roman Kożuszek ocena 4. (DF)