ALS: pierwszy punkt drużyny z Żernicy

2012-11-06, Autor:
Beniaminek z Nędzy zagrał świetny mecz w środę, ale w piątekjuż zabrakło sił. Grupa B drugiej ligi miała wolne, a w grupie A pierwszy punkt zdobyła drużyna z Żernicy i to na trudnym terenie w Gorzyczkach!

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2012-2013 - czternasta edycja
Aktualności na dzień 2 listopada 2012 - 6 termin

I liga

29.10  Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 0 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Cały mecz praktycznie pod kontrolą drużyny Projtransu i tylko w początkowych fazach poszczególnych partii "kawosze " z Pawłowic zdobywali punkty na przemian z "projektantami" ze Świerklan, potem Dwójka odjeżdżała a Mokate nie wsiadało do tego pociągu chociaż ambicji dogonienia nas nie można im odmówić. Gospodarzom chyba zabrakło pomysłów na zmiany a właściwie to dłuższej ławki rezerwowych w tym meczu. Najbardziej na pochwały zasługuje sędzia, który tak dobrze prowadził mecz, że prawie nikt nie zauważał, że ktoś jest na słupku.  W setach do 9, 15 i 13. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 6. (IB)

31.10  Beer Team Rybnik 1 : 3 VT Nędza
Ciężko się nam jakoś w ten mecz wchodziło, na początku dziwnie spięci, odbijamy się od Beer'owskiego muru, walimy po autach, ale powoli, powoli zaczynamy łapać jakiś rytm gry. I choć seta I przegraliśmy bodaj do 20 po siarczystej czapie, to zaczynamy jakoś funkcjonować. Set drugi bez historii, wykorzystujemy każdy błąd po stronie Gospodarzy, u nas funkcjonuje wszystko, a u Beerów ... było ciężko. 3 set, a właściwie jego końcówka moim zdaniem była najbardziej emocjonująca. Beer wychodzi na trzypunktowe prowadzenie (23-20). Gdy się wydaje, że już leżymy, wzięliśmy drugi czas i nie rozważając błędów, zmobilizowani wracamy na boisko i ... zdobywamy 5 punktów z rzędu  Dwa ostatnie to bloki na środkowym Gospodarzy. Set 4 był wyrównany tylko do około połowy. Odskakujemy i dowozimy zwycięstwo do końca. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 4. (JL)

2.11  OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 0 : 3 Jedynka Jankowice II
I set: Jedynka zaczyna z wysokiego "c" i wychodzi na prowadzenie 8:1, gospodarze starają się gonić, ale nie bardzo to wychodzi, set pod pełną kontrolą dla gości. II set: OKiS zaczyna od prowadzenia 5:0, by po chwili dać się dogonić na 7:7. Do stanu 18:18 idziemy w miarę równo, potem wychodzi doświadczenie Jedynki i brak opanowania w szeregach gospodarzy, co nie pozwala na nawiązanie walki w końcówce seta. III set: gospodarze zaczynają tą partię tak, jak gdyby byli już pogodzeni z porażką, w dalszej części seta jeszcze jeden zryw, ale to nie wystarcza na bawiących się siatkówką gości. Mecz wygrywa faworyt bez straty seta, w miłej i przyjemnej atmosferze. W setach 19:25, 19:25, 22:25. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5. (KW)

2.11  Jarbud Rybnik Piaski 3 : 0 VT Nędza
Na Piaski przybyła drużyna młoda ambitna i grająca bardzo dobrze w każdym elemencie, a w szczególności w ataku (z prawego) Każdy set to bardzo wyrównana gra i dobre widowisko dla licznie zgromadzonej publiczności. Mecz wprawdzie wygrywają Piaski 3:0 ale mecz wyczerpujący i ukazujący kawał dobrej siaty po obu stronach. Dziękujemy gościom za dobrą atmosferę i czekamy na rewanż, który nie będzie łatwym meczem  Sędzia Malwina Skoczylas ocena 5. (PS)

2.11  Beer Team Rybnik 3 : 0 Jar-Trans Fox Pszów
Beer Team po ostatniej druzgocącej porażce musi odrabiać punkty. Okazją był mecz z Foxami. Mecz bez większej historii. Znowu z naszymi przestojami i “wprowadzaniem piłki do gry”. Walka była tylko w drugim secie, gdzie wyciągamy seta ze stanu 9-16 i 19-23. Ważne 3pkt i 3 sety zostają u nas. W setach do 10, 24 i 18. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (ŁW)

II liga  grupa A

29.10  Albion Team – gramy dla Kuby 3 : 1 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
Rewelacyjny początek w naszym wykonaniu 6-1. W połowie seta goście rozpoczęli pogoń, na szczęście przewaga była zbyt duża żeby ją nadrobić. Drugi set bliźniaczo podobny, Albion odskakuje, SKOK goni, dogania i nawet ma piłkę setową, MINIMALNY ALE JEDNAK AUT po atomowej zagrywce daje nam równowagę a potem kończymy seta blokiem. Trzeci set to kuriozum, goście wyraźnie rozdrażnieni nie pozwalają nam na wiele i rozpoczynają seta od prowadzenia 8-4, dochodzimy na 13-12 i na zagrywkę wchodzi środkowy, leje z wyskoku kilka mocnych zagrywek i set pada łupem gości. Środkowy gości miał w tym secie 'dzień konia', trafił 12 mocnych zagrywek, niekoniecznie asów, ale bardzo nas odrzucił od siatki! Trzeci set to znowu mocne uderzenie gości (5-0), potem nieco odrabiamy, i gra toczy się punkt za punkt do stanu 19-13, kiedy to włączamy wyższy bieg, zaczynamy grać blokiem w końcu kończymy ataki, no i mamy trochę szczęścia. Gościom zabrakło w tym momencie zimnej krwi i doświadczenia bo ten set mieli na wyciągnięcie ręki... Obejmujemy prowadzenie przy stanie 23-22 i po jednej równowadze kończymy mecz! W setach do 22, 25, -12 i 24. Sędzia Bazyli Kowalski ocena 3. (DP)

30.10  Jedynka Jankowice 0 : 3 Kredyty Chwilówki Rybnik
Zdecydowane zwycięstwo gości… Jankowice wyraźnie bez formy na początku rozgrywek... Sędzia Janusz Kuczera ocena (a)

31.10  Strzelec Gorzyczki 3 : 2 Eks Żernica II Team
I set to punkt za punkt do stanu po 3. Później Strzelec odskakuje na 6, 7 punktów i w miarę spokojnie kontroluje grę wygrywając do 15. II set do 9 punktów idziemy równo, by na chwilę odskoczyć na 3 punkty. Goście wykorzystują w 100% swojego atakującego cały czas goniąc wynik. Przy stanie 21-20 kończymy z biedą kilka piłek z rzędu i zwyciężamy do 21. Set III należy do gości, którzy z problemami w ustawieniu ale bojowo nastawieni do walki odskakują przy stanie 9 - 9 na 9 -16 i zaczyna się ich set. U nas nikt nie kończy, brak odbioru, nie działa blok i komunikacja między zawodnikami Strzelców. Ostatecznie po zwarciu pośladów zostajemy z 22 punktami na tablicy. IV odsłona podobna do poprzedniej. Goście odskakują na 6 punktów a my staramy się gonić wynik. Z zadyszką kończymy na 19 oczkach. Czyżby sprawdziło się powiedzenie, że kto nie wygrywa 3 - 0... Do Tie Breaka wychodzi pierwsza 6 w dzisiejszym meczu i na szczęście odskakujemy na początku na 2,3 punkty. Goście głodni zwycięstwa walczą zawzięcie, ale udaje nam się ocalić 2 punkty z dzisiejszego spotkania i wygrać do seta do 9. Sędzia Marek Mikrut ocena 6. (RT)

2.11  Edytor Suszec 3 : 1 Kuźnia Raciborska
Od początku meczu prowadziliśmy, punkty zdobywaliśmy dzięki dobrej zagrywce, oraz dobrym blokiem, jednak pod koniec seta gospodarze się obudzili i dzięki swojej celnej zagrywce wygrali seta. kolejny set ciągle prowadziliśmy przewagą 4-5 punktów przy stanie 22-18 znów przestaliśmy grać i Suszec prowadził 24:22 jednak po mocnych i celnych zagrywkach zdołaliśmy odrobić straty i wygraliśmy drugiego seta. Kolejne 2 sety gospodarze zagrali bardzo dobrze, zaczęli grać swoje i zwyciężyli mecz, a my znów stanęliśmy w miejscu. Gratulujemy zwycięstwa drużynie Edytora. W setach 25:22 ; 24:26 ; 25:21 ; 25:16. Sędzia Paweł Łagodziński ocena 4. (RD)