O miejsca 1 - 4   I liga (do dwóch zwycięstw)

4 miejsce w I lidze (1:1) 1 miejsce w I lidze
Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 Jedynka Jankowice II
Jedynka Jankowice II 3 : 1 Jar-Trans Fox Pszów

Tym razem nie było niespodzianki. Pierwszy set to demolka w wykonaniu miejscowych, atak z każdej pozycji, a przyjezdni jakby pierwszy raz wyszli na parkiet i zapomnieli języka w gębie i 25:11. Drugi set zaczyna się podobnie, serie 6, 2, 3 punktowe robią 20/9, potem coś przystopowało lecz jest 24/13, cztery dla FOX-ów, czas dla miejscowych, jeszcze dwa, drugi czas, lecz ostatni atak na 25:19. W trzecim FOX-sy przypomniały sobie że nie wypadły "sroce spod ogona" rozpoczęły prowadzeniem utrzymując 2-4 pkt przewagę do stanu 21/17, trzy dla miejscowych, czas dla FOX-ów lecz jest 21/21, 2 dla nas, 2 dla nich, 2 dla nas i 23/25.Czwarty początek po równo, następnie 2-3 punktowa przewaga gospodarzy do 19/16 i końcówka 2 oni, 3 my, 21/19, czas dla miejscowych i cztery dla nich i jest 25/19. Atmosfera dyskusyjna ale bardzo sportowa! Dla FOX-ów punktowali (+/-) Michał(13/5) Krzyś(10/8) Wojtek(5/4) Piotr(5/1) Łukasz(2/6) Paweł(13/2) Roman(1/1) Karol(Libero). Sędzia Marian Żyliński ocena 4. (JK)

2 miejsce w I lidze (2:0) 3 miejsce w I lidze
Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 1 Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice
Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice 0 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Pomimo najwyższej średniej wieku Dwójka wygrywa drugi mecz fazy play - off z TKKF Pawłowice tym razem na obcym terenie. Mogłoby się wydawać mecz był łatwy ale tak sugeruje tylko wynik. Pierwszy set dość gładko dla Dwójki, drugi niby tak samo ale w pewnym momencie "starej" Soray'i" zaczęło wszystko wychodzić i tylko zimna krew pozwoliła wybrnąć z tej sytuacji obronną ręką. Ostatnia odsłona wcale nie wyglądała, że będzie tą końcową, dobra gra gospodarzy (a goście pewni swego jak to zwykle w trzecim secie kiedy dwa się już wygrały ) i robi się 7:1 no i zaczyna się mozolne odrabianie, o tyle trudne, że Pawłowice czują, że są na fali ale niestety fala "zdechła" przy 15:15. Cały mecz drużyny grały jakby bez tego psychicznego obciążenia co sprawiło, że mecz obfitował we wszystko co w siatkówce najlepsze. Teraz Świerklanom pozostało czekać już po raz ósmy z rzędu na finałowego rywala i niech sobie nikt nie myśli, że skoro dla Dwójki jest to ósmy finał z rzędu to już im nie zależy. Wręcz przeciwnie, apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałoby się wygrać tak mocną ligę trzeci raz pod rząd! W setach do 18, 24 i 19. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (IB)

O miejsca 5 - 8 I liga

5 miejsce w I lidze (1:1) 8 miejsce w I lidze
Beer Team Rybnik 2 : 3 Artus Żory
Artus Żory 0 : 3 Beer Team Rybnik

Niestety gospodarze zlekceważyli rywala i zagrali bez Cygana… Więc emocji nie było, walki mało, przewaga Beerów w każdym secie, no może z wyjątkiem pierwszego gzie nastąpił przestój i Artus odrobił w jednym ustawieniu pięć punktów, ale to było wszystko... W setach do 23, 20 i 18. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (a)

6 miejsce w I lidze (2:0) 7 miejsce w I lidze
Leon Internet Rybnik 3 : 0 GAF Gliwice
GAF Gliwice 2 : 3 Leon Internet Rybnik

Bardzo zacięty mecz, Gospodarze prowadząc już 2:0 nie wykorzystują szansy aby postawić kropkę nad „i” . Mobilizacja w szeregach Gości  i ostateczna wygrana dająca przepustkę o grę o 5 lokatę w tabeli. W setach 29:27, 25:21, 21:25, 19:25, 9:15.  Sędzia Szczepan Leśnik ocena 4. (MM)

O miejsca 9 - 12   I liga o utrzymanie w I lidze

9 miejsce w I lidze (1:0) 12 miejsce w I lidze
Jarbud Rybnik Piaski 3 : 0 Olimpia Geotim Rybnik

W piątkowy wieczór na hali spotkały się zespoły walczące o utrzymanie się w I lidze, oba zmotywowane, oba pełnej determinacji no i oba w pełnych składach (koledzy z hotelu przyjechali tylko bez jednego rozgrywającego). Ale zaraz na początku meczu okazuje się, że to "Ludzie z Piasków" są w lepszej dyspozycji i kontrolują przez cały czas spotkanie, aż do jego zakończenia wygrywając go 3:0. Mecz toczony w spokojnej atmosferze, fair play. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (PP)

10 miejsce w I lidze (0:1) 11 miejsce w I lidze
VT Nędza 0 : 3 Kredyty Chwilówki Rybnik

W każdym z setów od początku kilkupunktowe prowadzenie Gości. Ich dobra zagrywka, nasze słabsze, tego dnia, przyjęcie odrzuca nas od siatki, co owocuje grą pasywnym blokiem lub blokiem skutecznym. Kredyty zagrały lepiej w ataku, szczególnie w tzw. "pierwszym uderzeniu". Fachowe sędziowanie, sportowa atmosfera, zacięty pierwszy set, masakryczny drugi, a trzeci to dla Gości chyba już była formalność. VT Nędza nie wykorzystuje atutu własnej hali. Przegrywamy ten mecz, ale ... nadal jesteśmy w grze. Rewanż już za tydzień. Jeszcze raz gratulacje, dla zwycięzców. Sety: 24-26,11-25, 20-25.  Sędzia Piotr Lazar ocena 6. (JL)

O miejsca 1 - 4   II liga   o awans do I ligi

4 miejsce w II lidze (1:1) 1 miejsce w II lidze
Impacto LKS Chałupki 3 : 2 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle
OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 0 Impacto LKS Chałupki

Mecz toczony w bardzo nerwowej atmosferze... O awansie do pierwszej ligi zadecyduje dopiero trzecie spotkanie... Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 1. (a)

3 miejsce w II lidze (0:2) 2 miejsce w II lidze
Strzelec Gorzyczki 0 : 3 Dach Decker Victoria Pilchowice
Dach Decker Victoria Pilchowice 3 : 0 Strzelec Gorzyczki

Po raz drugi z rzędu Deckery pokazały jak gra się w siatkówkę i że pierwsza liga należy się im bardziej niż Strzelcom. Cały mecz pod dyktando gospodarzy, którzy na początku każdego seta kilkupunktowa przewagę robili zagrywką rozgrywającego, a nam jakoś ciężko było później gonić. W setach do 20, 19 i 17. No cóż, pozostaje nam walka o 3 miejsce i ciężka praca przed kolejnym sezonem. Dziękujemy za fajne mecze i życzymy powodzenia w I lidze... Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5. (RT)

O miejsca 5 - 8   II liga

5 miejsce w II lidze (1:1) 8 miejsce w II lidze
Edytor Team 3 : 1 Rafbol Żernica
Rafbol Żernica 3 : 1 Edytor Team

Obraz meczu właściwie był czytelny od początku pierwszego seta. Zaraz po rozpoczęciu meczu, zdeterminowani zawodnicy Rafbolu wypracowują znaczącą przewagę, dzięki doskonałej grze blokiem i na siatce. Przewaga szybko rośnie i pojawia się nawet wynik 18:10. Edytor niewiele mógł już zrobić, w konsekwencji przegrywa wysoko 1 seta. Druga partia do 9-go punktu jest wyrównana, jednak potem ponownie odnotowujemy wynik 18:10 dla Rafbolu i znacząca przewaga już nie maleje do końca seta. Trzeci set wyglądał inaczej, prowadzenie nawet kilkupunktowe miały obie drużyny na zmianę, niestety by potem je stracić. Zawodnicy Edytora odzyskują też trochę wigoru, zwłaszcza w końcówce seta gdy ze stanu 20:18 dla Rafbolu, goście wygrywają 3 odsłonę. W 4 części ponownie obraz jak z 2 pierwszych setów, czyli duża przewaga gospodarzy, zwłaszcza w grze blokiem i atakiem. Kolejny raz pojawia się wynik 18:10, jednak Edytor dosyć zaskakująco odrabia serią 6 punktów, a następnie serią traci 9, więc przegrywa spotkanie 1:3. Wyniki setów  25:17, 25:17, 21:25, 25:18. Sędzia Szczepan Leśnik ocena 5. (TS)

7 miejsce w II lidze (1:1) 6 miejsce w II lidze
Top Ten Rybnik 3 : 0 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 1 Top Ten Rybnik
Udany rewanż SKOKu za zupełnie nie udany pierwszy mecz. Gospodarze poukładali grę przez okres świąteczny i pokazali, że będą się jeszcze liczyć w walce o 5 lokatę w 2 lidze. Pierwszy set to pełna dominacja SKOKu, który to dominuje w każdym elemencie. Drugi set Top ten udowodnił, że nie zamierza sprzedać tanio skóry i wyrównuje dzięki skutecznej zagrywce odrzucając gospodarzy od siatki. W trzecim secie to znów gospodarze prowadzą grę poprawiając przyjęcie nie pozwalają na głupie błędy, utrzymując bezpieczną przewagę punktowa. Czwarty set zdecydowanie najrówniejszy jednak grę w ataku gości trzyma tylko jeden zawodnik co nie wystarcza na szczelny w tym meczu blok SKOKu, przy stanie po 20 SKOK odskakuje na 3 pkt ostatecznie wygrywając do 22. W setach do 14, -17, 18 i 22. Sędzia Patryk Franke ocena 4. (MH)

O miejsca 9 - 12   II liga

12 miejsce w II lidze 1 : 1 9 miejsce w II lidze
KS94 Rachowice 3 : 1 Jedynka Jankowice
Jedynka Jankowice 3 : 0 KS94 Rachowice

Szybkie zwycięstwo gospodarzy i stan rywalizacji wyrównany...  Sędzia Remigiusz Tkocz ocena 6. (a)

11 miejsce w II lidze (0:2) 10 miejsce w II lidze
Catering Parys Rydułtowy 2 : 3 Albion Team gramy dla Kuby
Albion Team gramy dla Kuby 3 : 2 Catering Parys Rydułtowy

Pierwszy set równo do mniej więcej 10-10, potem Catering włącza wyższy bieg i niszczy nas mocną zagrywką, większość odbioru ląduje w suficie i na drabinkach, przyjezdni wchodzą w rytm i wygrywają do 16. Drugi set, robimy zmianę w ustawieniu, Wala wraca do rozegrania i jest już nieco lepiej, zaczynamy grać swoje. Ale cóż z tego kiedy trzech graczy z Rydułtów łoi niemiłosiernie z zagrywki i rozstrzeliwują nas w końcówce seta. Trzeci set zaczyna się dla nas źle, forma gości w polu zagrywki nadal imponująca! 10-6 i nasze morale bardzo nisko, wtedy coś pęka w szeregach gości, przestają trafiać zagrywką a to woda na nasz młyn, udaje się kilka bloków, w Cateringu siadło przyjęcie i odjeżdżamy przyjezdnym w końcówce i pewnie wygrywamy tego seta. Set czwarty to już pełna kontrola gospodarzy od początku do końca. Goście nieco załamani poprzednim setem popełniają mnóstwo błędów! My skrzętnie korzystamy i szybko kończymy seta. Tie break zaczął się od naszego prowadzenia i tak już zostało. W setach do -16, -17, 19, 21 i 10. Sędzia Damian Podleśny ocena 5. (DP)