ALS: pierwsza porażka Nędzy

2011-10-31, Autor:
W pierwszej lidze Salvequick-Mokate po zmianie nazwy nie potrafi odnaleźć formy z poprzedniego sezonu. Niespodzianką tej kolejki była porażka na własnym terenie, niepokonanej do tej kolejki drużyny z Nędzy.

I liga

Jedynka Jankowice II 3 : 1 GAF Gliwice

Goście postawili twarde warunki utytułowanym Gospodarzom i byli naprawdę blisko wywiezienia punktu z ciężkiego terenu. Obie drużyny nie wystąpiły w podstawowych składach a szkoda bo widowisko mogłoby być jeszcze lepsze. Przeważyła rutyna i doświadczenie. W setach 25:23, 25:27, 25:19, 25:19. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (MM)

Dwójka Świerklany 3 : 1 Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice

Mecz dwóch dobrze znających się drużyn rozpoczął się od kilkupunktowego prowadzenia gości i tak do końca seta którego wygrywają do 20. Set drugi to lustrzane odbicie seta pierwszego tylko z korzyścią dla przyjezdnych do 20. Natomiast to co się działo w secie trzecim można by nazwać horrorem-przez większość seta gramy punkt za punkt i tylko małe błędy pozwalają na prowadzenie jednych i drugich w końcówce gospodarze zachowali zimną krew i wygrywają do 37 (mało brakowało a trzeba by było skoczyć po drugą tablicę punktową). Set trzeci to trochę gra bez wiary i MOKATE przegrywa do 16. W setach do 20, -20, 37 i 16. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 4. (JK)

Dach Decker Victoria Pilchowice 0 : 3 Leon Internet Rybnik

Starcie nieokiełznanej do końca młodości z starymi wyjadaczami (7 Leonów chyba w sumie wieku dorównywali 15 Deckerom). Pierwszy set w miarę równo chyba do stanu 8-8 Później Leonowcy zaczynają co rusz nadganiać po 2, 3 punkty i kończymy seta do 16. Drugi set bardzo podobny i wygrywamy do 15. Trzeci set to chyba już lekkie rozluźnienie w szeregach gości i cały czas punkt za punkt do stanu 21-21 prowadzą Leonowcy. W tym momencie gospodarze zaskakują nas kilkoma akcjami i wychodzą na prowadzenie 23-22. Ale opanowanie w końcówce seta i wygrywamy do 23. W setach do 16, 16 i 23. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 6. (G)

Kredyty Chwilówki Rybnik 1 : 3 Beer Team Rybnik

Kryzys Kredytów trwa tak jak kryzys w sektorze finansowym. Mecz niestety zagrany w okrojonym składzie. Pierwszy mecz nowego rozgrywającego, dotychczasowy rozgrywający z musu grał na środku ponieważ pół godziny przed meczem okazało się ze nasz środkowy zachorował na wirus Ebola No i bez podstawowego przyjmującego, chociaż dwaj pozostali spokojnie dawali radę. Niestety mecz przegrany przez własne błędy, a nie przez rewelacyjną grę Beerów. Nawet Jarunio jakoś rzadziej szalał na środku... Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (PŚ)

Jarbud Rybnik Piaski 3 : 2 Artus Żory

Spotkanie na przyzwoitym poziomie. Artus po letnim wietrzeniu składu (do starego wkradły się mole) zgrywa się z każdym meczem i poprawia grę. Wczoraj jednak musiał uznać wyższość gospodarzy, którzy zagrali bardzo dobrze w ataku i w decydujących momentach popełniał mniej błędów. Atmosfera jak należy - obie drużyny spotkały się, żeby grać w siatkówkę a nie leczyć własne kompleksy. Mvp z dwóch środkowych to nie ten, który grał z "9". Sędzia Adam Potempa ocena 6. (BG)

OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 1 : 3 Jar-Trans Fox Pszów

OKIS nadal bez zwycięstwa w pierwszej lidze… Nie pomogła własna hala, goście z Pszowa zgarnęli komplet punktów... W setach 25-22, 23-25, 22-25 i 17-25. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 6. (a)

II liga

KS Volley Katowice 3 : 0 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

Mecz łudząco przypominał nasze ostatnie spotkanie z Albionem, tylko gra nieco lepsza. Początek seta odskakujemy na parę punktów i kontrolujemy grę do końca partii 25-16. Set drugi jest kopią pierwszego i kończy się niemal w identycznym stosunku 25-17. W trzecim secie na boisko wchodzą zmiennicy ale nie ma to żadnego wpływu na wynik i poziom gry 25-17 i w całym meczu 3-0. W setach do 16, 17 i 17. Sędzia Monika Wulczyńska ocena 5. (JJ)

Silesia Lubomia Cafe Nova 3 : 1 Albion – gramy dla Kuby

Cieszy komplet zdobytych punktów, lecz poziom gry daje wiele do myślenia... W pierwszym secie stawiamy szczelną ścianę nad siatką, z którą przyjezdni nie mogli sobie poradzić, set pada naszym łupem 25:18. Drugi set totalne rozluźnienie, mocne otwarcie gości (10:1), zero przyjęcia, zero asekuracji i przegrywamy 19:25. Parę ostrych słów w przerwie na poprawę koncentracji przyniosło rezultaty, udaje nam się wygrać trzeciego seta 25:20 oraz czwartego 25:19. Bliźniaczo podobne, dobre zagrywki naszego środkowego i atakującego budowały przewagę punktową której nie daliśmy sobie odebrać do końca poszczególnych partii. Mecz moim zdaniem słaby, wiele błędów z jednej i drugiej strony. Sędzia Henryk Cuber ocena 3. (K)

VT Nędza 1 : 3 Edytor Suszec

Nie pomógł atut własnej sali. Z dalekiego Suszca przyjechał Edytor i po siatkarsku normalnie nas zlał. Nam ten mecz po prostu dziś nie wyszedł. A Goście zagrali po prostu swoje. Gratulacje dla Edytora, bardzo dobre spotkanie, świetnie funkcjonowała zagrywka, skuteczny był atak, dobra gra w obronie. Po meczu mój kolega powiedział, że porażki uczą pokory. To prawda. Najsłabszy mecz w naszym wykonaniu w tym sezonie, ale to dopiero początek sezonu. Dziś siatkarsko lepsi po prostu byli przyjezdni. W trakcie spotkania żadnych spięć, czysta gra, a jak trzeba było to ręka w górę. Sety 12-25, 17-25, 25-22, 18-25. Sędzia Piotr Lazar, ocena 5. (JL)

Impacto LKS Chałupki 0 : 3 Strzelec Gorzyczki

W Chałupkach spotkały się dwie zaprzyjaźnione drużyny. Mecze między tymi drużynami w 90% procentach mecze kończyły się po 5 długich setach. Dzisiaj jednak tak nie było, Dramat drużyny Impacto, która miała słaby dzień... Za to Strzelcy trafili z formą co było widać i słychać. Historia meczu rozpoczęła się dzień przed gdy okazało się, że "nas" będzie tylko 5. Niestety było już za późno na przekładanie meczu i w takiej liczbie nie mając nic do stracenia przystąpiliśmy do meczu. Podejrzewam, że wynik meczu byłby inny, i byłby bardziej wyrównany gdyby był komplet składu, a tak młodsza drużyna Impacto przegrała mecz przed jego rozpoczęciem czytać "w głowach". Każdy set taki sam. Strzelcom wychodzi wszystko, a Impacto ma problem w każdej formacji. Sędzia Jacek Podgórski ocena 5. (GŚ)

Jedynka Jankowice 3 : 1 Fundacja Elektrowni Rybnik

Set 1: Scenariusz podobny jak większość naszych setów wyrównany do ok. 20 punktów a potem gospodarze odskakują i wygrywają 25-20. Set 2: Mamy dobrą serię i parę ładnych akcji, wygrywamy 21:14 i coś się zacina, w dwóch ustawieniach tracimy sporo punktów, przyjęcie leży i seta przegrywamy 25-23. Set 3: Po takim secie to się nie dziwię że gospodarze byli pewni wygranej 3:0 (jak wyszli z takiego wyniku) i tu mała niespodzianka set dla nas 21-25. Set 4: To jak set 1, wyrównany z naszymi błędami w końcówce i po meczu 25-22. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (A)

Olimpia Rybnik 3 : 0 Catering Parys Rydułtowy

Mecz w którym zmierzyły się ekipy z Rybnika i Rydułtów miał być emocjonującym widowiskiem, z takim nastawieniem wyszliśmy na parkiet. Zawody mogły się podobać zgromadzonej publiczności. Olimpia bardzo solidnie w przyjęciu i na zagrywce, co skutkowało pokaźną przewagą nad rywalem w każdym secie, goście mieli duże kłopoty z przyjmowaniem piłek. Catering w secie trzecim wyraźnie zdeterminowany do walki, odrabia powoli punkt za punktem i zrobiło się gorąco w końcówce... W setach do 16, 18 i 24. Sędzia Marian Cegiełka ocena 5. (ŁL)