ALS: pięciosetowe starcie gigantów

2012-12-09, Autor:
Kolejne mecze ALS-u za nami: pięciosetowe starcie gigantów w Świerklanach, Euroskok niespodziewanie przegrywa w swojej hali i to 0:3, a w grupie B w meczu na szczycie ponownie lepszy No Pain.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2012-2013 - czternasta edycja
Aktualności na dzień 7 grudnia 2012 - 11 termin

I liga

3.12  Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 0 Jar-Trans Fox Pszów
Mecz z FOXAMI można by nazwać klasykiem drużyny w swojej historii spotykały się z sobą chyba z 26 razy. Lisy niestety nie stawiły się w pełnym składzie na hali w Pawłowicach ale walczyli jak lwy. Wszystkie sety grane punkt za punkt do połowy seta ale SALVEQUICK w każdym secie od połowy zdobywał kilku punktową przewagę i tym samym wygrywa do 20, 17 i 20.  Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 4. (JK)

4.12  Dwójka Świerklany Projtrans 2 : 3 Jedynka Jankowice II
1set : zdobywamy dwa punkty przewagi , które utrzymujemy do ok. 20 punktu . krótka zadyszka i gospodarze dobijają nas do 25. 2 set : podrażnieni od początku pełna kontrola aż do końca i wygrywamy spokojnie do 19. 3 set : po równo do połowy - później gospodarze zapodają drugi bieg i klapa do 21. 4 set : wyciągamy ASA w postaci Dżola i pełna kontrola od początku do końca z drobnymi przestojami dla nas. 5 set : pierwsza połowa (w tym dniu strona tylko dla wygranych) i udaje nam się zakończyć wynikiem 8:6 dla nas - przejście i gospodarze robią 14:12 ! Robimy punkt na 14:13 - nasza zagrywka... i po 14  Dodajemy dwa oczka i kończymy z tarczą 14:16!  W setach 27:25; 19:25; 25:21; 21:25; 14:16. Sędziowie Jan Kasprowicz i Janusz Lazar ocena 5. (U)

7.12  Jarbud Rybnik Piaski 0 : 3 KS Volley Katowice
Ostre wejście Katowic. Problemy z odbiorem gospodarzy i mamy 1-5. Jednak po chwili gra się wyrównuje. W połowie seta jest 13-12 dla gospodarzy. W tym momencie goście zdobywają trzy punkty z rzędu i bronią tej przewagi do końca, efektem czego wygrana 23-25. SET 2: Bliźniaczo podobny do seta pierwszego. Od początku gra punkt za punkt. I znowu w połowie seta 13-12. Goście znowu trzy punktowa seria, na którą tym razem gospodarze odpowiadają pięcioma punktami, by za chwilę znowu stracić trzy. Do końca seta już gra punkt za punkt, ale to Katowiczanie kończą seta blokiem i wygrywają 23-25. SET 3: Od początku bardzo wyrównana gra ale tylko do stanu 6-7, w tym momencie coś się zacina w grze gości, co skrzętnie wykorzystują gospodarze zdobywając pięć punktów z rzędu. W połowie seta wynik 14-11. Taki dystans utrzymuje się do stanu 18-15. W tym momencie wydarzyło się coś co odmieniło losy tego seta. Na zagrywkę wchodzi rozgrywający Katowic i rozbija zagrywką gospodarzy. Na nic zdają się dwa czasy wzięte przez miejscowych. Goście zdobywają 8 punktów z rzędu! Podłamani tym obrotem sprawy zawodnicy Jarbudu nie byli już w stanie zatrzymać rozpędzonej "lokomotywy z Katowic" set 25-22. Sędzia Janusz Lazar ocena 5. (JJ)

7.12  Beer Team Rybnik 3 : 2 Dach Decker Victoria Pilchowice
Bardzo fajny mecz z dużą dawką emocji… Pierwszy set zdecydowanie dla gospodarzy ale następne dwa to dominacja gości. Brak ławki rezerwowych gospodarzy był w tych setach boleśnie widoczny… Na szczęście ruszyła gra środkiem i czwarty set wygrywa Beer. Piąty set po równo do zmiany stron. Pierwsza meczowa dla Beeróów 14-12. Potem wyrównanie i meczowa dla Pilchowic 14-15. Nerwowa końcówka dla gospodarzy. Zadziałała taktyka... Ogólnie dobre widowisko. Młoda ekipa Dach Deckera gra fajną żywiołową siatkówkę. Beer Team miał momenty bardzo słabej gry w polu ale chłopaki dali radę! Może tylko trochę za dużo gadania po obu stronach...  Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (D)

II liga  grupa A

3.12  TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 0 : 3 Jedynka Jankowice
Cóż można powiedzieć tym meczu... Praktycznie we wszystkich setach prowadziła Jedynka. w krótkich momentach może i my szczególnie w 3 secie. Brak przyjęcia z naszej strony jak Piotrek pokazał statystyki to na pewno poniżej 50%... Z takim przyjęciem to nie ma mowy o graniu kombinacyjnie toteż wystawa praktycznie przez cały mecz chodziła na lewe skrzydło. Dużo błędów na zagrywce. brak asekuracji. już drugi mecz gramy na chodzonego i a nóż się wygra... Niestety zderzyliśmy się mocno z rzeczywistością i nieusprawiedliwia nas fakt ze graliśmy bez podstawowego libero i lewego. Mecz słaby a wręcz bardzo słaby w naszym wykonaniu każdy zagrał poniżej swoich możliwości...  W setach do 21, 23 i 25. Sędzia Patryk Bugiel ocena 4. (G)

5.12  Strzelec Gorzyczki 3 : 0 Kuźnia Raciborska
Wynik i gra zgodna z oczekiwaniem typerów i gospodarzy czyli 3:0. Od początku spotkania do końca gra pod pełną kontrolą Strzelca. Widać już lekką różnicę w grze Kuźni, która z tego co zauważyłem była osłabiona brakiem swojego najlepszego zawodnika. W tym sezonie będzie ciężko im wygrać mecz, ale w przyszłym sezonie punkty powinny już spokojnie wpadać gdyż na paru pozycjach jest duży potencjał. W setach do 19, 19, 8. Sędzia Marek Mikrut ocena 4. (GŚ)

6.12  Kredyty Chwilówki Rybnik 3 : 1 Jedynka Jankowice III
Mecz był wyjątkowo kiepskim widowiskiem. Obie drużyny męczyły się na boisku mając problemy ze skończeniem ataku. Dodatkowo drużyna z Jankowic kończyła w 5 ponieważ straciła jednego z zawodników. Życzymy powrotu do zdrowia i miejmy nadzieję, że to już koniec takiej naszej kiepskiej gry. W setach do 11, -23, 24 i 23. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (C)

7.12  Edytor Suszec 3 : 1 Albion Team – gramy dla Kuby
1 set. krótko mówiąc gra kończyła się po serwisach gospodarzy, wszystko im wchodziło i mieli 200% szczęścia przy każdej akcji. 2 set. obraz gry się nie zmienia dalej to samo jedynie kilka dobrych zagrywek z naszej strony ale po wziętym czasie przez gospodarzy piłka ląduje w siatce i po secie. 3 set. nareszcie gra zaczyna wyglądać tak jak powinna zaczyna funkcjonować blok, asekuracja i atak; dobry kawałek siatkówki z obu stron. 4 set. od początku gra punkt za punkt, dobra gra trochę błędów własnych no i na koniec seta coś się zacięło w grze Albionu, kilka dobrych bloków gospodarzy i po meczu. jak zwykle nie wiadomo czemu ta sala nam nie leży i przegrywamy mecze dość gładko. W setach do 14, 19, -23 i 23. Sędzia Adrian Nowak ocena 4. (D)

II liga  grupa B

3.12  Volleyball Marklowice 3 : 1 Old Stars
Mecz był teatrem jednego aktora – Roberta Porwoła, który zdobył zdecydowaną większość punktów dla Marklowic atakując z bardzo dużą skutecznością zarówno z pierwszej jak i z drugiej linii. Pomimo tego mecz momentami był zacięty, gdyż gospodarze próbowali wykorzystać słabszy odbiór zagrywki rywali (czytaj brak libero) i gdyby nie błędy własne w ataku (czytaj niemoc) mogli sprawić niespodziankę… W setach 25-23, 25-18, 24-26 i 25-18. Sędzia Marian Cegiełka ocena 6. (a)

4.12  No Pain Żory 3 : 1 Top Ten ZST Rybnik
1. set to takie badanie się, moim zdaniem oba zespoły grały poniżej swoich możliwości. W końcówce dzięki dobrej zagrywce naszego środkowego Borysa odskakujemy i wygrywamy tego badawczego seta. 2. set gramy tym samym składem. ,,Dziesiątki" zmieniają przyjmującego, od początku są lepsi, a od środka seta grają praktycznie tylko oni, konsekwentnie dokonując dzieła zniszczenia. 3. set wygląda podobnie, od początku samego początku Top Ten jest drużyną lepszą. Na tablicy punktowej jest już 18:24 i w tym momencie dzieje się coś niewyobrażalnego. Kończymy atak, wchodzę na pole zagrywki i schodzę z niego dopiero jak mamy 25 punktów. Top Ten nie umiał skończyć ataku, za to my na kontrach byliśmy bezwzględni. Dziesiątki nie wyszły już w tym secie na prowadzenie, a my zdobyliśmy w końcu tą wymarzoną dwupunktową różnicę. 4. set zaczynamy od tego pamiętnego ustawienia i robi się 5:0, żeby za chwilę było 6:6. Mimo, że gra się wyrównała, to drużyna z Rybnika grało już słabiej. Zaczęli popełniać więcej błędów. W środku seta był jeszcze remis, ale potem znowu w jednym ustawieniu robimy 4 punkty i przewagę dowozimy do końca. W setach 25-20, 17-25, 29-27 i 25-18 Sędzia Magdalena Pudło ocena 5. (TE)

6.12  Silesia Lubomia 3 : 1 Catering Parys Rydułtowy
W pierwszym secie mamy kłopoty z przyjęciem co przekłada się na resztę naszej gry. Dodatkowo psujemy kupę zagrywek i przegrywamy wysoko premierową odsłonę. W 2 secie jud od początku mobilizacja i sukcesywnie zwiększamy przewagę i to my tym razem wygrywamy wysoko seta. 3 set kontynuacja naszej dobrej passy z czasowymi tylko problemami i znów dosyć wysoko wygrywamy. 4 i ostatni set znowu zaczynamy mocnym uderzeniem i już prowadzimy 7:2 i w tym momencie się zacinamy i Rydułtowy nas doganiają. Później długi czas gra punkt za punkt a pod koniec goście nam uciekają i robi się 20:23. Na szczęście dwóch zawodników z rzędu wykonuje dobrą zagrywkę i dochodzimy rywala na 24:24. Później gra punkt za punkt ale ostatecznie to my zachowujemy więcej zimnej krwi i wygrywamy tego ciężkiego seta. W setach do -17, 16, 20 i 30. Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (C)

7.12  Impacto LKS Chałupki 3 : 0 Fundacja Elektrowni Rybnik
I Set: Goście prowadzą 4:9, wchodzi na zagrywkę Olek i można powiedzieć "pozamiatane". Zawodnicy z Fundacji mieli wielkie kłopoty z odbiorem zagrywek. Bo cały mecz można powiedzieć że był grany pod dyktando serwów. W Impacto Olek, Przemek, Dawid i Artur mieli swój dzień na polu zagrywki tak więc niemiłosiernie punktowali. Tak więc set spokojnie wygrany 25:15. II Set: Od początku my prowadzimy, chwila gry punkt za punkt i znów końcówka dla nas. Wynik 25:19. III Set: Gra od początku na równi poprzez dłuższe wymiany, przy wyniku 8:5 serią 3 dobrych flotów zawodnik gości nas punktuje, bierzemy czas i po tej przerwie już kończymy dobrym atakiem i punkt dla nas, później powtórka z pierwszego seta tzn. Artur, Przemek i Dawid nabijają punkty na serwach tak więc ostatni set wygrywamy 25:20. W setach do 15, 19 i 20. Sędzia Jacek Podgórski ocena 5. (M)