ALS: Piaski blisko niespodzianki

2013-04-15, Autor:
Ruszyła runda play-off i niewiele brakowało, by Piaski wygrały w Jankowicach! Tylko raz wygrali goście (czyli drużyna z niższej pozycji) i to w Żorach! Dwa cenne zwycięstwa ekipy No-pain i poważna szansa na awans.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Leon Internet 2012-2013 czternasta edycja
Aktualności na dzień 12 kwietnia 2013 - 25 termin

W I lidze trwa runda play-off,  w której gra się do dwóch zwycięstw.

o miejsca 1-4

1 miejsce w I lidze 1 : 0 4 miejsce w I lidze
12.04  Jedynka Jankowice II 3 : 2 Jarbud Rybnik Piaski
1 set- koncentracja obu drużyn od początku seta nie pozwala nikomu odskoczyć na większą ilość punktów – niestety końcówka seta dla przyjezdnych i po mimo naszych starań i pościgu (nawet mogliśmy tego seta wygrać) – to Piaski prowadzą 1:0. 2 set- mobilizacja w naszych szeregach (parę ostrych słów) i od początku utrzymujemy przewagę, którą dowozimy do końca. 3 set-początek równo, ale więcej zimnej krwi po stronie gości pozwala im nas zdemolować w drugiej części seta i to my stoimy pod ścianą. 4set- początek podobny do 2 seta – można powiedzieć zaczyna trybić po naszej stronie bo na tablicy nawet 10 punktów przewagi i już myślami jesteśmy w secie piątym... 5 set- stawka wysoka i widać po obydwóch stronach determinację. Przy zmianie stron 8:7 dla na – później jeszcze parę  punktów i gdy się wydaje że już mamy wygraną Piaski nas zaskakują... Wygrywamy jednak (na nasze szczęście) 18:16!  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (TM)

2 miejsce w I lidze 1 : 0 3 miejsce w I lidze
9.04  Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 1 KS Volley Katowice
Mecz, jak przystało na walkę o finał na wysokim poziomie. Obie drużyny stawiły się w tak szerokich składach, że niektórzy musieli stać. Goście przywieźli ze sobą pałki ( na szczęście do kibicowania ), tamtamy, piękne kobiety, urocze dzieci. Zrobili taką atmosferę, że trudno było czasami usłyszeć sędziego. Na szczęście nic nie było w stanie odciągnąć naszej uwagi od gry. Akcjami z każdego seta można było obdzielić nie jedno spotkanie ale jak to zawsze bywa w siatkówce zwycięzca może być tylko jeden i na szczęście dla nas byli to gospodarze. W setach do 18, -21, 25 i 22. Sędziowie Jan Kasprowicz i Janusz Lazar ocena 6. (IB)

o miejsca 5-8

5 miejsce w I lidze 1 : 0 8 miejsce w I lidze
12.04  Beer Team Rybnik 3 : 1 Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice
Obydwie drużyny stawiły się dzisiaj na sali w Rybniku w okrojonych składach. W pierwszych dwóch setach braki te były bardziej widoczne u przyjezdnych. Beerom szło dość łatwo, przyjęcie na b.dobrym poziomie i spokojnie kończyliśmy akcję. W bloku dobrze do tego stopnia, że nawet udało się zablokować jedną ręką, gdy byłem dość mocno spóźniony. Sety bez historii. W trzecim secie goście nie tracą wiary w zwycięstwo, za to my lekko rozluźnieni. Nieskończone ataki, nawet przy dobrym przyjęciu, Wicek daje dość niskie piłki na środek, ja zamiast kiwnąć próbuje na "siłę" i nie wychodzi. W końcówce gdy w końcu się poprawia udaje się skończyć piłkę i robi się 24:22, później 24:23. Pawłowice zagrywają, przyjęcie w pkt, niestety atak w aut i mamy remis 24:24. My zbyt nerwowo w końcówce i set pada łupem chłopaków z Pawłowic. Czwarty set bliźniaczy do trzeciego, jednak z zmienną końcówką, dwie moje zagrywki sprawiły kłopot drużynie z Pawłowic i nie potrafili skończyć z sytuacyjnych piłek, za to Tomasz Ch. wręcz przeciwnie, kończy mecz atakiem z prawego skrzydła  W setach 25-19, 25-18, 24-26 i 26-24.  Sędzia Janusz Lazar ocena 5. (KJ)

6 miejsce w I lidze 1 : 0 7 miejsce w I lidze
5.04  VT Nędza 3 : 2 Leon Internet Rybnik
W mecz lepiej wchodzimy my (4-1, 7-4), ale Leon wyrównuje przy 13-13. Potem set w miarę równo. Goście wychodzą na dwu punktowe prowadzenie (20-22) i dowożą zwycięstwo do końca (23-25). 2 set wyrównany, ale znowu ucieka nam końcówka i "Internetowi" wygrywają do 22. 3 set zaczynamy od 4-1. I ... coś "zażarło", "zatrybiło". 7-5, 13-9, 17-15, 22-18 - tej przewagi już nie wypuściliśmy. Zaskoczyła nam gra w obronie, kończyliśmy kontry, zatrzymaliśmy ich środki i co najważniejsze -przestaliśmy psuć tyle zagrywek. Wygraliśmy do 20. Leony zaczęły popełniać błędy w przyjęciu i ataku. 4 set zaczął się od wyrównanego początku. Leony odskakują na 10-13, podziałał wzięty czas i zdobywamy 4 punkty z rzędu. W następnej fazie seta zaczyna działać blok Gości (16-18), ale tym razem u nas zaskakuje zagrywka. robi się 19-18 dla nas i zaczynają się emocje. Zatrzymujemy kilka razy atak Gości blokiem - wygrywamy seta do 21. 5 set. Żadna z drużyn nie potrafi uzyskać dużej przewagi. Zmiana stron przy stanie 8-7 dla Gości. I zaczęła się siatkarska wojna. Nikt się nie myli, jedziemy punkt za punkt. Przy stanie 15-14 mamy setową w górze,  Skończyliśmy grę przy stanie 18-16  Sędzia Piotr Lazar ocena 4. (JL)

o miejsca 9-12

9 miejsce w I lidze 1 : 0 12 miejsce w I lidze
10.04  Jar-Trans Fox Pszów 3 : 0 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Na sali w Pszowie drużyny zjawiły się w maksymalnych składach. Twarze skupione bez odrobiny uśmiechu, widać, że stawka jest wysoka. Lepiej w mecz wchodzą goście. Po równo do 10/10 gospodarze uspakajają grę i czas 14/12 dla przyjezdnych. Uzyskana przewaga zostaje systematycznie powiększana drugi czas przy stanie 20/14, trzy punkty dla gości i czas dla Fox-ów 21/17. po niej punkt dla miejscowych i ta różnica pozostaje do końca 25/20. W drugi lepiej wchodzą gospodarze 3-5 punktową przewagę utrzymując do stanu 22/18 gdzie przyjezdni biorą czas. My czas bierzemy gdy jest 23/21, bo gościom zawiał wiatr w plecy. Od tego momentu wszystko dla nas i kończymy 25/21. Trzeci set to już dominacja miejscowych 5/0, 8/1, drugi czas przy stanie 18/9, gościom nic nie wychodzi, kończmy 25/12. Dzisiaj sala była za niska dla obydwu drużyn (ale to chyba nerwy). Dzięki sporej grupce kibiców za głośny sportowy doping. Zawodnikom za walkę w sportowej atmosferze. Za tydzień rewanż, trzeba pamiętać, że OKIS u siebie ma swoją moc... W setach do  20, 21 i 12. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6 (JK)

10 miejsce w I lidze 0 : 1 11 miejsce w I lidze
10.04  Artus Atlas Tours Żory 1 : 3 Dach Decker Victoria Pilchowice
Deckery stawiły się w Żorach chyba 3 szóstkami. I set z małymi przewagami raz jednej raz drugiej drużyny, końcówka dla Deckerów i po secie. II set to raczej prowadzenie kilku punktowe przyjezdnych i set kończy się na ich korzyść. III to uśpieni rywale zapominają chyba, że My też potrafimy czasami zagrać dobrą siatkówkę (a raczej seta w tym dniu) i wygrywamy. IV – to szybkie prowadzenie przyjezdnych i utrzymanie wyniku do końca. Ogólnie to mecz raczej nudny z naszej strony śpiący i wyglądało to tak jakbyśmy mieli już zapewnione miejsce w I lidze. Deckery zmotywowani, nastawieni bojowo i do walki – i oto w tym wszystkim chodzi! Zasłużone zwycięstwo w 100%. Postaramy się w czwartek wyrównać stan rywalizacji żeby było jeszcze ciekawiej. W setach do -23, -19, 18 i -21.  Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (MW)      II liga  o awans 1-8

9.04  No Pain Żory 3 : 1 Eks Żernica II Team
Bardzo spokojny mecz, gospodarze całe spotkanie w sennej atmosferze, goście czasami pobudzali się dopingiem. Pierwszy set wyrównany, początkowo prowadziła Żernica, potem dogoniliśmy i znowu się wyrównało. Wywalczyliśmy prowadzenie 24:22, ale to goście wygrali końcówkę. W drugim secie gospodarze kontrolują grę spokojnie utrzymując przewagę. Trzecią partię No Pain rozpoczyna z wysokiego C, doprowadza do stanu 14:8, ale chwilę potem jest 16:16 i nawet 17:19. Mobilizacja z naszej strony i spokojna końcówka. Czwarty set od połowy znowu kontrolują Żory i dowożą przewagę do końca. Nie gramy teraz zbyt solidnej siatkówki, ale udało się zdobyć dzisiaj ważne 3 punkty. W setach 26:28, 25:20, 25:21, 25:23. Sędzia Magdalena Pudło ocena 6. (T)

10.04  Strzelec Gorzyczki 1 : 3 Top Ten ZST Rybnik
Oba ekipy stawiły się w podstawowych - wieloosobowych składach - po jednej i drugiej stronie były po 2 szóstki! Jednak to zawodnicy TT są lepiej poukładaną drużyną i całe 12 osób tworzy drużynę. Widać to było po grze jak i po sytuacji w 3 secie gdy  Strzelec prowadził 13:2 - zostaje wymieniona cała podstawowa szóstka i drugi "garnitur" TT próbuje odrabiać straty. Do tego stopnia, że przewaga Strzelca zostaje zniwelowana do paru punktów. Jednak nie wytrzymują końcówki i Strzelec wygrywa seta. Pozostałe sety to od początku do końca kontrola "10". Strzelec co prawda próbuje walczyć, ale z dość słabym przyjęciem, jeszcze gorszym rozegraniem nie jest w stanie dobrymi, pojedynczymi akcjami wygrać całego spotkania. Brawa dla TT gdyż widać, że trochę się wzmocnili, tworzą kolektyw i realnie myślą o 1 lidze...  W setach do -19, -27, 18 i -22.  Sędzia Szymon Sadowski ocena 4. (GŚ)

11.04  Kredyty Chwilówki Rybnik 1 : 3 Volleyball Marklowice
Mecz Kredytów z Marklowicami był zacięty prowadzony jednak w sportowej atmosferze. Praktyczne każdy set wyglądał podobnie po kilka punktów zdobywała raz jedna, raz druga drużyna po czym pod koniec przestój nieco dłuższy i set przegrany. Tych przestojów Kredyty zaliczyły więcej stąd przegrana 1-3 w setach 19-25, 25-17, 17-25, 21-25. Mecz mógł się podobać było parę długich wymian, mocnych ataków i spektakularnych bloków. Widać że Kredyty nie mogą sobie poradzić z własną niemocą zwłaszcza w końcówkach.  Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (WP)

11.04  Eks Żernica II Team 2 : 3 No Pain Żory
Początek meczu to dobra gra gospodarzy a dużą liczbą błędów po stronie przyjezdnych. Cały set przewaga kilku punktów gospodarzy, którą dowożą do końca seta. Set drugi to już wyraźna poprawa gry drużyny przyjezdnych, a za to większa liczba błędów szczególnie w odbiorze po stronie gospodarzy. Mimo tego wynik dość wyrównany a to za sprawą dużej ilości błędów na zagrywce przez gości. Końcówka seta należy do przyjezdnych, którzy dobrymi atakami kończą seta. Set trzeci to już dominacja gości. Przewaga sięga 5 punktów. Mimo zmian których dokonują gospodarze, gra niewiele się poprawia. Stale te same błędy - głównie odbiór. No Pain pewnie wygrywa seta. Set czwarty bardzo wyrównany. Prowadzenie zmienia się jak w kalejdoskopie. Set obfituje w mnóstwo obron szczególnie po stronie gospodarzy, którzy również mogli wykazać się umiejętnościami piłkarskimi. Mocne poświęcenie i rewelacyjna gra atakującego pozwalają zwyciężyć seta i doprowadzić do wyrównania stanu rywalizacji. Tie Break - początek to wyraźne prowadzenie przyjezdnych. Żernica troszkę dogania wynik, ale ostatecznie kończy się na 15:8. Mecz fair play z obu stron. W setach 25:22, 26:28, 22:25, 25:21, 8:15.  Sędzia Tomasz Eberhardt ocena 6. (TE)

II liga  o miejsca 9-17

8.04  Albion Team – gramy dla Kuby 2 : 3 Impacto LKS Chałupki
Pierwszy set to bezdyskusyjna przewaga gości, którzy niszczą nas seriami zagrywek i set kończy się do 16. W kolejnym secie nadal goście mają przewagę, ale u nas zaczyna się coś dziać. Impacto gra swoje, my nie psujemy już tylu piłek i toczymy w miarę wyrównaną walkę. (22) Goście myśleli już pewnie o prysznicu... i go dostali, tyle, że zimny... Albion wreszcie gra swoją siatkówkę, mało błędów, dobrze w obronie, przyszło przyjęcie, trzeba też przyznać, że chłopcy z Chałupek przestali nas nękać bombami z zagrywki... Na siatce też wypracowujemy przewagę i łatwo wygrywamy do 22 - goście nadrabiają kilka pkt w końcówce. Kolejny set to kolejny zimny prysznic dla faworyta... Niefortunne zmiany powodują bałagan w szeregach gości, nam siedzi zagrywka i gdyby nie rozluźnienie przy piłce setowej skończyłoby się do 13. Chałupki jednak walczą do końca i seta kończymy 25-17. Tiebreak to powrót pierwszego rozgrywającego gości, który uspokaja grę i Chałupki mają cały czas 2-3 pkt przewagi, której nie potrafimy zniwelować - tie break do 12. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (DP)

8.04  Old Stars 1 : 3 Edytor Suszec
Pierwszy set zdecydowanie dla gospodarzy. Drugi, a zwłaszcza jego końcówka tak naprawdę zadecydowała o losach meczu. Edytor pierwszą setową piłkę miał przy wyniku 19-24, ale gospodarze rozpoczynają pogoń i doprowadzają do kilku piłek setowych dla siebie… Niestety zabrakło jednego kończącego ataku i to goście cieszą się z wygranej. Kolejne dwa sety były już konsekwencją tej przegranej końcówki… Generalnie to po starszych było widać negatywne ślady przerwy świątecznej co przełożyło się na słabą skuteczność na siatce… W setach 25-20, 28-30, 18-25 i 22-25. Sędziowie Janusz Lazar i Klaudia Nagler-Skroban ocena 5. (a)

11.04  Fundacja Elektrowni Rybnik 3 : 2 Jedynka Jankowice
Set 1 Dobre otwarcie gości prowadzą, przy stanie 2:7 bierzemy czas i powoli zaczynamy odrabiać straty, w połowie seta mamy wyrównanie i dobra gra dalej pozwoliła wygrać do 19. Set 2 Od początku budujemy przewagę, dobra gra blokiem i błędy własne gości zaowocowała gładką wygraną do 18. Set 3 Początek wyrównany, w połowie odskakujemy na 3-4 punkty i tak do stanu 23:21 i już byliśmy w ogródku i witaliśmy się z gąską  i oddajemy seta do 23. Set 4 To dobra gra gości, podbudowanych nieprzegraniem meczem, przyszanowali zagrywkę, zagrali dobrze w obronie i set dla nich do 19. No i na koniec esencja siatkówki set 5 Bardzo dobre otwarcie gości 2:7 bierzemy czas i wracamy do gry, zmiana stron przy 8:7  i z lekką przewagą udało się dojechać do końca 15:13 W secie tym było dużo gry obronnej po obu stronach, długie wymiany ale mimo wieku wytrzymaliśmy do końca. W setach 25-19, 25-18, 23-25, 19-25 i 15-13.  Sędzia Jarosław Obrodzki ocena 5. (A)

11.04  Kuźnia Raciborska 2 : 3 Catering Parys Rydułtowy
Goście rozpoczęli bardzo dobrze mecz, wysokie prowadzenie od początku do końca, dzięki czemu wygrali do 18. Drugi i Trzeci set pod nasze dyktando, dobry blok, atak i co najważniejsze obrona. W secie Czwartym Rydułtowy pokazały że jeszcze są na boisku, i wygrali seta bez najmniejszych problemów. W piątym secie dobra walka, na początku mieliśmy małe prowadzenie lecz goście nas dogonili. Walka punkt za punkt... pod koniec seta pomyłka sędziego, co nas niestety dobiło... W setach 18-25, 25-18, 25-20, 14-25 i 13-15.  Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (RD)

12.04  Jedynka Jankowice III 0 : 3 Impacto LKS Chałupki
Set I - mocna zagrywka gości wyprowadza ich na 7:1, kiedy już zrobiliśmy przejście gra trochę się wyrównała ale straty z początku były zbyt duże. Set II - bardziej wyrównany, każda przewaga 1-2 punktowa była szybko niwelowana przez rywala. W połowie tej partii gospodarze wyrabiają sobie przewagę 4 punktów i wydawało się, że zdołają wyrównać wynik meczu. Niestety dwie kolejne piłki padają łupem przyjezdnych, gospodarze zaś nie mogli skończyć ataku. Impacto poszło za ciosem i podwyższyło wynik meczu. Set III bez historii. Jankowice grają bez przekonania, Chałupki konsekwentnie i na pełnej koncentracji. Goście wykazali więcej ambicji i wygrali zasłużenie. W setach do 16; 21; 17.  Sędzia Karol Berger ocena 5. (KB)

II liga - o miejscea 1-8 punkty   sety mecze
1. No Pain Żory 24 29 - 17 11
2. Volleyball Marklowice 23 29 - 19 11
3. Silesia Lubomia 22 27 - 21 12
4. Top Ten ZST Rybnik 19 24 - 19 11
5. TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 13 19 - 26 11
6. Eks Żernica II Team 13 21 - 29 12
7. Strzelec Gorzyczki 11 20 - 27 11