ALS: Pawłowice budzą się ze snu zimowego

Jankowice niespodziewanie tracą punkt w swojej hali. Pawłowice chyba budzą się ze snu zimowego. A w drugiej lidze posypały się niespodzianki. Te największe to w sali ZST w Rybniku i w twierdzy Nędza.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2011-2012

Trzynasta edycja

Aktualności na dzień 27 stycznia 2012 - 15 termin

Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 1 Jar-Trans Fox Pszów

Pierwszy set od początku zacięty punkt za punkt w końcówce kilkupunktowy odskok i wygrana do 20. Set drugi rozpoczyna się od mocnego uderzenia LISÓW zdobywają kilka punktów po rząd i różnica staje się tak duża że nie jesteśmy ich w stanie dogonić i przegrywamy do18. Set trzeci bardzo podobny do seta drugiego z tą różnicą że to MOKATE wygrywa do 12. W secie czwartym było dużo akcji godnych uwagi obrony, wybloki, ataki ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowują gospodarze i wygrywają do 21. W setach do 20, -18, 12 i 21. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 5. (JK)

Jedynka Jankowice II 3 : 2 Kredyty Chwilówki Rybnik

Kredyty jechały na mecz do Jankowic z mocnym postanowieniem sprawienia kolejnej niespodzianki i chyba nam się udało bo wywieźliśmy z hali lidera 1 punkt choć spokojnie mogło być ich więcej gdyby tylko ławka rezerwowych w naszej drużynie była troszkę pełniejsza. Praktycznie w każdym secie walka była na bardzo równym poziomie choć to Kredyty praktycznie w każdym secie miewały okresy przewagi ale niestety tylko w drugim i czwartym secie udało się te przewagi dowieźć do końca. W setach do 21, -18, 23, -22, -12. Cieszymy się ze zdobytego punktu i żałujemy straty pozostałych... Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (PŚ)

Dach Decker Victoria Pilchowice 1 : 3 Beer Team Rybnik

Pierwszy set bardzo wyrównana gra, w której to zimną krew zachowują gospodarze i wygrana do 32!. Drugi i trzeci set bez historii pewna gra faworytów typerów i wygrana kolejno do 17 i 15. Set czwarty kilka zmian i zaczynamy grać swoje, niestety mając piłkę w górze na 2:2 nie dajemy rady i przegrana do 24. Mecz miał dwa oblicza 1 i 4 wyrównany 2 i 3 jednostronny, szkoda ponownie szansy na punkty... Mecz przy dużej ilości kibiców w generalnie przyjaznej atmosferze, do zobaczenie mamy nadzieję, że w 1 lidze w nowym sezonie... W setach do -32, 17, 15 i 24. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 4. (DS)

OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 0 : 3 Artus Żory

Bardzo spokojny mecz dwóch drużyn z mimo wszystko innymi aspiracjami. Zaczynamy pewnie z wiarą we własne umiejętności i wygrywamy pierwszego seta z przewagą osiągniętą na początku. Drugi set to nasz przestój, który wykorzystują gospodarze i toczymy wyrównany pojedynek na przewagi. Dawno nie przeżyłem tyle emocji. Trzecia partia to kapitulacja Gaszowic i ich totalna niemoc. Podsumowując krótko: wygraliśmy dzięki dobrej zagrywce i dzięki błędom rywali. Popsuli chyba ze 20 zagrywek przy czym przy końcówce na przewagi 5 pod rząd. Tak się podkładając nie da się wygrać... Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5. (BG)

II liga

Top Ten ZST Rybnik 1 : 3 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

Jak już przystało na mecze Top Tenów i SKOKu i ten był bardzo wyrównany i emocjonujący. SKOK rozpoczął bardzo spięty popełniając wiele błędów, w połowie seta gospodarze mieli 4 pkt przewagi. Jednak SKOK zebrał się i w jednym ustawieniu odrabiając stratę z nawiązką, w końcówce nie dając sobie wyrwać zwycięstwa. W drugim secie SKOK znów rozpoczął niezbyt pewnie, gospodarze prowadzą dobrą grę i ten set na ich koncie wyrównując stan meczu. 3 set to jednostronna dominacja gości wykonując trudną zagrywkę, która sprawia wiele kłopotu Top Tenom. 4 set od mocnego uderzenia po mocnej reprymendzie kapitana rozpoczyna Top Ten 9:4, przewaga została roztrwoniona podobnie jak w secie 1, w połowie seta zamiana ról i to SKOK wskakuje na skromne 2 punktowe prowadzenie zniwelowane przy stanie 23:23. Jednak przy drugiej piłce meczowej efektownym atakiem z piłki przechodzącej kończy mecz przyjmujący SKOKu! W setach do 22, -22, 18 i 24. Sędzia Mateusz Pyszny ocena 6. (MH)

VT Nędza 2 : 3 Silesia Lubomia Cafe Nova

Po ciężkiej pierwszej rundzie, w której mieliśmy spore kłopoty kadrowe, w końcu zaczynamy "grać swoje". Pokazały to nasze dwa ostatnie mecze z czołówką tabeli. Po kontuzji naszego pierwszego rozgrywającego powoli zaczynamy się zgrywać z jego zmiennikami (z Strzelcem grał inny rozgrywający niż dzisiaj z Nędzą) co widać po wynikach. Momentami jeszcze nasza gra nie wygląda tak jak powinna, ale dzięki tej wygranej patrzymy w przyszłość z optymizmem. Dzisiejszy mecz podobnie jak ostatni był bardzo zacięty. Po raz kolejny gramy 5 setów i po raz kolejny w piątym secie gramy na przewagi, tym razem jednak udaje nam się wygrać. Na pewno pomógł nam w tym wysoko wygrany drugi set, w którym zawodnicy VT Nędza nie mogli sobie poradzić z naszymi świetnie zagrywającymi atakującym i przyjmującym. Sędzia Piotr Lazar ocena 5. (B)

Impacto LKS Chałupki 1 : 3 Catering Parys Rydułtowy

I Set: Gramy na równi, nikt nie potrafi odskoczyć na większą ilość punktów aż do momentu jak jeden z zawodników Rydułtów wszedł na zagrywkę i nabił 4-6 pkt. Niestety nie wystarczyło nam sił aby dogonić ten wynik, tak więc pierwszy set padł łupek gości 21:25. II Set: Od początku zaczęliśmy z wysoko postawioną poprzeczką i nabijaliśmy tyle punktów ile się dało, szczególnie przy serwach Dawida Marcisza, goście mieli problem z odbiorem, tak więc w miarę łatwo wygrywamy tego seta 25:15. III Set: Gra bardzo wyrównana, co chwilę Rydułtowy dokładały po jednym oczku do swojego wyniku, ale w tym secie po obu stronach siatki masa błędów w odbiorze... co przełożyło się na wynik 19:25. IV: Set: Prawie dokładnie taki sam jak trzeci, błędy błędy i jeszcze raz błędy w odbiorze po każdej stronie siatki... ale mniej błędów popełnili goście tak więc ten ostatni set padł ich łupek 21:25. W setach do 21, -15, 19 i 21. Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (M)

Edytor Suszec 3 : 1 Jedynka Jankowice

Goście przyjechali do Suszca zdaje się w dość rezerwowym składzie co było widać w pierwszym secie, gdzie od początku do końca i to z dużą przewagą prowadzili Gospodarze. Goście mieli ogromne problemy z przyjęciem i wyprowadzeniem ataku. Set drugi to zupełne odwrócenie sytuacji na niekorzyść Edytorów, którzy rozluźnieni po gładkim wygraniu pierwszej odsłony dają się uśpić. Set drugi to również nieprzyjemne sytuacje pod siatką i stwierdzenie Gości, że "w Suszcu zawsze sędziowie oszukują" (czego chyba nie widać po ocenie pracy sędziego, który zresztą mimo dość młodego wieku spisał się znakomicie i bardzo profesjonalnie). Kolejne dwa sety wyrównane ale w końcówkach to Suszec jest mocniejszy i w końcu udaję się wygrać za 3 punkty. Sędzia Mateusz Nykiel ocena 5. (PM)