ALS: niespodzianka w Katowicach

2013-01-14, Autor:
W nowy rok liga ruszyła z nowym sponsorem i z nową nazwą! A na początek niespodzianka w Katowicach - idzie nowe. W drugiej lidze walka o miejsca w pierwszych czwórkach - nadal dużo niewiadomych.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Leon Internet  2012-2013

Czternasta edycja

Aktualności na dzień 11 stycznia 2013 - 14 termin

7.01  Leon Internet Rybnik 3 : 2 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Internetowcy kontrolują mecz przez dwa pierwsze sety oraz do połowy trzeciego... Potem zbyt wiele zmian w składzie doprowadza do porażki w tym secie... Czwarty set w miarę wyrównany, wynik ok. 30:28 dla przyjezdnych no i mamy tie-break... W piątym secie Gospodarze kontrolują wynik od początku do końca i wygrywają cały mecz...  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (M)

7.01  KS Volley Katowice 3 : 0 Artus Atlas Tours Żory
Wynik o wiele lepszy niż gra. Obie drużyny chyba jeszcze myślami na przerwie świąteczno-noworocznej  W naszym wykonaniu najsłabszy mecz w pierwszej lidze. 1 SET: Do stanu 17-16 gra wyrównana, praktycznie cały czas punkt za punkt. W końcówce wrzucamy drugi bieg i wygrywamy ją 8-2 a całego seta 25-18. 2 SET: Bardzo podobny do pierwszej partii z tą małą różnicą, że prowadzenie przechyla się raz na jedną, raz na drugą stronę. Przy stanie 20-21 dla gości znowu zachowujemy zimną krew i wygrywamy końcówkę 5-2 a seta do 23. 3 SET: Ten najtrudniejszy, gdy się prowadzi 2-0. Goście prowadzą od samego początku trzema, czterema punktami. I gdy wydaje się, że będzie czwarty set znów zryw, dobra zagrywka i gra na przewagi. Szczęście uśmiechnęło się do nas i wygrywamy do 26. W setach do18, 23 i 26. Sędzia Krzysztof Lewicki ocena 5. (JJ)

9.01  Jar-Trans Fox Pszów 1 : 3 Artus Atlas Tours Żory
Na pięknym wyremontowanym "kultowym" obiekcie rozegraliśmy kolejny ligowy klasyk z drużyną lisów. Oba składy mocno przetrzebione co odbiło się na grze. Pierwszy set niemal cały pod kontrolą gospodarzy, których próbujemy cały czas gonić. Niestety nie udaje nam się. W drugiej odsłonie walczymy punkt za punkt acz tym razem to my wygrywamy końcówkę (odrabiając z 24:22). Jak zwykle było głośno, jak zwykle było dużo krzyków i zamieszania, jak zwykle po meczu wszyscy podali sobie ręce. Sędzina rzucona na głęboką wodę i tak dała radę. Po tej przegranej partii Foxy się podłamują co wykorzystujemy i obie następne odsłony wygrywamy w miarę pewnie. W setach 25-22, 23-25, 13-25 i 21-25. Sędzia Michalina Kowalska ocena 5. (BG)

9.01  KS Volley Katowice 3 : 1 Jedynka Jankowice II
Do stanu 14-14 gra toczy się punkt za punkt. Na zagrywkę wchodzi nasz środkowy i pozostaje na niej przez sześć kolejnych akcji. Po tej serii to goście zdobywają dwa punkty, ale przy stanie 20-16 na zagrywkę wchodzi nasz rozgrywający, który nie schodzi z niej już do końca seta! Set drugi bez historii. Nietrafione zmiany, chaos, nerwy, które Jedynkowicze wykorzystują bezlitośnie i porażka do 14. Mocne otwarcie 4-1, ale niestety szybko roztrwonione i mamy po 4. Bierzemy czas i zaczynamy budować przewagę. W połowie seta na tablicy widnieje wynik 15-10. Goście rzucają się do odrabiania strat. Przewaga maleje do 1 punktu i prowadzimy już tylko 19-18. I znowu czas, ustawienie najbliższej akcji, powrót na boisko. Wygrywamy 25-21.Czwartą partię rozpoczynamy tak jak w secie trzecim. 4-1 dla nas, następnie po 4.Goście wrzucają drugi bieg i wychodzą na prowadzenie 11-10. Ale na zagrywkę znów wędruje nasz rozgrywający. Posyła dwa asy, goście dokładają jeden błąd w ataku i mamy 14-11. Znów okres wyrównanej gry ale to my dokładamy kolejne dwa punkty i na tablicy 20-15! Do końca gra punkt za punkt efektem czego wynik czwartego seta 25-20  W setach 25-16, 14-25, 25-21 i 25-20. Sędzia Łukasz Wiąckiewicz ocena 5. (JJ)

10.01  Dach Decker Victoria Pilchowice 1 : 3 Jarbud Rybnik Piaski
Po długiej przerwie bez poważnego treningu przystępujemy do gry z młodzieżą dobrze grającą w każdym elemencie. Chłopaki w I secie pogonili nas zagrywką i w ataku radzili sobie bardzo dobrze no i przegrywamy do 21. W II partii rozpoczynamy trochę lepiej i kontrolujemy cały set do końca wygrywając do 21. W III secie  Piaski rozpoczynają bardzo słabo i przegrywają po paru minutach już 11 do 5. Jacek bierze czas i bardzo ciężko... ale idziemy do przodu i udaje się wygrać do 23. Widząc szansę na 3 punkty w IV secie bierzemy się do roboty i wygrywamy do 18... W setach do 21, -21, -23 i -18. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5. (PS)

11.01  OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 2 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
I set: Goście od początku uzyskują kilkupunktową przewagę, kontrolują spokojnie przebieg partii do końca. II set: Świerklany grają swoje, nie popełniają zbyt wielu błędów, gospodarze wprost przeciwnie, nie pomagają przerwy, set zdecydowanie dla gości. III set: Goście starają się iść za ciosem, OKiS cały czas szuka optymalnego ustawienia i wreszcie coś zaczyna się zazębiać. Zmuszamy gości do popełniania błędów, sami przy tym grając z minimalną ich ilością. Goście myślami byli już chyba w szatni, co skrzętnie wykorzystał OKiS wygrywając tą partię. IV set: OKiS poczuł krew, sądząc, że w tym meczu można ugrać coś więcej niż jednego seta i kontynuuje niezłą grę z poprzedniej partii. Praktycznie od połowy seta utrzymuje się minimalna różnica w wyniku. W końcówce goście mają piłki meczowe, które broni OKiS, by po chwili samemu skończyć seta przy trzeciej piłce setowej. V set:  Początek decydującej partii na korzyść gości. Do zmiany stron 8:3 dla mistrzów, z czego ponad połowa pkt zdobyta dzięki błędom własnym Gaszowic. Po zmianie stron niewiele lepiej, jeszcze krótki zryw OKiS-u, ale to było o wiele za mało... W setach 18:25, 19:25, 25:20, 31:29, 7:15. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 4. (KW)

11.01  Beer Team Rybnik 3 : 2 Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice
Set 1- wyrównany pojedynek z lekką przewagą przyjezdnych, którą dowożą do końca seta. Set 2- to zdecydowana przewaga Salvequick-Mokate, przewaga sięgała 10 punktów, Beer całkowicie rozbity, oddaje tego seta praktycznie bez walki i bez wiary w poprawę gry. Set 3- miał się sam wygrać ,ale się nie udało i tylko Beer liczył się w tym secie, skąd taka metamorfoza... kilka zmian i poskutkowało. Set 4- Pawłowice biorą się do roboty, aby skasować 3 pkt.; odskakują na 5 bodików, następnie zryw gospodarzy, którzy doprowadzają do wyrównania, by po chwili oddać prowadzenie gościom, ta przewaga 2-3 pkt. utrzymuje się do końcówki seta 20-23, 21-23 i potem jakoś tak błąd ustawienia gości, nasza czapa skrzydła i środka i mamy setową, którą wykorzystujemy i doprowadzamy do tie-break'a! Tie-break - początek piorunujący prowadzimy 5-1, by do zmiany stron prowadzić tylko 8-7, potem już rządził tylko Beer, zdobywając 7 punktów przy 2 gości i wygrywając dość szczęśliwie 3-2 całe spotkanie. Na wyróżnienie zasługuje młody środek, który ładnie pograł blokiem, no i Tados, który wspomógł trafnymi spostrzeżeniami... W setach 23-25, 17-25, 25-16, 26-24 i 15-9. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (JO)

II liga  grupa A

7.01  TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 2 : 3 Eks Żernica II Team
W pierwszym secie przewaga Skoczków. Końcówka seta przy wyniku około 23-17 tracimy 4 punkty pod rząd nieumiejętnie przyjmując zagrywkę i popełniając błędy w ataku. Na całe szczęście set wygraliśmy. Drugi set podobna historia aczkolwiek przewaga gospodarzy nie taka wielka już 2-3 punkty, przy stanie 23-20 ponownie brak przyjęcia i nieumiejętnie przeprowadzany atak doprowadza do staniu 23-23. Jednak i tym razem udaje nam się wygrać seta. Set 3 to odwrotność seta 1. Goście budują przewagę cały set około 5-6 punktów. Skoczki zrywają się do walki odrabiając straty do 2 punktów 21-19 niestety na tyle starczyło tego zrywu i chłopaki z Żernicy wygrywają seta. Set 4 to początkowa przewaga Skoczków, jednak błędy w przyjęciu i ataku doprowadzają do wyrównania. Przy stanie 21-21 Goście odskakują na 2 punkty i niestety nie udało się Gospodarzom nic z tym zrobić, a Żernica kończy swoje ataki i mamy tie-beak. Niestety dla nas sprawdziło się powiedzenie kto nie wygrywa w 3 setach przegrywa 2-3. Od początku dominacja Gości. Jeden zryw skoczków doprowadza do wyniku 8-9. Dalsza część seta już pod dyktando ekipy z Żernicy. W setach do -22, -23, 21, 23 i 11. Sędzia Dawid Kozak ocena 6. (G)

7.01  Albion Team – gramy dla Kuby 1 : 3 Kredyty Chwilówki Rybnik
Od początku meczu wyglądało na to, że będzie to ciekawy wyrównany mecz. No i tak też w pierwszym secie było punkt za punkt do końca seta gdzie ostatnie dwa punkty dla gospodarzy i jest 25-23! zadowoleni myślimy że będzie dobrze i nagle wszystko siada goście odjeżdżają na kilka punktów i utrzymują przewagę do końca wygrywając od 15. Trzeci set wygląda następująco Kredyty uciekają na kilka punktów, Albion dogania na punkt i znowu ucieczka i tak do końca 20-25: Ostatni set od początku pod kontrolą gości którzy robią sobie bezpieczną przewagą 6-7 punktową no i mając piłkę setową tracą kilka punktów z rządu ale w końcu stawiają kropkę nad i  gratuluję wygranej dobra gra w sympatycznej atmosferze. W setach 25-23, 15-25, 20-25 i 21-25. Sędzia Bazyli Kowalski ocena 2. (D)

8.01  Jedynka Jankowice 3 : 0 Kuźnia Raciborska
W mecz weszliśmy dobrze od początku dobre przyjęcie ale tylko do 15 punktów, wtedy gospodarze się obudzili i wygrali do 18. Drugi set wyszedł gorzej ,przeciwnik zaczął grać swoje i wygrał do 18. Ostatni set przegrywaliśmy 23-21 i w końcu zaczęliśmy grać, walka bardzo wyrównana, lecz przez nasze błędy przegraliśmy 33-31. W setach do 18, 18 i 31. Sędzia Remigiusz Tkocz ocena 4. (RD)

11.01  Edytor Suszec 3 : 0 Jedynka Jankowice III
Początek meczu zapowiadał bardzo ekscytujące widowisko. Słabsze przyjęcie ekipy z Jankowic, oraz świetna gra w defensywie Suszca pozwoliła odskoczyć na kilka punktów i wygrać seta. Drugi set bliźniaczo podobny, kilka błędów po obu stronach siatki i ucieczka drużyny z Suszca przy stanie 15:13, przewaga została dowieziona do końca. Trzeci set (jak to bywa u nas zawsze ciężko) zryw gości, kapitalne wymiany oraz błędy własne pozwoliły uzyskać przewagę 4 punktową dla Przyjezdnych, jednak przy stanie 16:19, para przyjmujących zaprezentowała 2 spektakularne pojedyncze bloki, co doprowadziło do zaciętej wymiany i wyniku po 20. Później znowu odskok drużyny z Jankowic na 21:23 ale obrona przyjmującego dała wynik po 23. Gra punkt za punkt toczyła się do wyniku po 27, kiedy rozgrywający i środkowy (z Jankowic) nie dogadali się co do wystawy. Blok oraz błąd atakującego z Jankowic pozwolił chłopakom z Suszca wygrać seta 30:28. Sędzia Adrian Nowak ocena 5. (PN)

II liga  grupa B

7.01  Top Ten ZST Rybnik 3 : 0 Fundacja Elektrowni Rybnik
Niespodziewanie szybki mecz, chłopcy z Elektrowni, chyba załamani wiadomością o przerwaniu budowy nowego bloku, wyraźnie mieli problemy ze znalezieniem się w naszej pieczarze i jedynie w drugim secie nawiązali w miarę wyrównaną walkę. W pozostałych fragmentach zdecydowanie lepsi gospodarze. Spotkanie w dobrej, spokojnej atmosferze - w sam raz na pierwsze poświąteczne granie. MVP: Romek!  W setach do 15, 22 i 10. Sędzia Mateusz Pyszny ocena 5. (DF)

8.01  No Pain Żory 3 : 2 Silesia Lubomia
W 1. secie wyrównany początek, potem my odskakujemy, Silesia dogania, ale końcówkę rozstrzygamy na swoją korzyść. 2. set to budowanie przewagi po naszej stronie, doprowadzamy do 17:13, ale trwonimy to, mamy jeszcze 23:22, ale tym razem przegrywamy końcówkę. 3. set znowu szarpany, w drugiej części seta mam 19:15, żeby chwilę potem było 19:22, a nieco później 24:22. Na szczęście dla nas wygrywamy. W 4. secie drużyna z Lubomi nas rozbija. Próbujemy się przeciwstawiać, ale w jednym ustawieniu, przy zagrywce Michała Konska straciliśmy chyba z 7 punktów. Na tablicy 9:20, próbujemy jeszcze walczyć ale nic z tego. Wydawać by się mogło, że jesteśmy rozbici i się nie pozbieramy, ale 5. set drużyny grają punkt za punkt. Przy zmianie 7:8, zdobywamy jeden punkt przy swojej zagrywce i wychodzimy na prowadzenie 9:8, żeby po chwili przegrywać 9:11. Dochodzi do remisu 12:12. Przyjezdni mają piłkę meczową przy stanie 13:14, potem przy 14:15. My jednak z zimną krwią je bronimy i wygrywamy ostatecznie 18:16  W setach 25:22, 23:25, 26:24, 13:25, 18:16. Sędzia Magdalena Pudło ocena 6. (T)

9.01  Old Stars 1 : 3 Impacto LKS Chałupki
I Set: Od początku prowadzimy 1-2 punktami i dowozimy to do końca, set bez historii. II Set: Gra szarpana aczkolwiek cały czas mamy ten zapas 1 punktu i od czasu do czasu Rybniczanie nas doganiali na remis ale koniec końców wygraliśmy końcówkę 23:25. III Set: Gospodarze prowadzą, my gonimy i tak do stanu 6:6 później parę bardzo ładnych długich akcji i kulminacyjny moment to jest końcówka... prowadzimy 22:24 i... przegrywamy tego seta 26:24. IV Set: Na chwilę równa gra, później my odskakujemy, w między czasie parę ładnych akcji i wygrana gładko 16:25. Dzięki za fają grę, Wasz obrona to jest no... też byśmy taką chcieli  ileż to Old Starsy wybraniali piłek no no... Sędzia Karolina Miazga ocena 4. (M)

10.01  Catering Parys Rydułtowy 0 : 3 Volleyball Marklowice
Dwa pierwsze sety bardzo podobne do siebie, wyrównana walka mniej więcej do 17-18 punktu, goście włączają wyższy bieg i końcówki dla nich. W trzecim secie zmiana ustawienia u gospodarzy, niestety posypało się przyjęcie i goście spokojnie wygrywają ten mecz. Dużo ciekawych wymian, mocnych zagrywek i bloków... W setach do 21, 22 i 17. Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (ŁS)