Pod patronatem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego

aktualności na dzień 5 grudnia 2008 - 11 termin

I liga

Leon Internet Rybnik 2 : 3 Artus Żory

No i zaczęło się granie, pomimo kłopotów z siatką, które w sposób szybki i sprawny zostały opanowane rozegraliśmy pierwszy mecz, w pierwszej lidze. Pierwsze dwa sety łatwe nasze zwycięstwo i to nas uśpiło, potem następne dwa trochę trudniej dla Leonów. No a piąty to znowu nasz popis i niestety tylko 3-2, no ale wynik idzie w świat... Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5. (TZ)

Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice 3 : 1 Pizzeria Kiler

Mecz ogólnie bardzo fajny. Koledzy z Pawłowic chyba nie spodziewali się zbyt dużego oporu z naszej strony i w pierwszym secie bardzo się zdziwili ponieważ Killerzy grali bardzo spokojną siatkówkę i kontrolując całego seta wygrali go do 17. Kolejny set to znów punkt za punkt i nie było widać, że Soraya to ubiegłoroczny mistrz ponieważ nie odbiegaliśmy od nich poziomem. Niestety w końcówce Soraya wykazuje się większym spokojem i wygrywa do 22. Set trzeci "No Comments" Wynik mówi wszystko. Set czwarty to znów mobilizacja Killerów, którzy nie dają się rozwinąć Sorayi i prowadzą z nią wyrównana walkę. Niestety nerwowa końcówka i przegrywamy do 26. Mecz naprawdę mógł się podobać i uważam, ze nie odstawaliśmy od ubiegłorocznego mistrza i mamy zamiar udowodnić to na swoim boisku. W setach do -17, 22, 8 i 26. Sędzia Marian Żyliński ocena 4. (C)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 Jar-Trans Fox Pszów

Przyjazd do Świerklan z małymi kłopotami (pomylenie sali) i na wejściu szok. Ogrom sali odebrał ducha walki w pierwszym secie. Drugi set początek ten sam, odjazd gospodarzy na 5/1, wyrównanie na po 13, 18/15 dla gości i potem już coraz gorzej, końcówka dla miejscowych. Trzeci set 6/1 dla przyjezdnych, korekta składu miejscowych i mozolne odrabianie strat, jeszcze 11/9 dla gości, potem dwa razy po 5 i 6 punktów dla gospodarzy i po secie. W całym meczu wyższość miejscowych bez dyskusji (skuteczny blok, poprawna zagrywka). Dzięki za atmosferę. Zapraszamy do siebie na małą salę W setach do 12, 21 i 17. Sędzia Janusz Kuczera ocena 6. (JK)

Lasel-Beer Team Rybnik 3 : 1 Miejsce na twoją reklamę Rybnik

No to młoda ekipa Reklamożerców trochę postraszyła emerytów z Beer Teamu, zwłaszcza w pierwszym secie! Nawet kapitan Beerów zarządził zmiany w składzie! A tak na poważnie to chłopaki grają bardzo ambitnie zwłaszcza w obronie - duże słowa uznania… W setach do -19, 20, 17 i 22. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

Jedynka Jankowice II 3 : 1 Rybnik Piaski

Spotkanie dość wyrównane i na dobrym poziomie. Praktycznie każdy set, prócz II to walka punkt za punkt i decydowała końcówka. W I secie wygrana Piasków 27-25, II set "rozstrzelanie" gości zagrywką i Jedynka wygrywa do 12. III set końcówka dla Jedynki do 23. IV set to powtórka i wygrana Jedynki do 22. Tak więc całe spotkanie 3:1 dla gospodarzy... W setach do -25, 13, 21 i 23. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 4. (RG)

II liga

Jedynka Jankowice 0 : 3 Albion Team

Mecz można podsumować krótko. Brak przyjęcia = szybkie 0-3. Albion rozmontował gospodarzy silną i precyzyjną zagrywką, a bez tego ciężko zagrać cokolwiek. Każdy set wyglądał podobnie. W miarę wyrównana walka do połowy seta, a potem odjazd na kilka pkt, koniec seta. Natomiast ze strony Jedynki zbyt szarpana gra. W setach do 24, 22 i 14. Sędzia Paweł Karpiński ocena 6. (B)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 1 : 3 Geomost Wodzisław

Parę zawodników z naszego składu wróciło na "stare śmieci", ale postanowili "nie zwalniać ręki"... dlatego wszystkie sety po za wyjątkiem jednego kontrolowane przez jeden zespół - GEOMOST! Odskakiwaliśmy z samego początku na parę punktów i trzymaliśmy przewagę do samego końca. Widać było na "pierwszy rzut oka" o co walczą oby dwa zespoły - Geomost o finał drugiej ligi, a Gaszowice o zajęcie o jak najlepszego miejsca w tym sezonie... w 2 lidze. Ogólnie mecz na dobrym poziomie, miłej atmosferze oraz z bardzo dobrym sędziowaniem. W setach 20:25, 21:25, 25:22, 18:25 . Sędzia Wojciech Nieroda ocena 5. (B)

Strzelec Gorzyczki 1 : 3 Top Ten Rybnik

W pierwszym secie walka punkt za punkt, lecz w końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i wygrali 27:25. Set drugi pod kontrolą "Dziesiątek", ale w końcówce z kilkupunktowego prowadzenia zostały tylko dwa punkciki. Trzecia odsłona spotkania niemal doprowadziła kapitana TT na skraj załamania nerwowego - goście rozpoczynają seta fatalnie i na początku przegrywają 5:1, by po chwili wyjść na prowadzenie i powiększać je aż do stanu 11:19. I wtedy zaczyna się "Albion show" w wykonaniu Top Ten - ambitni gospodarze nie składają broni i dochodzą na 22:24, na szczęście, po wyrwaniu większości rzadkich włosków z głowy, kapitan TT mógł ocalić resztkę owłosienia, gdyż szczęśliwie wygraliśmy seta 25:22. Czwarta partia już całkowicie pod dyktando doświadczonych "Dziesiątek" - 25:13 i można dopisać 3 punkty. W setach 27:25, 23:25, 22:25, 13:25. Sędzia Marek Mikrut ocena 5. (DF)

SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka 1 : 3 Lumen Golejów

Mecz rozpoczął się z opóźnieniem spowodowanym defektem naciągu siatki. To nie był pierwszy meczy w tym roku zaprzyjaźnionych drużyn Lumena i SKOKu, więc zaskoczenie przeciwnika nie miało miejsca. Pierwszy set, początek bardzo zacięty drużyna SKOKu ucieka na 17:12 i szybko traci przewagę na stan 18:19, lecz mobilizacja gospodarzy i wygrywają seta do 22. Drugi set to podobny do pierwszego lecz tym razem to goście do połowy seta utrzymują 2/3 punktową przewagę, by końcówce odjechać gospodarzom wygrywając set do 16. W trzecim secie drużyna SKOKu znów nawiązuje wyrównaną walkę lecz nie umieją wykorzystać szansy w kontr atakach i przegrywają do 21. W czwartym secie drużyna Golejowa nadal na fali i idzie za ciosem dobijając przeciwnika, który stracili wiarę w końcowy sukces. Lumen prowadzi 4:10, 13:23 by wygrać seta do 16. Sędzia Krzysztof Paździerski ocena 5. (MH)

III liga

Rafbol Żernica 1 : 3 Dach Decker-Budohen Wilcza

Mecz derbowy, grały z sobą drużyny, które znają się jak łyse konie, ale w lidze ze sobą grają po raz pierwszy. Ja na derby przystało mecz bardzo zacięty z ogromną walką z obu stron siatki. Wilcza zagrała dobry mecz, szczególnie w końcówkach setów i zasłużenie wygrała. Na dużą pochwałę zasługuje ofiarna obrona zawodnika z Żernicy, który dostał w głowę po atomowym ataku na czystej siatce (pozdrawiamy i jeszcze raz przepraszamy). W setach 23:25, 24:26, 25:21, 22:25. Sędzia Gerard Ogermann ocena 5. (N)

Baterex Nędza 3 : 1 Olimpia Kamień

Pierwszy set to dominacja Baterexu, wysoka wygrana sprawia iż zespół w drugiej odsłonie gra trochę ospale i przegrywa ją... Jednak pozostałe to już pewna gra i zwycięstwo... W setach do 14, -23, 23 i 23. Sędzia Adrian Broza ocena 2. (G)

Catering Parys Rydułtowy 2 : 3 Impacto LKS Chałupki

Dopiero piąty set i to grany na przewagi wyłonił zwycięską ekipę w tym meczu... W setach 12-25, 14-25, 25-23, 25-17 i 15-17. Sędzia Wojciech Bugdol ocena 4. (a)

Albion Team Original-Gramy dla Kuby 0 : 3 Śląskie Centrum Rybnik

Debiut Oryginałów w III lidze nie wypadł okazale... Mimo dużej mobilizacji i prawie pełnego składu nie sprostaliśmy sile młodości z Niewiadomia. Mecz był jednak wyrównany, i mniejsza liczba własnych błędów pewnie zmieniłaby nieco wynik. Pierwszy set zacięty od początku do końca, z niewielką przewagą gospodarzy pod koniec, niestety od stanu 23-22 punkty zdobywają już tylko goście- dwa ataki w pół siatki kończą set. Drugi set to silna zagrywka zawodnika z nr 1 i już na początku młodzi odskakują na kilka pkt. Potem, mimo zmiany rozgrywacza (całkiem udany debiut), Centrum utrzymuje przewagę z początku seta. Najciekawszy był set trzeci, w którym goście odskoczyli na kilka pkt, ale szczelny blok Oryginałów pozwolił im na objęcie prowadzenia 23-22 potem kilka piłek setowych z obu stron, długie wymiany, ofiarna gra w obronie, ciekawe kombinacje w ataku... ale młodość jednak wzięła górę i ekipa Śląskiego Centrum cieszyła się z zasłużonego zwycięstwa. W setach do 24, 15 i 27. Sędzia Jarosław Żmijewski ocena 5. (DP)