ALS: najstarsza drużyna wygrała swój pierwszy mecz

2013-02-05, Autor:
VT Nędza zdobyła w tym tygodniu sześć punktów. W drugiej lidze jeszcze nie wszystko jasne. Dopiero ostatnie mecze zadecydują, które drużyny będą grały o awans. A była to kolejka cudów, nawet najstarsza drużyna w lidze wygrała swój pierwszy mecz.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Leon Internet  2012-2013 - czternasta edycja

Aktualności na dzień 1 lutego 2013 - 17 termin

28.01  KS Volley Katowice 2 : 3 Leon Internet Rybnik
Zaczynami od prowadzenia 3-1, lecz po chwili mamy już po 6. Do stanu 10-11 punktujemy na przemian i nagle coś się zacina, 5 punktów z rzędu gości, które utrzymują się do końca seta 20-25. 2. Praktycznie cały czas równo. Co kilka akcji na jeden punkt "internautów" odpowiadamy dwoma i to przełożyło się na wygraną 25-21, choć wynik mógł być również dokładnie odwrotny. 3 Mocny start. Poczuliśmy po wygranej drugiej partii, że jednak coś się da dzisiaj "ugrać". Dobra zagrywka, goście odrzucenie nieco od siatki, nawet dwa asy w jednym ustawieniu i w połowie seta mamy 15-10. Ta przewaga pozwoliła nam na grę punkt za punkt lub dwa za dwa  i "dowozimy" zwycięstwo 25-20. 4 Kiedy wydawało się że kolejne trzy punkty zapiszemy na nasze konto popełniamy 12 błędów a to troszkę za dużo z takim rywalem. Goście doprowadzają do tie-breaka wygrywając czwarta partię do 21. 5 Ktoś kiedyś powiedział, że lepiej w piątym secie się gra drużynie, która do niego doprowadziła. Miał ten ktoś rację. Nas ogarnęła niemoc okrutna! A goście punktowali nas niemiłosiernie, nie popełniając ani jednego błędu w tej odsłonie. Wynik mógł być tylko jeden 8-15.  W setach 20-25, 25-21, 25-20, 21-25 i 8-15. Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (JJ)

29.01  Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice
Set pierwszy grany punkt za punkt w końcówce przewaga Salvequicka ale następuje zwrot akcji i Świerklany odrabiają straty i wygrywają do 26.Set drugi podobny do pierwszego i ponownie wygrywa dwójka w końcówce do 23.Set trzeci to od początku przewaga gospodarzy i wygrana do 19. W setach do 26, 23 i 19. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (JK)

29.01  VT Nędza 3 : 0 Artus Atlas Tours Żory
I SET - to jedna, to druga drużyna ma przewagę. Koszmarem po obu stronach siatki w tym secie były błędy w zagrywce. Można by nimi obdzielić nie jeden mecz, a to był dopiero pierwszy set. Goście odskakują do stanu 22-24 i mają piłkę setową w górze. Blokujemy !!! Następnie podbijamy atak Artusów i wyrównujemy po 24. Zaczęła się siatkarska wojna z happy end'em dla nas. Trwała do stanu 35-33. II SET - widać, że Artus ma poprzedni set w głowach. Siada im gra, nie pomaga nic: czasy, zmiany. Dokręcamy śrubę i pewnie wygrywamy do 17.  III SET - początek jak marzenie 11-4. I zaczęło się... gangam style... luz - blues, a wynik, a właściwie przeciwnicy, robili swoje. As, blok, as, nasz błąd jeden, drugi, trzeci... samo się wygrać nie chciało. Dopadli nas przy 16-16. Na czasie nie było miło... ale skutecznie. Wróciliśmy do swojej, normalnej gry. Wygrywamy po podbiciu ostatniej piłki i kontrze 25-23. Ten mecz nie należał do łatwych. Artus wysoko postawił poprzeczkę. Ale po dobrej walce dopisujemy, jakże cenne, 3 punkty w ligowej tabeli. Sety 35-33, 25-17, 25-23.  Sędzia Piotr Lazar ocena 6.(JL)

30.01  Jar-Trans Fox Pszów 3 : 0 Beer Team Rybnik
Wiele o tym meczu nie można napisać. Mecz tylko w pierwszym secie wyglądał na wyrównany, kiedy to Foxy przegrywały już 14 do 11 powoli zaczęli odrabiać straty. Wzięty czas uspokojenie w szeregach i set do 22 dla Pszowików. Następne dwa sety to już nasza dominacja na parkiecie. Jartrans w takiej liczbie zawodników jeszcze w tym sezonie nie występował. Rewanż z całą pewnością udany i dziękujemy zawodnikom za pełne zaangażowanie. W setach do 22, 12 i 20. Sędzia Michalina Kowalska ocena 4. (MT)

31.01  Dach Decker Victoria Pilchowice 2 : 3 Artus Atlas Tours Żory
Poziom zawodów nie był olśniewający. Do każdego z 5 setów pasuje jak ulał stwierdzenie "to nie oni go wygrali tylko myśmy go przegrali", zwycięsko z poszczególnych partii wychodziła bowiem drużyna, która po prostu popełniała mniej błędów własnych. W piątym secie gospodarze ze stanu 10:13 wyciągnęli na 15:14 mając meczbola, jednak po chwili dobry atak gości, a potem... jakżeby inaczej... dwa błędy własne i po meczu. Tak więc powoli przygotowujemy się do tego, co od jakiegoś czasu pozostaje naszą specjalnością, czyli play off o najwyższą dla nas stawkę. W setach do -19, 20, 17, -21 i -15. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5. (G)

1.02  Jedynka Jankowice II 3 : 0 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Gospodarze gołą szóstką na rozegraniu z jakże uniwersalnym Grzegorzem Musiolikiem. 1 set: zaczynamy spokojnie robiąc dwa punkty przewagi i śmigamy na luzaka do połowy seta i nagle lądujemy na ziemi z wynikiem 18:22 dla Motorków  Czas - parę ostrych słów i 25:22. 2 set: mocne uderzenie z naszej strony 9:1 i zasypiamy a goście zaczynają odrabiać straty ! Na szczęście (nasze) dochodzą tylko na dwa punkty, które w końcówce powiększamy do czterech kończąc seta do 21. 3 set: to już pełna kontrola od początku do końca i spokojna wygrana do 13. Goście ambitnie , lecz trzy punkty i komplet setów zostaje w Jankowicach W setach do 22, 21 i 13. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5. (TM)

1.02  VT Nędza 3 : 1 Jarbud Rybnik Piaski
I SET - koszmarny początek tego meczu w naszym wydaniu. Na zagrywkę wszedł atakujący Jarbudu i  jego flot siał popłoch w naszych szeregach. Następnie nam przytrafia się seria dobrych zagrywek i powoli łapaliśmy swój rytm gry. Doszliśmy na 23-24, ale Goście kończą swoją akcję. II SET - koszmar fatalnego początku się powtórzył. Ale siatkówka uczy cierpliwości. Odblokował się w ataku nasz przyjmujący i doganiamy Jarbud przy 20-20. Potem znów 2 pkt Gości. Wyrównujemy po 23. Dobrze rozgrywamy końcówkę wygrywając do 24. Na uwagę w tym secie na pewno zasługuje nasza gra w obronie. III SET - wreszcie wyrównany początek. Powiększamy nieco przewagę, ale Jarbud to zbyt doświadczona i dobra drużyna. Przy stanie 18-19 bierzemy czas. Zdobywamy 2 pkt z rzędu i pozwalamy zdobyć Jarbudowi jeszcze tylko 2 punkty w tym secie. IV SET - rozpędzeni tym razem to my dyktujemy warunki - na moment. Jarbud, wyrównuje i wychodzi na prowadzenie. Ale zacina im się nieco przyjęcie, Robi się 17-14. Naszemu środkowemu zaczęła "siedzieć" zagrywka. Błąd w przyjęciu, as serwisowy i zrobiło się 23-18 dla nas. Mocnym atakiem z prawego skrzydła kończymy mecz. Sety 23-25, 26-24, 25-21, 25-20. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (JL)

II liga  grupa A

28.01  TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 2 Strzelec Gorzyczki
I set - niestety strzelec z naszym potencjalnie drugim atakującym na środku i bez zmienników rozpoczyna słabo seta, od kilku błędów własnych jacyś zagubieni i podenerwowani. Skok od początku robi przewagę i spokojnie wygrywa seta. II set - zmiana na pozycjach naszych atakujących - pierwszy idzie na środek, drugi na atak i troszkę to poprawia naszą grę, gdzie przez większość seta utrzymuje się 3-4 punktowa przewaga. Niestety w końcówce Skok dochodzi i robi się nerwowo ale na nasze szczęście udaje się wygrać seta. III set - bliźniaczo podobny do seta drugiego, nadal dobra gra drużyny strzelca w obronie co daje nam prowadzenie 2:1 w meczu. IV set - Niestety od początku nie układa się po naszej myśli, a nasza gra faluje i Skok dowozi zwycięstwo do końca. V set - piorunujące wejście strzelca w decydującym secie i rozpoczęcie go 6:0, by na zmianie prowadzić 8:1 i... klapa, my nie potrafimy skończyć prostych piłek w górze, a Skok bez większego wkładu własne wygrywa seta przez nasze błędy... W setach do 19, -23, -23, 18 i 13. Sędzia Piotr Janik ocena 4. (C)

28.01  Albion Team – gramy dla Kuby 1 : 3 Jedynka Jankowice III
Set pierwszy w zasadzie bez historii... Albion gra swoje i odjeżdża systematycznie aż na tablicy pojawił się wynik 24:6(!), i tu zaczął się nasz koniec... pozwalamy gościom na 5 pkt ale też pozwalamy im wejść w grę, my zaś na stojąco czekamy na błędy przyjezdnych. Drugi set od początku z lekką przewagą gości, choć i Albion miał swoje momenty. Generalnie gra nam się nie układała, co robiliśmy przewagę 3-4 pkt, to traciliśmy ją w mgnieniu oka... W końcówce Jankowice odjeżdżają, my gonimy ale ostatnie słowo należy do przyjezdnych. Trzeci set i czwarty bliźniaczo podobne do drugiego, w obu Jankowice grają ofiarnie i skutecznie w obronie, nam ciężko przychodzi kończenie ataków nawet na pustej siatce. Jankowice w obu setach wygrywają końcówki dzięki skutecznej grze na kontrach i naprawdę znakomitej obronie. Niestety nie obyło się bez sporów… W setach do -12, 23, 20 i 23. Sędzia Michalina Cichecka ocena 2. (DP)

29.01  Kredyty Chwilówki Rybnik 3 : 1 Kuźnia Raciborska
Grając bez libero i bez ławki rezerwowych strasznie męczymy się z ambitnie grającymi chłopakami z Kuźni. Początek pierwszego seta to od razu prowadzenie kolegów z Kuźni i to chyba nawet 7:1. Potem Kredyty zaczynają grać swoje, odrabiamy straty i wygrywamy chyba do 18. O secie drugim chciałbym zapomnieć jak najszybciej. Początek seta i Kuźnia prowadzi 11:1. Nie mamy odbioru, nie mamy ataku, w ogóle nic nie mamy. Próbujemy odrabiać straty ale niestety się nie udaje i seta przegrywamy do 22. Sety trzeci i czwarty to praktycznie to samo. Początkowo męczymy się własną grą ale potem odskakujemy i spokojnie prowadzimy do końca seta.  W setach do 18, -22, 18 i 17. Sędzia Marian Żyliński ocena 4. (PŚ)

30.01  Eks Żernica II Team 3 : 1 Strzelec Gorzyczki
Jak co roku końcówka rozgrywek  nie należy do udanych w wykonaniu Strzelca. Podobnie i tym razem. Żernica przełożyła mecz i w związku z "ciasnym" terminarzem musiała przyjechać do Gorzyczek na zaległy mecz. Teoretycznie powinno być łatwiej, ale niemoc u nas zbyt duża. Set otwarcia wynik jak wykres sinusoidy. Raz na korzyść Żernicy, raz na naszą. Co odrobimy, to za chwile tracimy. Ostatecznie przegrywamy do 24. Druga odsłona nieco lepsza od pierwszej w naszym wykonaniu, ale mając piłkę setową przy stanie 24-20 stajemy i oddajemy seta do 26. Kolejny set - dwie zmiany w naszych szeregach, ale również zaczynamy od odrabiania strat. Gdzieś koło 16 punktów łapiemy kontakt, wychodzimy na prowadzenie i zwyciężamy do 22. 4 i ostatni set pomimo szczerych chęci nie wychodzi nam i oddajemy go do 17. Gratulacje dla chłopaków z Żernicy, gdzie jeden atakujący pociągnął ich do zwycięstwa i odmienił oblicze tej drużyny. Niestety dla nas sytuacja jest całkiem niewesoła. Został mecz z Kredytami a później ciężkie play off-y z grupą B. W setach do 24, 26, -22 i 17. Sędzia Marek Mikrut ocena 6. (RT)

31.01  Kuźnia Raciborska 1 : 3 Eks Żernica II Team
Do meczu przystępujemy zmobilizowani ciągle walcząc o pierwszą 4. Jak to zwykle bywa chęci są czasem zbyt wielkie i to powoduje nerwowość. Zależało nam tylko na zwycięstwie za 3 punkty a tu pierwszy set jak zimny prysznic. Zaczęliśmy go od prowadzenia po czym przy stanie ok 18 punktów gospodarze nas dochodzą i zaczynają robić punkty. Wszystko za sprawą naszego tragicznego odbioru, ale też trzeba przyznać bardzo dobrych serwów jednego z zawodników Kuźni. Set drugi początkowo też nerwowy po czym bierzemy czas i uspokajamy grę. Wreszcie zaczyna wszystko funkcjonować. Zaczynamy odjeżdżać i powiększać przewagę. Wygrywamy seta. Stan meczu 1:1. Set trzeci to już od początku nasza dominacja. Robimy przewagę i sukcesywnie ją powiększamy aż do końca seta. Set czwarty bez historii od początku nasze prowadzenie 5:0. Gospodarze biorą czas ale niestety nie pomaga im to. Kontynuujemy dobrą grę. Mimo wszystko Kuźnia robi postępy i uważam że w przyszłym sezonie będzie liczyła się w grze. W setach 26-24, 15-25, 16-25, 9-25. Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (TE)

1.02  Edytor Suszec 2 : 3 Kredyty Chwilówki Rybnik
Set pierwszy to można powiedzieć senna leniwa gra punkt za punkt. Koledzy z Edytora odskakują na 2 punkty i praktycznie trzymają to do końca. Set drugi to praktycznie kopia pierwszego z tym, że w końcówce Kredyty wyrównują i po kilku dobrych akcjach wygrywają seta. Set trzeci to znów przewaga Edytora, który wygrywa ze spora przewagą. Set czwarty to znów odwrócenie ról i Kredyty szybko wychodzą na prowadzenie, którego nie oddają do końca. W secie piątym zmotywowane Kredyty szybko zdobywają przewagę i mimo pościgu zmęczonych już kolegów z Suszca wygrywają seta. Mecz w spokojnej atmosferze, bez większych spięć. Także teraz od ostatniej kolejki zależy kto awansuje do czołowej czwórki… Sędzia Adrian Nowak ocena 5. (PŚ)

II liga  grupa B

29.01  No Pain Żory 2 : 3 Catering Parys Rydułtowy
Mecz grany wedle reguły łeb w łeb. Dwa razy wychodziliśmy na prowadzenie, ale Catering wyrównywał i w ostatnim secie nas przegonił. Mocne zagrywki z wyskoku z obu stron były dzisiejszego wieczoru chlebem powszednim... W meczu nie brakowało też efektownych obron... W tie breaku prowadziliśmy 8:7, ale niestety końcówka należała do Parysów. W setach 25:22, 19:25, 25:23, 22:25, 10:15. Sędzia Magdalena Pudło ocena 6. (TP)

29.01  Volleyball Marklowice 0 : 3 Fundacja Elektrowni Rybnik
W secie pierwszym Marklowice prowadzą 20:14 po czym przestali grać, przegrywając seta do 22. Można domniemywać że gdyby nie ten nagły zwrot, mecz mógł się ułożyć całkiem inaczej. W setach 2 i 3 mocne otwarcia FER pozwalają na zdobycie znacznej przewagi i pomimo pogoni w końcówkach nie oddają prowadzenia, zwyciężając 0:3. W setach do 22, 19 i 17.

31.01  Fundacja Elektrowni Rybnik 2 : 3 Old Stars
Pierwszy set Old Stars prowadzi ogromną przewagą, w końcu zaczynamy grać swoje ale jest już za późno na wygranie seta, jedynie co z tego dobrego to wejście w drugi set, w którym dosłownie miażdżymy przeciwników wygrywając do dziewięciu. Następny set już nie jest tak różowo ale spokojna wygrana do 17. Set czwarty to już gra punkt za punkt i błędy w końcówce doprowadzają do remisu 2:2 Piąty set dobre otwarcie Old Stars, po czym odrabiamy straty doprowadzamy do zmiany przy 8:7 i potem niestety seria dla gości, znowu zryw i mamy 13:13, mieliśmy meczową piłkę ale nie skończyliśmy, potem dwie meczowe dla gości i w końcu po długiej wymianie jest wygrana gości.  W setach 21-25, 25-9, 25-17, 22-25 i 14-16. Sędzia Jarosław Obrodzki ocena 5. (A)

1.02  Impacto LKS Chałupki 3 : 0 Top Ten ZST Rybnik
I Set: Zaczynamy mecz z libero na rozegraniu i co najlepsze bardzo dobrze mu wychodzą wystawy i od początku budujemy przewagę i utrzymujemy ją do końca z małymi przestojami na 2 punkty, nam co nas bardzo zdziwiło bardzo dobrze wychodziła obrona i odbiór serwów, a jak wiadomo Top Ten ma "nieprzyjemne" zagrywki typu flot. Tak więc wygrywamy tego seta 25:18. II Set: W tym secie gramy już z naszym potencjalnych rozgrywającym. Walka punkt za punkt, nikt nie potrafi odskoczyć o więcej niż 2 pkt, tutaj na szczególną uwagę można było zwrócić na Łukasza naszego libero bo dosłownie rzucał się na każde piłki, trochę tzw. nerwówka pod koniec ale udaje nam się wygrać drugiego seta 25:22. III Set: Na początku goście z Rybnika nam odskakują bodajże 1:4, później chwila wyrównanej walki i od stanu 6:10 powoli odrabiany straty aż do momentu 18:19, wtedy się zaczęła walka że raz jedni raz drudzy wychodzili na prowadzenie ale koniec końców wygraliśmy tego seta 27:25. W setach do 17, 22 i 25. Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (M)