Rybnicka Amatorska Liga Siatkówki zakończyła rundę zasadniczą. Drużyny zostały podzielone na trzy ligi.

Pod patronatem Towarzystwa Sportowego VOLLEY Rybnik

aktualności na dzień 22 listopada 2008 - 10 termin - koniec eliminacji

grupa A

Top Ten Rybnik 3 : 2 SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka

Pierwsze 2 sety to zdecydowana dominacja Top Tenów, drużyna gości nie potrafiła poradzić sobie z dobrą zagrywką gospodarzy. Top Teny dominowały w każdym elemencie. Trzeci set mógł zakończyć mecz 3:0. Lecz tak się nie stało wyrównany set i w końcówce swój akcent mieli goście którzy odrobili 3 pkt straty i wygrali go. Czwarty set to kontynuacja dobrej gry gości, którzy doprowadzają do tie breaka. W piątym secie (powtórka z historii) przebudzenie drużyny gospodarzy, którzy inkasują 2 pkt w meczu, lecz cenny 1 pkt do 2 ligi wywozi po trudnym meczu debiutująca w rozgrywkach drużyna SKOKu. W setach do 15, 13, -22, -18 i 9. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (MH)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 1 Pizzeria Kiler

Mecz o pierwszoligowe punkty... W setach do 14, 16, -21 i 18. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (a)

Rafbol Żernica 3 : 2 Impacto LKS Chałupki

Pięciosetowa bitwa… Punkty zdobyte w tym meczu będą się liczyły dalej! Sędzia Gerard Ogermann ocena 4. (a) 20.11 Top Ten Rybnik 2 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój Top Ten na koniec eliminacji postanowił trochę namieszać… W setach do -20, 18, -23, 15 i 11. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (a)

grupa B

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 0 Leon Internet Rybnik

Goście przyjechali do Pszowa bardzo zmobilizowani. W ich ekipie zabrakło tylko (szkoda) najwyższego środkowego w lidze. Pierwszy set to wspaniały blok gospodarzy (atak też nie był zły) który całkowicie rozbił drużynę Leona. Drugi set jeszcze większa mobilizacja gości i prowadzenie 5:2. Zmiany w drużynie gospodarzy, zmiana stylu ataku i wyrównany set do stanu 21:20, powrót Michała na boisko i set do 20. Set trzeci, pierwszy czas w meczu dla gospodarzy przy stanie 6:9 (hasło "nie wolno dać się rozegrać gościom"). Po czasie dziwny bieg seta, błędy po obydwu stronach seriami po 3 punkty. Końcówka dla miejscowych 27:25. Gra na wysokim poziomie w całym meczu przy pełnym zaangażowaniu obydwu drużyn. Miejscowi zagrali wszystkimi zawodnikami będącymi na sali. Kibice gospodarzy znowu lepsi od przyjezdnych. W setach do 12, 20 i 25. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4. (JK)

Śląskie Centrum Rybnik 1 : 3 Jedynka Jankowice

Młoda ekipa z Centrum nie dała rady bardziej doświadczonej Jedynce... Sędzia Mateusz Lelek ocena 5. (a)

Strzelec Gorzyczki 3 : 0 Catering Parys Rydułtowy

Mecz bez większych emocji, stojący na mocno średnim poziomie. Tak jest gdy gra się o przysłowiową pietruszkę. Na uwagę zasługuje dobra atmosfera i postawa fair-play zarówno gości jak i gospodarzy. Przez cały mecz widoczna przewaga Strzelca. Dużo dobrych zagrywek i kończących ataków po stronie gospodarzy daje im szybkie zwycięstwo i trzy punkty w meczu. W setach do 18,19 i 17. Sędzia Marek Mikrut ocena 5. (RT)

grupa C

Olimpia Kamień 3 : 1 KS94 Rachowice

Historyczny pierwszy wygrany set przez drużynę z Rachowic… W setach do 16, -21, 23 i 19. Sędzia Zdzisław Sołtys ocena 4. (a)

Rybnik Piaski 3 : 2 Lasel-Beer Team Rybnik

Spotkanie na godnym poziomie pierwszoligowców! Zacięte i nieprzewidywalne! 1 set gra punkt za punkt, potem odskok Beer-ów w końcówce udaje nam się doprowadzić do stanu no ale niestety 2 punkty na korzyść Beerów i 1 set pada ich łupem (24-26). 2 set to już skuteczniejsza gra gości, szczególnie w ataku z skrzydeł, odskakują nam na kilka punktów i wygrywają tego seta (22-25 ). 3 set to mobilizacja po stronie Piasków i poprawa gry. Kąśliwa zagrywka, nie do zatrzymania środek i skuteczny atak z skrzydeł pozwala nam wygrać seta (25-16 ). Czwarty set to masakra: Piaski rozjeżdżają Beer-y do 11! I jest tie-break. Początek dla Beer-ów i kilku punktowa przewaga. Jednak szczęście sprzyjało wyjątkowo dzisiaj Piaskom. Doganiamy Beery przy stanie 14-14, kilka wymian i w końcu nieskuteczny atak gości kończy tie-breaka i daję nam upragnione zwycięstwo!(17-15 ). Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (RG)

Edytor Team 3 : 2 Olimpia Kamień

Bardzo nerwowa gra, wiele błędów w ataku i słaby odbiór. Przegrywamy 2-1... 4 set, który decyduje o tym kto zagra w II lidze wygrywa Edytor. Prowadzimy 24-17 i jakiś szok, nie potrafimy zdobyć punkciku aż do momentu, gdy pojawia się wynik 24-23. No ale się udało. W tiebreaku byliśmy już lepsi, mecz kończy się o 22.30 kibice się budzą ze snu i wracamy do domu. Podziękowania dla Olimpi za fajna grę... Sędzia Mieczysław Jacak ocena 4. (RB) 22.11 KS94 Rachowice 0 : 3 Geomost Wodzisław To był ostatni mecz w rundzie eliminacyjnej... Sędzia Roman Kożuszek ocena 5. (a)

grupa D

Miejsce na twoją reklamę Rybnik 3 : 0 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

I stało się! zwycięstwem nad drużyną z Gaszowic pieczętujemy awans do I ligi rozgrywek. W pierwszym secie na samym początku gubimy się w odbiorze i goście odjeżdżają na 6:2 ale remis osiągnęliśmy już przy wyniku 15:15 i potem spokojnie powoli do końca seta gramy swoje, lecz niestety ilość błędów mogła przerażać. Kolejne 2 sety to już większa kontrola gospodarzy, praktycznie od początku do końca, choć goście momentami rozgrywali ciekawe akcje, my też zagraliśmy sporo ładnych kombinacyjnych akcji. Mecz z pewnością mógł się podobać Sędzia Mateusz Lelek ocena 5. (L)

Albion Team 3 : 1 Albion Team Original-Gramy dla Kuby

Pierwszy set to przewaga gości, ale z dużą dozą Albionshow, oryginały wyrównują na 20:20, by następnie dać się rozstrzelać z zagrywki (25-22). Inna sprawa to 9 zmarnowanych zagrywek oryginałów! Drugi set to katastrofa w wykonaniu Albionteamu. Oryginały prowadzą nawet 8 punktami! niestety Albionshow u oryginałów pozwala gospodarzom dojść na 2 pkt, ale skuteczne działania kapitana oryginałów powstrzymują dalszą stratę punktów, nieudana zagrywka kończy seta (22-25). Trzeci set to lepsza gra faworytów, zwłaszcza w ataku, sporo błędów u oryginałów, co skutkuje szybkim setem do 19. Czwarty set to olbrzymia przewaga spisanych na straty oryginałów, momentami 10pkt... niestety parę cierpkich słów kapitana Albionteamu poprawia grę faworyta, a oryginały uśpieni wysokim prowadzeniem rozluźniają się popełniając mnóstwo błędów w przyjęciu. Nerwowa końcówka, błąd za błąd... Mecz niby o pietruszkę ale zacięty. W setach do 21, -22, 19 i 28. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (DP)

Baterex Nędza 0 : 3 Artus Żory

Artus miał problemy z zebraniem składu na ten mecz, ale na wynik się to nie przełożyło… W setach do 11, 17 i 19. Sędzia Sebastian Pastuszek ocena 5. (a)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 0 Albion Team Original-Gramy dla Kuby

Gaszowice na swojej hali nie pozwoliły sobie na stratę seta… Sędzia Marian Cegiełka ocena 6. (a)

grupa E

Jedynka Jankowice II 3 : 1 Lumen Golejów

W drugim meczu między tymi drużynami powtórzył się wynik z pierwszego spotkania, chociaż goście tym razem postawili trudniejsze warunki. Troszkę więcej zimnej krwi i mecz byłby dla nas. Pierwszy set to popisowa gra drużyny z Golejowa, która kończy niemal wszystkie kontry i wynik 25:20. W dwóch kolejnych odsłonach drużyna z Jankowic przechyla zwycięstwa na swoją korzyść w końcówkach seta. Czwarty set dominacja Golejowa 6:1, 8:2, 13:8 i coś się urwało! 13:15. Lumen łatwo się nie poddaje. Z wyniku 17:21 wyciąga na 20:21 ale to wszystko na co było nas stać w tym secie. Ogólnie mecz się mógł podobać. Jedno co może cieszyć to to, że najdłuższą akcje meczu wygrywa Lumen a trwała ona naprawdę długo! W setach do -20, 19, 21 i 21. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 5. (ZR)

Dach Decker-Budohen Wilcza 0 : 3 Żernica II Team

Mecz należał do tych miłych, które gra się naprawdę dla przyjemności i tak podeszły do tego drużyny. Wszyscy się starali i wszyscy grali swoje. Fajna gra, fajna atmosfera. ozdrawiamy ekipę z Wilczy i życzymy sukcesów... Sędzia Gerard Ogermann ocena 6. (SL)

Jedynka Jankowice II 1 : 3 Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice

Mecz na szczycie w grupie E mógł się podobać od początku było wiadomo, że kto wygra ten zajmie 1 miejsce w naszej grupie. Nastawienie obu drużyn zupełnie odmienione (bez nerwów, dwuznacznych gestów, przekleństw) naprawdę zachowanie wszystkich zawodników SUPER i chciałbym im podziękować za to. Na hali w Jankowicach zaczarowana jedna połowa, kto na niej grał przegrywał ale nie na długo zła passa połowy została przełamana. Pierwszy set wygrywa Soraya. Drugi to popis gości i jest 1-1. 3 set wyraźna wygrana drużyny Sorayi no i czwarty wygrany przez nas i 3 pkt wywiezione z trudnego terenu. Jeszcze raz dziękuję chłopakom z Jedynki za fajną atmosferę - i o to chodzi w tej lidze. Sędzia Rufin Duda ocena 6. (JK)