AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2009-2010

Jedenasta edycja aktualności na dzień 14 listopada 2009 - 7 kolejka

I liga

Leon Internet Rybnik 0 : 3 Jar-Trans Fox Pszów

Mecz z tych na którym kibice nigdy się nie nudzą, a wynik zawsze jest niewiadomą. Set 1 równo do 10 potem przyjezdni odskakują na 20/14 i kończą do 18. Drugi set rozpoczynają miejscowi prowadzeniem, do 8 po równo, potem odskok FOX-ów na 18/13. Mobilizacja gospodarzy pięć oczek dla Leona i po 18, jeszcze 19/19 lecz końcówka dla FOX-ów 25/21. Set trzeci po równo do 10, siedem kolejnych dla przyjezdnych, potem jeszcze cztery i jest 21/14. Mecz miał się wgrać sam - to w głowach FOX-ów, kolejna seria dla gospodarzy i robi się 19/22. Mobilizacja i 25/21 Ufff. Doping z obydwu stron bardzo głośny. Gospodarze dobra gra w polu lecz słaby odbiór. Goście poprawny odbiór wspaniały blok. Atak po równo z przewagą FOX-ów. Punkty dla FOX-ów zdobyli Michał(15) Krzyś(15) Darek(12) Grzegorz(6) Wojtek(1) Piotr(9). W setach do 18, 21 i 21. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (JK)

Soraya-TKKF Pawłowice 3 : 0 Beer Team Rybnik

Pierwszy set do stanu 15-18 grany z przewagą gości. Potem Soraya łapie lepszy rytm i wychodzi na prowadzenie 22-20, znowu zmiana sytuacji i 22-23 dla Beerów! Niestety chłodniejsze głowy gospodarzy pozwalają im wygrać seta. Drugi set zdecydowanie dla Gospodarzy. Trzeci to prawdziwa walka punkt za punkt. Niestety Beer nie wykorzystuje kilku piłek setowych i po ciekawym meczu przegrywa bez zdobyczy setowych... Soraya okazała się drużyną bardziej dojrzałą a Beer Team niestety nie zagrał w optymalnym składzie... W setach do 23, 14 i 30. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (a)

Jedynka Jankowice 0 : 3 Olimpia-Geotim Rybnik

To był bardzo ważny mecz dla układu ogona tabeli... Sędzia Andrzej Szruba ocena 6. (a)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 1 Lumen Golejów

W Świerklanch znowu bez niespodzianki... W setach do 26, 21, -23 i 23. Sędzia Ireneusz Błatoń ocena 4. (a)

Albion Team 0 : 3 Pizzeria Kiler

Pizzeria zagrała swoje, a my mieliśmy problemy głównie ze sobą. Sędzia Karolina Gontarz ocena 4. (AC)

Geomost Wodzisław 3 : 2 Albion Team

Goście zaczynają od 5:0 Gospodarze przypominają sobie jednak w co grają i doprowadzają do wyniku 5:5 po czym Geomost zaczyna odjeżdżać i wygrywa seta 25:18. Drugi set od początku do końca jest pod kontrolą gości (21:25 ). Trzeci set, jest najbardziej wyrównany i zaczyna się od mocnego akcentu Geomost-u 5:1, następnie mamy 8:4. Potem do głosu dochodzi Albion i jest 15:16. Końcówka to gra punkt za punkt i mamy 21:20, po czym 23:24, ale set kończy się zwycięstwem gospodarzy 26:24. Czwarty set ma podobny charakter jak set drugi czyli jest pod dyktando Albionu, wygrywają seta do 20. Piąty set to walka o każdy punkt aż do stanu 13:14 Albion ma piłkę meczową, ale nie wykorzystują swojej okazji i przegrywają set i mecz do 14. Podsumowując mecz z boku - śmiało mogę powiedzieć, że był ciekawy i zacięty. Obie były mocno zmobilizowane, walczyły do ostatniej piłki. Sędzia Łukasz Walocha ocena 5. (GŚ)

Artus Żory 3 : 1 TKKF Rybnik Piaski-Hotel Politański

Podobno emocje były… Artus jednak był nie do ogrania na swojej nowej hali... Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (a)

Jedynka Jankowice II 3 : 0 Pizzeria Kiler

Po prawie dwutygodniowej przerwie Jedynka wróciła na parkiet i grała jak z nut. Co więcej, udało się utrzymać swój poziom, mimo słabej postawy gości, którzy podobno dobrze zagrali w ostatni wtorek. Dziś jest piątek i mecz wygrany przez Jedynkę bez oporu. Taka przysłowiowa godzina z... browarem. W setach -17, -16, -13. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (ŁW)

II liga

Rafbol Żernica 3 : 2 Impacto LKS Chałupki

Mecz bardzo zacięty z walką o każdą piłkę. Pierwszy set to przewaga drużyny Rafbol, głównie dzięki bardzo dobrej grze blokiem i wygrana 25-18. W drugim secie od początku wyraźna przewaga Chałupek, lecz w końcówce przebudzenie gospodarzy, jednak zbyt późno co kończy się 19-25 dla gości. Trzeci set ponowna mobilizacja w szeregach gospodarzy, dobra gra w obronie i ataku, więc wygrana 25-17. Przed czwartym setem gospodarze marzą o trzech punktach, ale ponownie lepsza gra gości doprowadza do tie-break'a (set 25-17 dla Chałupek). W secie piątym prowadzenie gospodarzy 8:4, zmiana boisk, potem 10-6 i znowu zaczyna się powtórka z meczu z Wilczą 11:11, 12:12, goście mają nawet piłkę meczową. Ostatecznie piękny blok i mocny atak ze środka w dwóch ostatnich akcjach młodej nadziei drużyny Rafbol (Patryka) kończą seta 17-15, a mecz wygraną gospodarzy. Całe spotkanie bardzo dobre, wyrównane i w dosyć napiętej atmosferze ale jedynie męskiej rywalizacji. Sędzia Szczepan Leśnik ocena 2. (TS)

Albion Team Original 1 : 3 Strzelec Gorzyczki

1 set- od dobrej zagrywki zaczynają Gospodarze i obejmują 2-3 punktowe prowadzenie. Pada kilka mocnych słów po stronie gości i Strzelec odrabia straty, obejmuje prowadzenie i kontroluje wynik wygrywając 21:25. 2 set- Albion zaczyna od mocnego uderzenia i zdobywa punkty seriami cały czas powiększając przewagę, mocne zagrywki skutecznie nie pozwalają Strzelcom odrabiać strat, odrzuceni od siatki popełniamy błędy w ataku nie mogąc przebić się przez obronę Gospodarzy, którzy ogrywają nas 25:13. 3 i 4 set- bardzo podobne, oba wygrywa strzelec do 16. Wynik jednak nie odzwierciedla tego co działo się na boisku, Gospodarze dobrze grają w obronie i bronią w polu, jednak atak Albionu nie przynosi punktów, dzięki czeku Goście systematycznie powiększają przewagę i wygrywają cały mecz 1:3. Dziękujemy Gospodarzom grę fair play i atmosferę na boisku. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (ZW)

Dach Decker-Budohen Wilcza 3 : 0 Olimpia Kamień

Wilcza wygrywa z ekipą z Kamienia 3:0. Mecz pod dyktando Deckerów od początku do końca. Wszystkie sety wyrównane na początku, lecz od połowy seta odjazd Wilczy i spokojne 3 pkt. Dziękujemy ekipie gości za grę fair play i fajny meczyk, czekamy na rewanż. Mecz w setach 25:19, 25:20, 25:20. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 6. (DS)

GAF Gliwice 3 : 2 Śląskie Centrum Rybnik

Bardzo ciekawe spotkanie można było zobaczyć dzisiaj w na hali w Żernicy. GAF, który do tej pory przegrał tylko jeden mecz (2:3) podejmował Śląskie Centrum, które jeszcze w tym sezonie nie przegrało. Zawodnicy jednej i drugiej drużyny nie zawiedli i stworzyli widowisko na wysokim poziomie. Przez cały mecz żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć znacznej przewagi, widzieliśmy ładne ataki, dobre bloki, mocne zagrywki i ofiarną grę w polu. Jedynie debiutująca w lidze sędzia miała gorszy dzień. Na szczęście jej postawa nie wpłynęła na wynik spotkania bo obydwie drużyny przyznawały się do błędów i mecz przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze. W setach 29:31 25:23 22:25 25:23 15:9. Sędzia Sandra Homik ocena 2. (MM)

Baterex Nędza 3 : 0 Top Ten

Do Nędzy w piątkowy wieczór zawitali chłopaki z Top Ten. Mecz od początku pod dyktando gospodarzy. Szybkie zwycięstwo Baterex'u w 3 krótkich setach do 16, do 15 oraz do 18. Baterex inkasuje 3 punkty zajmując pozycję lidera w tabeli. W drużynie Gości nie funkcjonowało przyjęcie. Baterex grał znakomicie blokiem i wykorzystywał częste kontry. To spowodowało, że goście seriami tracili punkty. Gospodarze popełniali też mniej błędów własnych. Dużym plusem po obu stronach siatki było mało błędów w zagrywce i gra fair. Sędzia Marcin Andrzejczak ocena 4. (JL)

SKOK Ziemi Rybnickiej 3 : 0 Catering Parys Rydułtowy

Spotkały się drużyny z różnych biegunów tabeli. Kto się spodziewał łatwego zwycięstwa był w błędzie. Catering w pierwszym secie zaskoczył swoją dobrą dyspozycją gospodarzy i wynik trzymał się na 2-3 pkt na korzyść SKOKu by wygrać set do 19. W 2 secie to fenomenalna zagrywka gospodarzy od początku spora przewaga 8:2, 17:7. W końcówce Catering wybronił 3 piłki setowe by jednak przegrać set do 17. Trzeci set zdecydowanie najciekawszy to powrót do dobrej dyspozycji z pierwszego seta gości i znów wyrównana gra wiele poświęcenie w obronie parę ciekawych akcji jednak po czasie Skok ucieka na 20:15 by ostatecznie wygrać do 22. Ekipa z Rydułtów pokazała się z bardzo dobrej strony przede wszystkim dobrą grą w bloku i obronie. Dzięki wielkie za super atmosferę na meczu. W setach do 19, 17 i 22. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (MH)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 0 KS94 Rachowice

W pierwszym secie byliśmy kompletnie zagubieni, gospodarze gładko wygrywają. W dwóch następnych setach powalczyliśmy, jednak gospodarze byli lepsi i wygrali 3:0. Sędzia Michalina Cichecka ocena 6. (AK)