ALS: emocje były do końca

2013-02-13, Autor:
Zakończył się pierwszy etap rozgrywek w drugiej lidze. Emocje były do końca. Dopiero ostatnie mecze zadecydowały o tym, które drużyny będą grały w tym sezonie o awans do pierwszej ligi. W pierwszej lidze na uwagę zasługuje fakt, że trzy drużyny z pierwszej czwórki przegrały swoje mecze.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Leon Internet  2012-2013 - czternasta edycja

Aktualności na dzień 11 lutego 2013 - 18 termin

6.02  Artus Atlas Tours Żory 3 : 1 Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice
Kolejny klasyk ligowy. Drużyny z Żor i Pawłowic mają te same cele jednak diametralnie różne niż w latach ubiegłych. Mimo kilku roszad w składach (z naszej strony większych na przestrzeni ostatnich 2-3 lat) miło było po raz kolejny spotkać dużo znajomych, uśmiechniętych twarzy. Co ważne wszyscy przyjechali na mecz a nie na klub dyskusyjny. Za wyjątkiem 3 seta, gdzie zanotowaliśmy przestój i rozprężyliśmy się mecz przebiegał cały po naszej myśli. Spokojną i konsekwentną grą budujemy stopniowo przewagę. Raz większą, raz mniejszą ale zawsze wystarczającą do ugrania seta. Mieliśmy dobrą zagrywkę, niekoniecznie mocną ale przynoszącą przewagę i dobry blok, którym niwelowaliśmy atak rywala. Uważam, że to właśnie w ataku Pawłowice są najgroźniejsze - kilka razy zrobili wgniecenia na naszej podłodze… W setach do 15, 17, -18 i 22. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (BG)

6.02  Jar-Trans Fox Pszów 1 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Pierwszy set to prawdziwa dominacja Pszowików, ale do czasu kiedy prowadząc już 14-6 przegrywamy kolejne 9 punktów. Walka jeszcze do końca, nawet mieliśmy piłkę setową ale... 26-28. Seta drugiego już nie odpuściliśmy i wygrana do 19. Trzeci set to coś podobnego jak pierwszy dominacja a później problemy z przyjęciem i skończeniem ataku. Chyba myśl o wygraniu z mistrzem miała wpływ na ten mecz. Czwarty set to już grały tylko Świerklany... W setach 26-28, 25-19, 22-25 i 13-25. Sędzia Michalina Kowalska ocena 6. (MT)

8.02  Jedynka Jankowice II 3 : 0 VT Nędza
Wygrywa zdecydowanie faworyt, który grał lepiej początki i co najważniejsze końcówki setów. Pierwszy set bodaj do 18, w środku seta gospodarze włączają wyższy bieg - i po krzyku. W drugim secie po słabiutkim początku podbijamy w obronie kilka piłek i wychodzimy nawet na prowadzenie 14-13. Później łeb w łeb, ale końcówkę spokojniej rozgrywa Jedynka. Ostatni set to znów prowadzenie gospodarzy od samego początku, ale po serii kapitalnych zagrywek dopadamy na 12-13, lecz znów Jedynki zmykają z wynikiem, my gonimy i końcówka znów dla faworytów. Żadnych fajerwerków w grze zarówno jednej jak i drugiej drużyny. U nas golusieńka szóstka i dość myślę schematyczna gra jak na takiego rywala. Mecz w świetnej atmosferze, kto popełnił błąd, ten się przyznawał, co znacznie ułatwiło gwizdanie Włodkowi, który zresztą wywiązał się ze swej roli znakomicie. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 5. (JL)

8.02  Jarbud Rybnik Piaski 3 : 0 Jar-Trans Fox Pszów
Mecz od początku kontrolowany przez gospodarzy. Piaski w każdym elemencie byli lepsi od przyjezdnych. Mecz bez większych emocji. Od czasu do czasu zawodnicy chcieli sędziować ale atmosfera jak przystało na starych przyjaciół - ok. W setach do 20, 21 i 12. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 6. (PS)

8.02  OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3 : 2 KS Volley Katowice
Początek meczu wyrównany w końcówce piłki setowe miały obydwie drużyny, górą jednak gospodarze, którzy popełnili mniej błędów. II set: Volley od razu odjeżdża na 5 pkt przez cały set kontrolując wydarzenia w tej partii. W drużynie gospodarzy nie pomagają zmiany, set wyraźnie wygrywa drużyna z Katowic. III set: OKiS stara się znaleźć optymalne ustawienie poprzez zmiany w składzie. Emocje zaczynają się w decydującej fazie seta, kiedy OKiS wychodzi na prowadzenie 23:17. Goście zdobywają pkt, na zagrywkę wchodzi środkowy Katowic a koledzy z bloku robią swoje i po chwili mamy remis po 23. Gospodarze mają jeszcze piłkę setową przy stanie 24:23, ale trochę oszołomieni chyba przebiegiem wydarzeń dają sobie wydrzeć prawie wygranego seta. IV set: Gaszowice zaczynają tą partię prowadzeniem 9:5. Katowice gonią, ale Motorki ambitnie bronią przewagi. Końcówka ponownie wyrównana, drużyny grają pkt za pkt, ale tym razem lepsi gospodarze. V set: OKiS zaczyna tego seta po raz kolejny w innym ustawieniu. Zmiana przynosi efekt, przy zmianie stron OKiS prowadzi 8:4, po chwili 12:6. Czas dla gości, po czasie odrabiają 3 pkt (12:9) ale na więcej gospodarze już nie pozwolili. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 2. (KW)

8.02  Beer Team Rybnik 3 : 1 Dwójka Świerklany Projtrans
Beer team wraca do gry. Szkoda, ze nie o pierwszą czwórkę. Wracamy po dobrym meczu z Dwójką. Mecz z dobrymi akcjami - atakami, blokami, serwisami i ostrą dyskusją pod siatką. Męskie granie było, a Beer wykorzystał niekompletny skład gości i pokusił się o ważne zwycięstwo za 3pkt. To wszystko przy bardzo dobrym sędziowaniu! W setach do 18, -20, 17 i 23. Sędzia Zdzisław Siwiec ocena 5. (ŁW)

11.02  Leon Internet Rybnik 3 : 0 Jarbud Rybnik Piaski
W Niedobczycach spotkały się drużyny, które w poprzednim sezonie walczyły w Wielkim Finale o trzecie miejsce. Drużyna LEON INTERNET RYBNIK stawiła się w pełnym 11-sto osobowym składzie. Piaski także mocne i zmotywowane do walki o zwycięstwo. Mecz mógł się podobać, ponieważ w każdym secie toczył się bój o każdą piłkę. Pierwsze dwa sety pod kontrolą Leona, trzeci za to na przewagi... Mecz toczony jak zwykle w przyjaznej atmosferze z przyznawaniem się np.: do bloku (brawo Kuba). Na hali zasiadło trochę kibiców i obserwatorów, a na słupku, mecz poprowadził jak zawsze perfekcyjny Pan Janek. Leon w ostatnich meczach jakby trochę ożył… wróciła dobra atmosfera w zespole i motywacja do gry. W setach do 15, 21 i 24. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (MM)

II liga  grupa A

4.02  TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 0 Albion Team – gramy dla Kuby
W pierwszym secie dobra zagrywka i przemyślana gra w ataku dała Skoczkom łatwe zwycięstwo. Brak przyjęcia i ataku w ekipie gości aż nadto był widoczny. W drugim secie gra się bardziej zazębiła. Większa ilość soczystych ataków i mniej błędów. Jednak przez cały set bezpieczna przewaga Skoczków. Najbliżej synowie Albiony byli chyba przy stanie 21-19, ale niekonsekwencją w swojej grze i atakami w aut zaprzepaścili swoją szansę na wygranie tego seta. Trzeci set mocne uderzenie gości, którzy zyskują 3-4 punktową przewagę. Gospodarze szybko niwelują straty do punktu. Jakoś przed 17 punktem wychodzimy na prowadzenie powiększamy ją by stracić w końcówce i przy stanie 24-23 dla Skoczków bałagan w ekipie gości przy wybronionej piłce i po meczu... W setach do 11, 20 i 23. Sędzia Marcin Palarczyk ocena 5. (G)

5.02  TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 1 Jedynka Jankowice III
Mecz z wyjątkiem II seta bardzo wyrównany. Jedynka podbudowana serią zwycięstw, na swoim terenie grała jak równy z równym z pretendentem do wygrania grupy. Pierwsza partia grana punkt za punkt, w połowie seta Jankowice odskakują na 2 punkty. Wtedy "skoczki" łapią nas w jednym ustawieniu na 3-4 piłki i kończą seta. Druga odsłona od początku pod dyktando przyjezdnych, my gramy bez przekonania. W trzecim secie zaciskamy pośladki, od początku prowadzimy. Przy stanie 23-19 nasza gra znowu się zacina, ale mimo pościgu gości ostatecznie częściowo odrabiamy straty w setach. W czwartej partii znowu gramy swoją siatkówkę do stanu w okolicach 17-15. Byliśmy już chyba myślami w tie-breaku za co zostaliśmy skarceni.. Nie potrafimy zrobić przejścia. "skoczki" wykorzystują naszą niemoc, męczą flotem i wychodzą na 23-19. Wydawało się, że jest już po meczu, tymczasem heroiczny zryw gospodarzy i błędy z drugiej strony siatki doprowadzają do stanu 24-23 dla gości. To jednak przyjezdni skończyli na raty piłkę meczową i zarobili 3 punkty. W setach do 23, 18, -23 i 23. Sędzia Janusz Kuczera ocena 4. (KB)

6.02  Strzelec Gorzyczki 1 : 3 Kredyty Chwilówki Rybnik
Mimo, ze obie drużyny zapewniły już sobie awans do 8 grającej o 1 ligę to mecz wcale nie toczył się o pietruszkę, gdyż obie drużyny wiedziały, że 3 punkty zdobyte na boisku będą dawały spokojny początek w play off. Set pierwszy to spokojne gra obu drużyn praktycznie punkt za punkt z lekkim wskazaniem na drużynę Strzelca, która większość seta prowadziła punktem lub dwoma. Na szczęście w końcówce przy stanie 23:21 dla Strzelca Kredytom udaje się wyrównać i wygrać seta. Set drugi to już spokojna gra Kredytów, które osiągają przewagę 20:14 i wtedy nagle coś się blokuje. Strzelcy zagrywają, a Kredyty nie potrafią skończyć swojego ataku. Aut, aut, czapa, czapa i robi się 21:20 dla Strzelca. Niestety tego seta przegrywamy. Sety trzeci i czwarty to prawie kopie. Kredyty wychodzą na kilku punktowe prowadzenie, które tym razem utrzymują do końca i wygrywają mecz za 3 punkty. W setach do 23, -22, 15 i 17. Sędzia Marek Mikrut ocena 4. (PŚ)

7.02  Kuźnia Raciborska 0 : 3 Albion Team – gramy dla Kuby
W mecz weszliśmy źle słabe przyjęcie, brak nominalnego libero który na rozgrzewce doznał kontuzji walczymy do końca lecz przegrywamy pierwszego seta do 22. Set drugi to powtórka pierwszego i również do 22. Set trzeci to pokaz bezsilności z naszej strony brak przyjęcia, błędy własne i końcowa przegrana do 13… W setach do 22, 22 i 13. Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (RD)

7.02  Eks Żernica II Team 3 : 1 Jedynka Jankowice
Mecz z Jedynką Jankowice zaczynamy dobrze, ale błędy własne w końcówce decydują o przegranej w pierwszej partii. Set 2 i 3 pod naszą kontrolą. W czwartym secie - pewni 4 miejsca w naszej grupie- dokonujemy kilku zmian, co powoduje małe zamieszanie na początku. Z czasem się rozkręcamy, Jankowice popełniają błędy w odbiorze i wygrywamy ostatecznie 3:1… Sędzia Michał Pordzik ocena 4. (W)

II liga  grupa B

4.02  Old Stars 0 : 3 Silesia Lubomia
Sześciu prawie-zdrowych rozpoczyna mecz z Lubomią od prowadzenia 9-2. Niestety kontuzja kolana wyklucza nam z gry jednego zawodnika i musimy wprowadzić na parkiet niepełnosprawne rezerwy… Ale walka do końca była fajna... Drugie set zdecydowanie dla zdeterminowanych gości. W trzecim znowu zaczynamy od wyraźnego prowadzenia, które utrzymujemy do końcówki seta. Goście grają jak o życie – bardzo nerwowo, dużo błędów własnych. Set praktycznie już był nasz – mocny atak o blok, piłka leci wyraźnie w aut, ale my już jesteśmy zakręceni i nasz zawodnik wyciąga tą piłkę z autu  Nasze zakręcenie postępuje i w następnej akcji robimy cztery odbicia i Lubomia nas dochodzi...  Emocji było trochę, ale ponownie zabrakło nam trochę zdrowia...  W setach do 20, 16 i 24. Sędzia Janusz Lazar ocena 5. (a)

7.02  Silesia Lubomia 3 : 0 Fundacja Elektrowni Rybnik
Pierwszy set był wyrównany od początku do końca. Mieliśmy piłkę setową 23:24 ale gospodarze wyrównali, a następnie zdobyli dwa punkty i po secie. Set drugi był pod dyktando gospodarzy, ciężko jest się zmobilizować po przegranym na przewagi secie i tak też było tutaj. Set trzeci trochę lepszy ale cały czas to była pogoń, niestety za mało skuteczna. Dziękujemy licznie przybyłym kibicom - doping był bardzo fajny, szkoda że nie utrzymaliśmy poziomu w setach 2 i 3 bo by się działo… W setach do 24, 12 i 19. Sędzia Tadeusz Cuber ocena 5. (A)