Pod patronatem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego

aktualności na dzień 14 lutego 2009 - 17 termin

I liga

Leon Internet Rybnik 1 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Zaczęło się od zaciętego seta pierwszego gdzie Leon wygrywa na przewagi chyba po przespanym secie przez gości. Potem już było normalnie. Bęcki w drugim do 16, bęcki w trzecim do 17 i troszeczkę mniejsze bęcki do 20. Paradoksalnie moim skromnym zdaniem Leon pokazał ładniejszą siatkówkę i przerażająco więcej kombinacji (Dwójka nie miała swoich nominalnych środkowych tak mi się wydaje, co mogło być tego powodem), natomiast zawiódł w podstawowych elementach, czyli obrona, blok i niewykorzystane darmowe piłki. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (MW)

Artus Żory 2 : 3 Jedynka Jankowice II

Myślę, że mecz Artusa z Jankowicami mógł się podobać. Przez cztery sety walka punkt za punkt. Słaby piąty set to niestety braki kondycyjne których już chyba nie da się nadrobić. No cóż, różnica wieku w tym przypadku działała na korzyść przeciwników Dziękujemy za fajny mecz i atmosferę choć trochę nerwową ale bez fajerwerków Brawa dla Ursusa bez którego myślę, że wynik byłby inny... Sędzia Marian Żyliński ocena 4. (MP)

Leon Internet Rybnik 3 : 1 Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice

W pierwszym secie Leony wygrywają do 21,drugi set to gara punkt za punkt i Soraya wygrywa do 23, trzeci set i czwarty to wygrana do 22 Leonów i to oni inkasują 3 pkt. Dobra gra gospodarzy, słaba gra w odbiorze i ataku drużyny gości. Gratulacje dla chłopaków z Leona. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5. (JK)

Rybnik Piaski 3 : 0 Jar-Trans Fox Pszów

Gospodarze wykorzystali "słabą" dyspozycje dnia przyjezdnych i zdobyli istotne 3 punkty. Jedynie w 3 secie Foxy stawiły opór, ale jedynie do stanu 15:15. Potem już odskok Piasków i było po meczu. W setach do 18, 17, 17. Sędzia Marcin Gołąbek ocena 6. (S)

II liga

Top Ten Rybnik 2 : 3 Jedynka Jankowice

Top Ten traci punkty na swojej hali… to chyba jednak niespodzianka… W setach do -18, 22, 15, -21 i 16. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

Żernica II Team 1 : 3 Albion Team

Do niecodziennego spotkania doszło dzisiaj w Żernicy, gdzie Żernica II Team podejmowała Albion. Gospodarze musieli wystąpić w "5" a na dodatek mocno osłabieni bez rozgrywającego oraz środkowych... Mimo to spotkanie było bardzo wyrównane i mecz toczył się punkt za punkt. Ostatecznie górą byli goście wygrywając 3:1. Mimo zwycięstwa Albion nie zachwycił, aż strach pomyśleć co by się działo gdyby Żernica zagrała w "6"… W setach 27:25, 21:25, 22:25, 20:25. Sędzia Gerard Ogermann ocena 5. (N)

Geomost Wodzisław 0 : 3 Lumen Golejów

Obydwie ekipy stawiły się w najmocniejszych składach. Obydwie bardzo mocno zmobilizowane, ale nic w tym dziwnego gdyż walczyły o prymat w lidze! Do tego wszystkiego sala "zabłysła" maksymalnie! Niestety ta innowacyjność własnego terenu nie pomogła gospodarzom wręcz przeciwnie... zachowywali się jakby grali na wyjeździe, a nie we własnej hali. Błędy w ataku, serwisie, nawet w ustawieniu! Natomiast ekipa gości pokazała na co ją stać. Sety miały podobne przebiegi, tj. przez większość seta wynik remisowy, a w końcówce Lumen odjeżdżał... Chłopaki z Lumeni zachowywali zimną krew i wszystkie ataki kończyli oraz skutecznie blokowali - czego nie można powiedzieć o gospodarzach. W cały spotkaniu było dużo fajnych wymian, ładny ataków oraz bloków, ale drużyną lepszą zdecydowanie dzisiaj była ekipa z Golejowa. W pełni zasługuje na pierwsze miejsce w 2 lidze. Sędzia Bartłomiej Michalski ocena 5. (B)

SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka 0 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Młodzież z Czerwionki rozczarowuje… W setach 22:25, 19:25, 21:25. Sędzia Łukasz Atachim ocena 5. (a)

Edytor Team 3 : 1 Strzelec Gorzyczki

Bardzo fajny mecz, obie drużyny grały świetnie w ataku i obronie. Dopiero końcówki setów przeważały o zwycięstwie. Ze strony gospodarzy - nareszcie 3 punkty hura… Sędzia Mieczysław Jacak ocena 5. (RB)

III liga

Olimpia Kamień 1 : 3 Dach Decker-Budohen Wilcza

Mecz lidera z wiceliderem zapowiadał się bardzo atrakcyjnie. Od początku meczu ostra walka punkt za punkt, ale Deckery uciekają na kilka punktów przed końcem i wygrywają seta. Drugi set podobnie jak pierwszy ale tym razem Wilcza już od połowy seta kontroluje wynik i wygrywa gładko do 18.Trzeci set rozluźnienie kilka zmian i set pada łupem gospodarzy. W czwartej odsłonie Wilcza wraca do podstawowego składu i choć Olimpia wygrywa już 21-19 Deckery biorą czas motywują się i wygrywają 25-23, i cały mecz 3:1. Meczyk w super atmosferze z uroczymi sędzinami… W setach 21-25, 17-25, 25-17, 23-25. Sędzia Joanna Komorek ocena 5. (AS)

Albion Team Original-Gramy dla Kuby 2 : 3 Olimpia Kamień

Mecz mógł się podobać wszystkim chętnym, którzy zjawiliby się na naszej hali. Albiony nie dały rady sprostać Olimpii i po pięciu setach to goście zainkasowali oczko więcej. Zaczęło się wybuchowo. 5-0 prowadzi Albion, goście gonili, ale nie dogonili... Set drugi wyrównana walka i to goście zwyciężają seta. Set trzeci - Albion chyba chce już zapomnieć o nim - i robi się 1-2... trochę dyskusji w naszym zespole, mała sprężarka i 2-2... Tie-break zaczyna się dobrze dla gospodarzy 3-0,ale przejście stron to już ósme oczko dla gości, którzy nie oddają zwycięstwa. Sędzia pełny profesjonalizm, jeden malutki błąd, reszta naprawdę bez zarzutu. Albion w okrojonym składzie - libero na wystawie itp. Mecz ładny szkoda że przegrany... Sędzia Joanna Komorek ocena 6. (C)

Impacto LKS Chałupki 2 : 3 Śląskie Centrum Rybnik

Dopiero piąty set zadecydował o wygraniu meczu… Sędzia Roman Kowalski ocena 4. (a) 14.02 KS94 Rachowice 0 : 3 Catering Parys Rydułtowy Pierwszy set rozpoczął się po myśli "Golonek" z Rydułtów odskoczyliśmy na kilka pkt ale drużyna z Rachowic szybko odrobiła straty i było 10:10 w dalszej części seta "Golonka" kontrolowały wydarzenia na boisku i skończyło się 20:25. Drugi set to trochę bez historii drużyna z Rachowic jakby podłamana wynikiem pierwszego seta oddała łatwo partię 15:25. W trzecim secie drużyna z Rachowic odbudowała swoje morale golonka uśpione łatwym zwycięstwem w drugim secie nie potrafiły odskoczyć, a w końcówce z stanu 16:16 zrobiło się 19:16 to jednak podziałało jak kubeł zimnej wody i udało się zwyciężyć 20:25. Sędzia Józef Dziwior ocena 6. (K)