Derby Rybnika dla drużyny z Piasków, a derby Jankowic dla nowej formacji!

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2012-2013

Czternasta edycja aktualności na dzień 19 października 2012 - 4 termin

15.10  Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 2 : 3 KS Volley Katowice
1 set: od samego początku gra punkt za punkt, raz jedni raz drudzy na minimalnym prowadzeniu. W połowie seta gospodarze uzyskują przewagę , którą utrzymują do stanu 24:20. U nas podwójna zmiana i to co wydawało się niemożliwe staje się faktem! Trzy bloki z naszej strony, błąd gospodarzy w ataku i mamy po 24! Niesieni tym faktem, nie pozwalamy sobie już na błędy i wygrywamy do 27. 2 set: Bliźniaczo podobny do 3 seta. Gra wyrównana ale to gospodarze budują minimalna przewagę, którą utrzymują do końca obu partii, które wygrywają do 22. 4 set: Kilka mocnych słów w przerwie i zaczynamy "coś" grać. Na każdy punkt gości odpowiadamy dwoma, plus dwie serie punktowe i budujemy siedmiopunktową przewagę, której nie pozwalamy zmniejszyć i wygrywamy do 18. 5 set: To praktycznie kopia seta czwartego. Wynik rozstrzygnął się praktycznie w jednym ustawieniu, w którym z wyniku 6-4 doprowadzamy do stanu 6-10. Dodajemy jeszcze dwa różnicy i wygrywamy ostatnią partię do 9. W setach 27-29, 25-22, 25-22, 18-25 i 9-15. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 4. (JJ)

17.10  Artus Atlas Tours Żory 0 : 3 Jedynka Jankowice II
Pierwszy set od początku punkt za punkt do ok.10 później odskok na 5 punktów i przy stanie 13:18 myślami jesteśmy na narodowym gdzie Anglia męczy się z ziomkami za miedzy i nagle na tablicy robi się 19:18  później 21:19 i niespodzianka wisi w powietrzu! 23:21, łapiemy wiatr w żagle i na nasze szczęście wygrywamy do 24. Dwa kolejne sety pod kontrolą od początku do końca - powiększanie przewagi , lekka zadyszka i znowu do przodu  Dobry mecz, atmosfera i sędziowanie. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (TM)

17.10  Jar-Trans Fox Pszów 3 : 2 VT Nędza
Drużyny przystąpiły do meczu mocno skoncentrowane, z wolą wygrania wszystkiego. Po wyrównanym początku goście przy stanie 12/13 odskakują na cztery punkty i utrzymują to do końca 22/25. Drugi set to po równo do 6/6, zastój przyjezdnych, miejscowi grają seriami i po secie 25/18. Kolejny set to po równo do 8/7 dla FOX-ów, pięć dla gości, potem  pięć dla miejscowych i jest po 17, przy stanie 22/19  dla gospodarzy set miał się wygrać, zepsuta zagrywka i przegranych sześć kolejnych punktów i goście wygrywają 25/22. Czwarty to postanowienie poprawy FOX-ów lecz do 8 po równo, Postanowienie trzeba wykonać, małymi seriami konsekwentnie do końca i jest 25/20. Decydujący set wygra ten kto pierwszy opanuje nerwy, 5/5 i przyjezdni popełniają błędy w zagrywce (w tym przypadku trzy przy tylko jednym FOX-ów) Seria trzech punktów to spokój w drużynie miejscowych czego konsekwencją jest wynik 15/11. Ciekawy, dobry sportowy mecz. Podziękowania dla kibiców którzy głośno dopingowali. Dla FOX-ów punktowali(+/-) Michał(21/8) Darek(17/9) Grzegorz(1/3) Roman(4/5) Wojtek((3/4) Piotr(14/6) Paweł(4/1) Robert(0/1) Karol(libero) Wojtek-rezerwa. Sety, 22-25, 25-18, 22-25, 25-20, 15-11.  Sędzia Michalina Kowalska ocena 4. (JK)

18.10  Dach Decker Victoria Pilchowice 0 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Mecz toczony w spokojnej (czasami wręcz sennej) atmosferze. Pierwsze dwa sety bez historii, trzeci najciekawszy to zbudowana dosyć pokaźna przewaga przez Dwójkę (ok 7-15 ) i szaleńcza pogoń Deckerów, by nawet wyjść na prowadzenie (21:20). W emocjonującej końcówce więcej zimnej krwi  zachowują aktualni mistrzowie, czym pieczętują wygraną w secie do 24 i w całym meczu 0:3. W setach do 22, 18 i 24. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5. (AP)

19.10  Jarbud Rybnik Piaski 3 : 1 Leon Internet Rybnik
Spotkanie dwóch drużyn o podobnych aspiracjach. Goście w ładnych dresach a my już piąty sezon w tych samych strojach... Pierwszy set dominacja gospodarzy 18:9 - no i co z tego jak tego seta przegrywamy do 22. Co się stało do teraz nie wiemy ale goście dostali skrzydeł i nie dało się z tym nic zrobić. Druga partia bardzo zacięta ale kontrola Piasków do ostatniej piłki i stan po 1. Trzeci set to bardzo dobre widowisko - wysoki poziom w każdym elemencie i znów wygrana Piasków. Czwarty podobny do trzeciego i bardzo zmęczeni ale zadowoleni, że po takim pierwszym secie można zagrać porządny mecz do końca. Dziękujemy przeciwnikom i czekamy na rewanż. Co do sędziowania to wielki szacunek dla obu panów ... Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (PS)

19.10  Beer Team Rybnik 3 : 1 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Dwa pierwsze sety wygrały Beery. Partie te były bardzo podobne do siebie, jeszcze w połowie seta prowadziły OKiSy 10:15. Nowy rozgrywający z Gaszowic, Jarek pokazał bardzo zdyscyplinowaną zagrywkę którą regularnie męczył naszego przyjmującego. Dzięki czemu OKiS był na prowadzeniu. Beery jednak w drugiej części seta regularnie odrabiały pkt i w nerwowych końcówkach okazywaliśmy się lepsi. W trzecim secie wydawało się, że wszystko zmierza do wyniku 3:0 ponieważ od początku udało nam się zbudować kilku punktową przewagę. Nic bardziej mylnego tym razem w końcówce zęby pokazuje OKiS i wygrywa tą partię. Wychodząc do czwartego seta, chcieliśmy zagrać na pohybel przysłowiu "Kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 2:3" i nam się udało. Wygrywamy mecz 3:1. Mecz fajny, ale nie łatwy. Sędzia Marian Żyliński ocena 4. (KJ)

II liga  grupa A

15.10  Albion Team – gramy dla Kuby 3 : 0 Eks Żernica II Team
Pierwszy set od początku pod dyktando gospodarzy, którzy z premedytacją serwują floty, a goście nie radzą sobie z tym typem zagrywki, przewaga rośnie ale w połowie seta goście zaczynają lepiej bronić i wysoki bombardier z nr 3 kończy kontry, dochodzą na 16-16 a nawet wychodzą na jednopunktowe prowadzenie, końcówka jednak bezbłędna w wykonaniu gospodarzy i set do 19. Drugi set bardzo podobny, choć bez przestojów po stronie gospodarzy, którzy świetnie grają blokiem a goście sporadycznie kończą ataki. Znów słabe przyjęcie po stronie gości i set do 16. Set trzeci i ostatni to przygniatająca przewaga Albionu, nawet 6-7 pkt. Dobrze ustawiamy blok i punktujemy stacjonarną, mierzoną zagrywką. Zmiany w połowie seta rozstrajają nieco grę (doświadczenie ustępuje młodości) i nagle Żernica dochodzi nas na 20-20, wychodzi na prowadzenie 22-21, ale końcówka to znów kiepskie przyjęcie gości, którzy piłkę meczową wyrzucają w aut... W setach do 19, 16 i 23. Sędzia Bazyli Kowalski ocena 5. (DP)

16.10  Jedynka Jankowice 0 : 3 Jedynka Jankowice III
Mecz pomiędzy Jedynką Jankowice a Jedynką Jankowice III stał na bardzo dobrym poziomie gry, lecz tylko ze strony Jedynki III. Nasza ekipa podeszła do tego meczu niestety jak do treningu, a efektem było lanie jakie sprezentowali nam do niedawna kumple z drużyny. Dominacja JJ III w całym meczu była bezdyskusyjna i tylko na moment na początku 3 seta potrafiliśmy się spiąć i zagrać tak jak potrafimy ale tylko do stanu po 17. Gratuluję chłopakom z Jedynki III, oni chcieli wygrać a my musieliśmy wygrać, dlatego wynik taki a nie inny... Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (RT)

18.10  Kuźnia Raciborska 1 : 3 Kredyty Chwilówki Rybnik
W tym meczu liczyliśmy na zwycięstwo lecz po raz kolejny odnieśliśmy porażkę. Pierwszy set przegraliśmy 20:25, również 2 set zakończył się wynikiem 20:25. Set 3 udało się nam wygrać i pozostać w grze. Niestety przez własne błędy przegraliśmy czwartego seta. Goście zagrali ten mecz na spokojnie, u nas na razie nie jest za dobra atmosfera, może i dlatego ten mecz się tak potoczył. Kibice po raz drugi dopisali i dziękujemy im za doping. W setach 20-25, 20-25, 27-25 i 12-25. Sędzia Janusz Lazar ocena 5. (RD)

19.10  Edytor Suszec 2 : 3 Strzelec Gorzyczki
Pierwszy set to jednostronny pojedynek - Edytor nie gra w ogóle! Problem z każdym aspektem siatkówki. Wyglądało jakby po raz pierwszy grali w tą dyscyplinę ... jednak była to chyba taktyka. Strzelec już myślami był przy piwku i pewnym wynikiem 3:0 ! Jednak nic mylnego ... młoda, całkowicie nowa drużyna z Suszca zaczęła grać swoje tzn. bardzo dobrą zagrywkę - wszyscy zawodnicy ( za wyjątkiem czasami jednego gracza ) zagrywali mocno z wyskoku. To dało efekt wygrana seta do 22. W trzeciej partii gospodarze podtrzymują dobrą grę, ale goście zaczęli wyczuwać zagrywających i wygrywają seta do 22. W czwartej partii w ciągłym prowadzeniu Strzelec 3,4 punktami. Aż do momentu gdy na tablicy pojawia się 19:16 tutaj Strzelec się zatrzymuję, a Edytor robi co chce i wygrywa tego seta do 20 ! Ostatniego seta lepiej zaczynają gospodarze, którzy prowadzą paroma punktami, ale wiek robi swoje i nie wytrzymują końcówki przegrywając do 13! W setach do 12, -22, 22, -20 i 13. Sędzia Adrian Nowak ocena 4. (B)

II liga  grupa B

15.10  Old Stars 2 : 3 Catering Parys Rydułtowy
Bardzo dobry mecz walki. Chyba pierwszy taki doby mecz w wykonaniu gospodarzy, którzy powinni w czwartym secie postawić kropkę nad i… Niestety w piątym secie zabrakło już sił i zwyciężyła młodość... W setach 28-26, 22-25, 25-14, 21-25 i 8-15. Sędzia Karolina Miazga ocena 5. (a)

16.10  Volleyball Marklowice 0 : 3 Top Ten ZST Rybnik
TOP TEN zdobył ważne trzy punkty na gorącym terenie, chociaż pierwszy set wcale nie wskazywał na taki obrót sprawy. Zespół z Marklowic objął prowadzenie 5:2, by po chwili, powiększyć je do 10:4. Dziesiątki poprawiły odbiór i zagrywkę, co pozwoliło dogonić gospodarzy przy stanie 16:16. potem 24:24 i wtedy zaczyna się walka punkt za punkt. Ostatni klaps na planie pada dopiero przy stanie 33:31 dla bywalców Amanisa. II Druga odsłona była trochę spokojniejsza, ale też dziwna – niby TT prowadzi i kontroluje grę, ale zespół z Marklowic po cichu gra swoje i wciąż czyha na błąd Dziesiątek. Seta udaje się wygrać ponownie w najniższym możliwym wymiarze. III Partia trzecia zaczyna się od prowadzenia gospodarzy 7:1 – czas na czas i poukładanie zespołu. Po czasie doganiamy rywali przy stanie 11:11 i od tego momentu jest to już wyraźna dominacja gości, którzy przez cały dystans prowadzą 4-5 punktami i dowożą przewagę do końca. W setach do 31, 23 i 21. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (DF)

16.10  No Pain Żory 3 : 2 Fundacja Elektrowni Rybnik
Dwa pierwsze sety prawie punkt za punkt, aż do decydującej fazy, za każdym razem gospodarze trzymają koncentrację do końca odskakują w końcówce na parę punktów i dowożą przewagę do końca. Set trzeci to przewaga gości, od początku seta gospodarze maja problem z odbiorem zagrywki, od stanu 10:15 gramy punkt za punkt i dowozimy 20:25. Set czwarty znowu wyrównany ale tym razem trzymamy koncentrację do końca i udaje się wygrać 23:25 co daje 2:2 w setach i nasz pierwszy punkt w tym sezonie. Ostatni set: W miarę równo, zmiana stron przy 6:8 a później jakaś niemoc nas ogarnęła i gospodarze odskakują wygrywając 10:15. W setach 25-22, 25-18, 20-25, 23-25 i 15-10. Sędzia Magdalena Pudło ocena 5. (A)

19.10  Impacto LKS Chałupki 3 : 0 Silesia Lubomia
I Set: Lubomia dobrze wchodzi w mecz i na chwile prowadzi. Później od połowy seta to my odskakujemy, Przemek z Arturem robią różnicę bo nabijają na serwach po kilka punktów przy stanie 24:11 kontuzji doznał Tadeusz Cuber, po ok. 10 minutowej przerwie wracamy do gry i robi się nieciekawie bo Silesia nabija kilka punktów a my wszystkie ataki w siatkę. Ale na szczęście brakował nam tylko punkt tak więc jeden błąd zawodników z Lubomi daje nam zwycięstwo 25:16. II Set: Początek 1:4 do gości, ta przewaga utrzymywała się prawie przez cały set który obfitował w dobre wymiany ataków i obron, było parę spornych sytuacji ale nie aż takich poważnych, mogło by się wydawać że goście pobudzeni kontuzją kolegi wygrają tego seta ale niestety przy stanie 19:23 w końcówce Krzysztof wchodzi na zagrywkę i parę koszmarnych błędów popełniają goście, tak więc szala zwycięstwa obróciła się na naszą stronę i wygraliśmy ostatecznie 25:23. III Set: Raz goście na prowadzeniu raz my, przy stanie 8:11, wchodzi na zagrywkę Przemek i znów swoją dobrą zagrywką z wyskoku nabija sporą ilość punktów, tą przewagę staramy się utrzymywać do końca i wygrywamy po trochę nerwowej końcówce 25:21. Sędzia Mateusz Besz ocena 4. (M)