ALS: ciężki tydzień dla Leonów

2012-11-13, Autor:
To był bardzo ciężki tydzień dla Leonów. W drugiej lidze Kredyty wracają do formy. A w grupie B zdecydowane zwycięstwa faworytów.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2012-2013 - czternasta edycja
Aktualności na dzień 9 listopada 2012 - 7 termin

I liga

5.11  Leon Internet Rybnik 3 : 2 KS Volley Katowice
Set 1 – gramy z bardzo słabym przejęciem i zaczynamy seriami tracić punkty, a po stronie gości przyjęcie na palce idealne i co gorsze chłopak chyba z 8 kończy wszystko z prawego, a dokładając fajnie skaczących w bloku środkowych, oraz niesamowitą mierzoną zagrywkę Katowic, mamy pełny obraz dramatu Leona, gości prowadzą 19-15 potem nasz zryw, dochodzimy na 22-23 i niestety ostatecznie przegrywamy 23-25. Set 2 – całkowita dominacja gości 18-25, cały set to dobra zabawa Volleya, kończyli wszystko, a zagrywką robili demolkę po naszej stronie siatki. Set 3 – to wejście smoka w wykonaniu Lali, ta nasza kruszynka zrobiła taki raban na parkiecie że chłopaki z Katowic chyba nie słyszeli własnych myśli,  więc zaczynamy grać swoje, dobrze w bloku zaczynamy lepiej serwować, i nawet poprawiamy odbiór, set pod pełną kontrolą do 14. Set 4 – dalej gramy swoje ale niestety goście w końcu dochodzą do siebie i  dochodzą na 10-10 potem 21-21, potem 4 zagrywki wprowadzają zamęt po przeciwnej stronie i kończymy seta do 21. Set 5 – wchodzimy na parkiet bardzo zmotywowani i zaczynamy 8-4, kończymy do 9 kluczem do zwycięstwa było parę pięknych czap na przekątnym. Sędziowie Jan Kasprowicz i Janusz Lazar ocena 5. (JG)

5.11  Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 1 Artus Atlas Tours Żory
Pierwsze dwa sety pod dyktando SALVEQUICKA do 21 i 22 w secie trzecim długa walka punkt za punkt ale w zaciętej końcówce lepsi okazują się Artusy i wygrywają na przewagi do 27. Set trzeci podobny do pierwszych dwóch i wygrana do 21 i tym samym mecz kończy sIę wynikiem 3-1 dla PAWŁOWIC... W setach do 21, 22, -27 i 21. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 4. (JK)

6.11  Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 1 Beer Team Rybnik
Jak należało się spodziewać mecz dość zacięty, niestety tylko w drugim i trzecim secie. Świerklany od niepamiętnych czasów w baaaardzo szerokim składzie a Beer'y za to w mocno odnowionym ( ale jakby ze znajomymi twarzami z naszej ligi ). Widać, że goście wyraźnie poprawili odbiór i mocno pracowali nad zagrywką z powodu której zdarzyło nam się parę błędów. Ale największy strach padł na gospodarzy kiedy razem z gośćmi przyjechała telewizja i wszyscy myśleli, że "Siła Mediów" jest po stronie amatorów złotego napoju. Na szczęście TVT okazała się bezstronna a może nawet trochę deprymująca gości, którzy próbowali to ukryć pod nieustanną falą oklasków i okrzyków co moim zdaniem pomogło ukryć ale chyba i zmęczyło bo wynik wszyscy znamy. W setach do 18, -23, 22 i 15. Sędziowie Jan Kasprowicz i Janusz Lazar ocena 6. (IB)

7.11  Jar-Trans Fox Pszów 0 : 3 Jarbud Rybnik Piaski
Pierwszy raz zdążyliśmy do Pszowa na czas. Mecz toczył się w spokojnej atmosferze tak jak przystało na zaprzyjaźnione drużyny. Każdy set był grany pod kontrolą Jarbudu. Tylko kilka sytuacji niebezpiecznych stworzyli gospodarze ale nasza mobilizacja nie pozwolił im wygrać nawet seta. Dziękujemy gościom za dobry mecz na trudnym "małym" terenie i wprawdzie bez pomeczowego prysznica ale za to z wodą mineralną od gospodarzy... W setach do 18, 18 i 20. Sędzia Michalina Kowalska ocena 5. (PS)

7.11  KS Volley Katowice 3 : 0 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
I set: Szybko budujemy przewagę 5:2, 9:3 i systematycznie ją powiększamy 16:9, 24:14, mała zadyszka pod koniec ( 4 punkty z rzędy tracimy) ale soczysty atak z lewego i kończymy tą partię wynikiem 25:18. II set: Wyrównana gra do stanu 10:9 kiedy to zdobywamy 4 punkty z rzędu i robi się 15:10. Znowu gra punkt za punkt do stanu 17:14 i kolejna seria z naszej strony, tym razem 6 punktów i na "tablicy" widnieje wynik 23:14. Każda ze stron zdobywa jeszcze po 2 punkty i kończymy seta do 17. III set: Najsłabszy chyba w wykonaniu gości. Może 2-0 podcięło już im nieco skrzydła. U nas wręcz przeciwnie. Pamiętamy co przydarzyło nam się u Leonów, więc pełna koncentracja od samego początku tej partii. Bardzo dobra zagrywka, bądź to punktowa, bądź odrzucająca od siatki rywala i mocne otwarcie 6:0. Na każdy punkt gości odpowiadamy dwoma lub trzema i piłka setowa w górze przy stanie 24:10. I tu zaczyna się radosna twórczość  . Chcemy zakończyć mecz w nie wiadomo jaki sposób czego efektem jest sześć straconych punktów z rzędu !! Na szczęście wzięty czas studzi nieco rozpalone głowy i kończymy tą partię do 16 W setach do 18, 17 i 16. Sędzia Krzysztof Lewicki ocena 4. (JJ)

8.11  Dach Decker Victoria Pilchowice 3 : 1 Leon Internet Rybnik
Deckery bez szacunku dla doświadczonych rywali zaczynają mocno mecz od 8:0 , Leony odrabiają straty w trakcie seta ale końcówka dla gospodarzy i set do 20. Drugi set faworyci typerów dają popis skuteczności, set bez historii -15 . Trzeci set role się odwracają i to Deckery oddają Leonom, set do 16. Czwarty set , gospodarze zadowoleni z 1 punktu zapominają o tym że gra cię do 3 wygranych. Leony odskakują na 13:7, i w tym momencie czas ostre słowa i wygrywamy do 19 w całym meczu za 3  Myślę, że fajne widowisko z muzą kibicami oraz bez najmniejszych spięć... W setach do 20, -15, 16 i 19. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 6. (D)

II liga  grupa A

5.11  Albion Team – gramy dla Kuby 1 : 3 Strzelec Gorzyczki
Albion po serii zwycięstw przełknął gorycz wyraźnej porażki... Po piorunującym początku z naszej strony (7-1) goście powoli przyzwyczajali się do sali i spokojnie odbudowywali swą grę, by dogonić nas przy stanie 19 - 19 i nie pozwolić już na więcej (25-20). Drugi set to demolka ze strony Strzelców, bez historii - dobrze że wyszliśmy z 10pkt. Trzeci set to zmiany u Strzelców, które pozwoliły nam nieco pograć i ten set niespodziewanie łatwo dla gospodarzy. W czwartym secie to jednak goście (zmiany powrotne) od początku konsekwentnie budują przewagę i kończą seta do 18. Kluczem do meczu była stacjonarna zagrywka i przyjęcie, a w zasadzie jego brak - po obu stronach. Świetnie spisał się nasz wychowanek Czepek, który był nie do zatrzymania na skrzydle! W setach do 22, 15, -21 i 18. Sędzia Damian Podleśny ocena 5. (DP)

6.11  Jedynka Jankowice 3 : 1 Edytor Suszec
Jedynka zmotywowana po porażce z Kredytami i w prawie pełnym składzie pokonała faworyzowaną ekipę z Suszca 3-1. Po raz kolejny potwierdza się, że w "naszej" grupie każdy może wygrać z każdym. Wszystkie sety to dość wyraźna  przewaga Jedynkowiczów (oprócz końcówki 3-go seta ), co prawda Edytor postraszył nas trochę serwisem, ale niestety dla nich 3 punkty zostały na naszym terenie. Mecz mógł się podobać, była skuteczność w ataku, były obrony, bloki, mało błędów własnych i gra prowadzona raczej w przyjaznej atmosferze... W setach 25-20, 25-20, 26-28, 25-21.  Sędzia Janusz Kuczera ocena 4. (RT)

8.11  Kredyty Chwilówki Rybnik 3 : 0 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
W pierwszym secie Kredyty po niezłym początku odskakują na 3 punkty, które utrzymują do stanu 22:19 i wtedy po kilku głupich błędach koledzy z Euroskoku wyrównują i gra toczy się na przewagi. Na szczęście wygrywamy seta do 24. Set drugi to początkowa dominacja Kredytów, którzy odskakują na 4 punkty i przy wyniku 8:4 coś się zacina. Tracimy 7 punktów z rzędu i to my musimy gonić Naszych gości. Na szczęście się to udaje i znów obejmujemy prowadzenie, które utrzymujemy do końca seta, który wygrywamy do 20. Set trzeci to małe zmiany m.in. wystawiającego i dwóch środkowych. Seta rozpoczynamy od dwóch bloków, potem przez całego seta utrzymujemy bezpieczna przewagę i po kilku mocnych atakach wygrywamy seta do 21. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (PŚ)

8.11  Eks Żernica II Team 3 : 1 Jedynka Jankowice III
Set pierwszy Żernica zaczyna jak zwykle czyli tragedia w każdym elemencie. Główna przyczyna to brak nominalnego atakującego. Totalny bałagan na boisku. Tracimy seryjnie punkty. Po pierwszej połowie seta duża przewaga gości.  Pod koniec troszkę doganiamy, ale niestety to nie wystarcza i przegrywamy. Set drugi - początek wygląda identycznie jak set poprzedni, totalne zamieszanie i tracimy punkty seryjnie. Bierzemy czas, zmieniamy ustawienie i ustalamy porządek na boisku i od tej pory zaczynamy marsz do przodu, mozolnie odbudowując stratę i goniąc rywali, aż do końca seta gdzie zdobywamy przewagę i wygrywamy. Set trzeci to już zdecydowana nasza przewaga. Początek to 6:0 dla nas. Goście biorą czas, ale na niewiele się to zdaje. Wygrywamy seta z dużą przewagą. Set czwarty początkowo idziemy równo, po czym odskakujemy i gramy swoje co kilka naszych serwów powiększając przewagę, aż do wygrania meczu. W setach 19-25, 25-22, 25-17 i 25-14. Sędzia Michał Pordzik ocena 4. (TE)

II liga  grupa B

5.11  Top Ten ZST Rybnik 3 : 0 Catering Parys Rydułtowy
I Set: Top Ten zaczyna zagrywką zdobywając kilka punktów. Chwilę później na tablicy wyników już jest kilku punktowa (chyba 6pkt) przewaga gości utrzymująca się praktycznie do końca seta. Top Ten włącza wyższy bieg, dogania rywala i toczy zażarty bój aż do samego końca. Dużo pozytywnej adrenaliny i zabójcze krótkie pozwoliły dziesiątką wygrać seta 36-34. II Set: Kolejny raz kilka punktów z zagrywki na początek dla TT, zmiana przyjmującego i atakującego, kilka razy zgubiony blok i gospodarze spokojnie doprowadzają niewielką ale jednak przewagę do końca. 25-22. III Set: Od początku prowadzenie dziesiątek, co jakiś czas lekki zryw Cateringów ale wszystko pod kontrolą i Top Ten wygrywa seta 25-17.  Sędzia Mateusz Pyszny ocena 5. (P)

6.11  No Pain Żory 3 : 0 Old Stars
Od początku meczu zarysowała się delikatna przewaga po naszej stronie, którą w 1. secie systematycznie powiększaliśmy. Nie wznosiliśmy się może na wyżyny, ale graliśmy solidnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W 2. secie mieliśmy trochę problemów z dobrze serwującymi Old Starsami, często przyjęcie wykluczało kombinacyjną grę lub w ogóle wyprowadzenie ataku. Cały czas jednak kontrolowaliśmy sytuację utrzymując minimalną przewagę i dowożąc ją do końca seta. 3. set to było postawienie kropki nad "i", goście tylko momentami małymi seriami stawiali opór. W końcówce dobrą zmianę w polu zagrywki dał odpoczywający w 3. secie kapitan drużyny Jack Piątek, który dwoma asami serwisowymi przypieczętował zwycięstwo. W setach 25-18, 25-23, 25-19. Sędzia Magdalena Pudło ocena 5. (TP)

8.11  Fundacja Elektrowni Rybnik 0 : 3 Silesia Lubomia
1 Set: Na przemian po kilka punktów goście i gospodarze. Pod koniec seta goście utrzymują kilka punktów różnicy, które dowożą do końca, spokojnie zaliczając pierwszy set na swoje konto. 2 Set: Znakomite otwarcie gospodarzy, wypracowujemy 6 punktowe prowadzenie, od stanu 14:8 powoli tracimy więcej piłek niż wygrywamy. Robi się 24:22 dla nas, niestety psujemy zagrywkę i odbieramy zagrywkę autową i mamy stan tak nas to wybiło że tracimy kolejne 2 punkty przegrywając seta. 3 Set: Z naszą przewagą na początku którą tradycyjnie w połowie seta oddajemy ;) 3 punkty jadą do Lubomi. Super atmosfera, bardzo dobre sędziowanie, kibicom i obserwatorom dziękuję za przybycie. Drużyna z Lubomi bardzo solidna w obronie, dziękujemy za mecz.  W setach do 20, 24 i 23. Sędzia Jarosław Obrodzki ocena 6. (AK)