ALS: cenne zwycięstwo drużyny No Pain

2012-10-16, Autor:
Bardzo ciekawy mecz w Katowicach i niespodzianka w Gaszowicach. A w drugiej lidze cenne zwycięstwo drużyny No Pain.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2012-2013  czternasta edycja
Aktualności na dzień 13 października 2012 - 3 termin

Leon Internet Rybnik 3 : 2 Beer Team Rybnik
Dla takich meczy gramy w tej lidze, sporo emocji i dobra gra! Szkoda, że nie wygraliśmy w zasadzie było blisko przywiezienia nawet 3 pkt. z trudnego terenu. W połowie pierwszego seta w jednym przejściu roztrwoniliśmy 5-6 pkt prowadzenie. Później Leony odskoczyły i było po sprawie. Kolejne dwa sety zagraliśmy bardzo dobrze w zasadzie od początku do końca seta kontrolowaliśmy grę utrzymując przeciwnika na dystans. Wszystko u nas grało, wygrywaliśmy długie wymiany. W czwartym i piątym secie siadła gra osobiście uważam z powodu błędów taktycznych co wprowadziło dużo zamieszania w drużynie. Po prostu wyszło jeszcze małe doświadczenie tego zespołu jednak widać, że z tygodnia na tydzień gramy coraz lepszą siatkówkę a przywieziony pkt z trudnego terenu może cieszyć. Podsumowując to nie był zwykły mecz to była regularna bitwa! Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (KJ)

Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 1 VT Nędza
W Świerklanach spotkali się mistrzowie swoich lig w ubiegłym sezonie. Dwa pierwsze sety to po prostu wymiana ciosów, mocnych ciosów i było 1-1. Przez cały 3 set prowadzą goście, ale przy stanie 20-20 Dwójka odskakuje na 3 pkt po naszych, banalnych błędach. końcówka tego seta była najbardziej emocjonująca. Gospodarze tracą wypracowaną przewagę (24-21) i doprowadzamy do stanu 23-24. Jednak ostatnią akcję tego seta kończą środkiem Mistrzowie I Ligi. W czwarty set piorunująco wchodzi Dwójka (4-0). Ale cierpliwą grą doprowadzamy do stanu 12-13, potem 17-19. Jednak znów Dwójka w końcówce buduje swoją przewagę i wygrywa za 3 pkt cały mecz 3-1. Gratulacje, mecz w kapitalnej atmosferze, mimo zaciętej walki. Sety 25-18, 19-25, 25-23, 25-21. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (JL)

KS Volley Katowice 3 : 2 Dach Decker Victoria Pilchowice
Pierwszy set jak by odbył się obok nas. Goście przewodzili we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, czego wynikiem gładkie zwycięstwo do 19. W drugim secie zdecydowanie poprawiliśmy grę, a goście popełniali nieco więcej błędów. Co prawda rozpoczął się on od prowadzenia "Decker-ów" 4-1 ale szybko dogoniliśmy a nawet uzyskaliśmy małą przewagę, którą nie bez trudu doprowadziliśmy do końca. Wynik 25-23 dla nas. Trzeci set to prawdziwa siatkarska wojna. Nikt nie oddal ani jednego punktu bez walki. Nie zarysowywała się przewaga żadnego z zespołów. Przewaga góra dwupunktowa i tak przez cały set. Ostatecznie po bardzo nerwowe końcówce i obronionych dwóch piłkach setowych wygrywamy 28-26. Czwarty set to coś czego nie jestem w stanie zrozumieć. Prowadzimy 2-1 w setach i zamiast postawić kropkę nad " i " oddajemy go praktycznie bez walki. Goście nas odrzucili zagrywką, u nas brak przyjęcia, czego wynikiem porażka do 21. Na szczęście tiebreak kontrolujemy od początku (na przerwie 8-4 dla nas) do końca i wygrywamy do 9 . Sędzia Martyna Kozłowska ocena 5. (JJ)

Jedynka Jankowice II 3 : 0 Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice
Pierwszy set to gra punkt za punkt do połowy seta i później Jedynka odskakuje i doprowadza kilkupunktową przewagę do końca i wygrywa. Drugi set podobny do pierwszego. W secie trzecim początkowy zryw SALVEQUICKA i to my prowadzimy do połowy seta i tu następuje zbyt długi przestój w szeregach z Pawłowic -Jedynka dogania nas i zdobywa kilku punktową przewagę i wygrywa zasłużenie 3-0. W setach 25-18; 25-23; 25-21. Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (JK)

OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3 : 2 Jar-Trans Fox Pszów
Mecz wygrała drużyna która wykazała się większą determinacją i za to należą się jej duże gratulację. Wspaniała obrona tak jakby miejscowych było więcej na boisku. FOX-sy słabszy odbiór, nieporadność w ataku i dziwne roszady kadrowe? Mecz dziwny, grany seriami 4-8 pkt przez obydwie drużyny... W setach 25-19, 14-25, 25-21, 16-25 i 19-17. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 2. (JK)

II liga  grupa A

Strzelec Gorzyczki 3 : 1 Jedynka Jankowice
W set otwarcia dobrze wchodzą goście, którzy zaczynają od prowadzenia 3-0. Dwu, trzy punktowe prowadzenie goście utrzymują do stanu 12 punktów. Później Strzelec dochodzi do głosu a goście potrafią tylko wykłócać się z sędzią zamiast grać. Walka kończy się na 16 punktach "sędziujących" gości. Drugi set podobny do pierwszego z tym, że to my zaczynamy od wysokiego prowadzenia nawet 10 punktami, a goście kłócą się między sobą. Przy stanie 16-6 zaczynamy miewać przestoje, goście odrabiają powoli po 3, 4 punkty, ale przewaga ostatecznie zostaje po naszej stronie i kończymy do 16. Set trzeci to nasz zupełny zastój i bardzo dobra gra Jedynki. Nie potrafimy się przebić przez blok i przyjezdni zostawiają nas z 13 punktami. W tym secie urazu kolana doznał zawodnik gości, ale na tyle niegroźnego, że w następnej odsłonie już wystąpił. Set 4 i jak się później okazało ostatni zupełnie pod nasze dyktando - wygrywamy do 11. W setach do 16,16,-13,11. Sędzia Marek Mikrut ocena 4. (RT)

Jedynka Jankowice III 3 : 1 Kuźnia Raciborska
Początek meczu wyrównany. Po kilku minutach gospodarze wypracowują przewagę punktową i kontrolują grę do końca tego seta. Drugi set miał podobny przebieg. Na tym etapie goście zdobywają o kilka "oczek" więcej, ponieważ my grając na luzie próbowaliśmy ryzykownych wariantów rozegrania ataku. W trzeciej odsłonie goście z Kuźni narzucili nam swój styl gry. My byliśmy chyba zbyt pewni wygranej a przeciwnik ambitnie szukał swojej szansy w tym meczu. W wygraniu tego seta pomogła im znakomita seria serwisów. W kolejnym secie gra toczyła się punkt za punkt ale ostatecznie to my okazaliśmy się lepsi.  W setach do 21, 22, -15 i 21. Sędzia Janusz Kuczera ocena 3. (KB)

Edytor Suszec 0 : 3 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
Niestety mamy pierwszy walkower w tym sezonie (mam nadzieję, że ostatni!) w drużynie Edytora zagrał zawodnik nie zgłoszony…

II liga  grupa B

Top Ten ZST Rybnik 1 : 3 No Pain Żory
Gratulacje dla No Pain - wczoraj nie mieliśmy na nich zupełnie pomysłu, co nie umniejsza ich zasług, bo zagrali dobry mecz. "Bezbolesny" Tomek był wczoraj - bez ironii - w moim mniemaniu MVP. Dobrze dzielił piłki, gubiąc kilkukrotnie nasz blok - a i reszta ekipy z Żor zagrała przede wszystkim bardzo równo, może bez specjalnych fajerwerków, ale solidnie. Przetrzepali nas zagrywką, z tego elementu traciliśmy najwięcej punktów. W drużynie gości odbiór był mocną stroną (zwłaszcza dobrze prezentował się "Friday"), no i zatrzymali blokiem naszego Dudinho. W ekipie TT pozytywnie jedynie środki - ale to zdecydowanie zbyt mało na "grupę śmierci" II ligi. W setach do -23, 14, 23 i 17. Sędzia Mateusz Pyszny ocena 6. (DF)

Old Stars 1 : 3 Volleyball Marklowice
Pierwszy wygrany set w lidze ekipy Old Stars! Szkoda, że tylko jeden, ale na więcej nie pozwoliła młoda drużyna z Marklowic... Sędzia Karolina Miazga ocena 4. (a)

Fundacja Elektrowni Rybnik 1 : 3 Impacto LKS Chałupki
I Set: Prowadzimy od początku do końca. II Set: Zawodnicy z Rybnika bardzo dobrze zaczynają i wychodzą na prowadzenie 7:2, później gonimy, ale o każdy punkt była trudna walka bo to co wyprawia FER w obronie to brak słów, mocne ataki wszystkie wybraniają, techniczne także, tak więc ciężko cokolwiek wygrać, ale później znów nasi najlepsi serwujący wchodzą na zagrywki i punktują bo odbiór zagrywek niezbyt dobrze wychodzi kolegom z Rybnika. W połowie seta doganiamy i przeganiamy gospodarzy tak więc wygrana 16:25. III Set: Znów FER na początku dobrze zaczyna dobrymi serwami typu flot, i przegrywamy 4:1, gramy później prawie że punkt za punkt jest 20:18, i sędzia nie zauważył że było po palcach po moim obiciu bloku gospodarzy, a zawodnik z FER nie przyznaje się tak więc było 21:18, później chwila punkt za punkt jest 24:20 i w ostatniej akcji, zresztą nie było tej akcji bo nasz atakujący błąd przejścia zrobił i przegrywamy tego seta 25:20. IV Set: W tym secie także gospodarze dobrze wchodzą w set, ale do połowy seta trochę szarpiemy grę i gonimy, a potem to my uciekamy i wygrywamy do 20. W setach 11:25 ; 16:25 ; 25:20 ; 20:25. Sędzia Jarosław Obrodzki ocena 5. (M)

Catering Parys Rydułtowy 1 : 3 Silesia Lubomia
Mecz błędów. 1 set zaczynamy dobrze i mamy już około 5 punktów przewagi i w połowie seta totalnie zacina nam się przyjęcie, marnujemy całą przewagę i po chwili to my przegrywamy 5 punktami i ostatecznie przegrywamy do 19. W 2 set też wchodzimy słabo i w połowie już czas na zmiany( środkowy i atakujący) dzięki czemu wyciągamy wynik i ostatecznie wygrywamy do 22. 3 set w końcu od początku mamy przyjęcie i dominujemy dzięki temu na siatce. Pod koniec seta robimy kilka zmian, które lekko pogarszają naszą grę ale i tak ostatecznie wygrywamy do 17. Kolejnego seta zaczynamy ustawieniem z 3 i punktujemy rywala, jednak przy stanie 21:16 bodajże znowu siada nam przyjęcie i robi się remis po 22. Chłodna głowa i dobra zagrywka naszego środkowego pozwala nam jednak wygrać do 22 i cieszyć się z 3 pkt wywiezionych z trudnego terenu. W setach do  -19, 22, 17 i 22. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (C)