Kolejna runda Amatorskiej Ligi Siatkówki przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć.

Pod patronatem Towarzystwa Sportowego VOLLEY Rybnik

aktualności na dzień 24 października 2008 - 6 termin

grupa A

Top Ten Rybnik 3 : 2 Pizzeria Kiler

Niestety Top Ten, jak zwykle w okrojonym składzie, nie był w stanie pokonać Killerów za trzy punkty, co definitywnie przekreśliło już nasze szanse na awans do I ligi. Mecz ciekawy, ale z dużą ilością błędów własnych obu drużyn, występujących naprzemiennie z grą momentami na bardzo wysokim poziomie - ot, taka "damska" siatkówka. W setach (25:22, 13:25, 20:25, 25:17, 15:13). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż przy stanie 14:13 w tie-breaku zawodnik Pizzeri przyznał się do dotknięcia siatki, co umknęło nienagannie prowadzącemu spotkanie Panu Janowi i zakończyło to zacięte spotkanie. Duże brawa za sportową postawę i bardzo dobrą atmosferę, która cechuje mecze z udziałem Pizzeri. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (DF)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 Rafbol Żernica

Trudno tutaj mówić o zaskoczeniu, grały ze sobą drużyny z przeciwległych końców tabeli... W setach do 11, 15 i 18. Sędzia Janusz Kuczera ocena 6. (a)

SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka 3 : 1 Impacto LKS Chałupki

Mecz rozpoczął się z małym opóźnieniem, powodem było problemy z dojazdem gości. Mecz miał wysoką stawkę, gdyż drużyna która wygrała znacząco przybliżyła swój udział w 2 lidze. Pierwszy set to dominacja drużyny SKOKu i wygrana do 15. Drugi set to zacięta walka i minimalna przewaga gości lecz końcówka należy do gospodarzy. W 3 secie od początku nie układało się gospodarzom, którzy już na początku przegrywali 5:0 i Chałupki zwiększały tylko przewagę i wygrały go do 14. 4 set był podobny do 2, gdzie przez większą część seta prowadzili goście i znów końcówka należała do SKOKu który wygrywa cały mecz.. W setach do 15, 23, -14 i 21. Sędzia Adrian Zabłocki ocena 4. (MH)

grupa B

Leon Internet Rybnik 3 : 1 Śląskie Centrum Rybnik

Młoda ekipa z Centrum, znowu ambitnie ale Leon (czyli Sękata) to "starzy wyjadacze"... Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5. (a)

Jedynka Jankowice 3 : 1 Strzelec Gorzyczki

Mecz miał jednostronny przebieg, stał na słabym poziomie. Obie drużyny tylko momentami pokazały kawał dobrej siatkówki, niestety. Set 1 bez większych rewelacji, wynik mówi sam za siebie. Set 2 początkowo goście obejmują kilku punktową przewagę. Zmiany w szeregach gospodarzy przynoszą zamierzony efekt. Odrobione straty i wygrany set. W partii 3 dużo nerwowości po obu stronach siatki, dużo wątpliwości ze strony gości co do sędziowania, niestety kolejny mecz, w którym mamy więcej, niż jednego sędziego na boisku. Masa błędów, nerwowa końcówka pada łupem dla Gorzyczek. Na początku seta 4 miało miejsce coś, czego nie POWINNO być nawet w lidze amatorskiej. Zawodnikowi gości puściły nerwy, RZUCIŁ piłką w sędziego! Na szczęście nie celnie. Takie zachowanie nie PRZYSTOI, powinno być tępione. Sędzia nie jest nieomylny, ale to nie powód do takich zachowań. Zmiana tego zawodnika na boisku, goście kompletnie się pogubili, set do 12. Koniec meczu. Oby jak najmniej tak słabej formy. W setach do 15, 22, -23 i 12. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 1. (B)

Catering Parys Rydułtowy 0 : 3 Jar-Trans Fox Pszów

Mecz prawie derbowy, ale emocji nie przysporzył zbyt wiele... W setach do 10, 21 i 21. Sędzia Wojciech Bugdol ocena 6. (a)

grupa C

Olimpia Kamień 2 : 3 Edytor Team

To jest bezpośrednia rywalizacja o grę w II lidze... W setach 23-25, 25-19, 25-19, 23-25 i 10-15. Sędzia Joanna Komorek ocena 5. (a)

Lasel-Beer Team Rybnik 3 : 0 KS94 Rachowice

Beer już dziesiąty sezon w Lidze - Rachowice pierwszy… Ale na boisku - pełna kultura! W setach do 15, 14 i 14. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (a)

Geomost Wodzisław 3 : 1 Olimpia Kamień

Pierwszy - poprawna gra zespoły gospodarzy oraz bezsilność drużyny przeciwnej: mocna, poprawna zagrywka u nas oraz 100% z ataku, a u drużyny przeciwnej problemy z przyjęciem oraz słaby atak. Po raz kolejny w pierwszym secie mamy 100% koncentracji i gramy jak z nut .. niestety w drugim secie nastąpiło rozluźnienie no i do tyłu... W 3 secie powracamy do gry i kontrolujemy seta aż do ostatniego punktu. Ostatni set znowu rozluźnienie z naszej strony przez co musieliśmy gonić przeciwnika ze stanu 19:22 robimy 23:22. No i dochodzi do sytuacji, w której sędzia się myli podwójnie. Najpierw na naszą korzyść potem na korzyść drużyny przeciwnej, i robi się wynik 24:23, potem kiwka i koniec meczu... W setach 25:9, 22:25, 25:21, 25:23. Sędzia Bartłomiej Michalski ocena 1. (B)

Edytor Team 0 : 3 Rybnik Piaski

Piaski nawet o późnej porze zagrały bardzo skutecznie... Sędzia Mieczysław Jacak ocena 6. (a)

grupa D

Albion Team 3 : 2 Miejsce na twoją reklamę Rybnik

Goście dzięki spokojnej zagrywce i solidnej grze w obronie zaczynają od 7 punktowego prowadzenia (14-7), jednak Albion systematycznie odrabia straty i wygrywa do 24. Następny set wyrównany ale końcówka dla ambitnie grających gości. Reklamodawcy odjeżdżają w III secie wyraźnie - pogrom do 15. Czwarty set to znów olbrzymia przewaga gości, którzy mają nawet 8 pkt przewagi, marnotrawią ją jednak w samej końcówce, kiedy Albion gra bardzo prostą, za to dość skuteczną siatkówkę, wygrywamy znów na przewagi. Tie-break to wojna nerwów - prowadzenie gości 12-7, Albion zbiera resztki woli walki - najprostsze środki skutkują. Albion wykorzystuje czwarty meczbol i zachowuje szanse na awans. Ważne jest też to, że mimo wysokiej stawki, mecz prowadzony był w atmosferze fair-play. Przemek pokazał klasę przyznając się do bloku, którego sędzia nie widział, w końcówce tie-breaka, przy stanie 12-11 dla gości! W setach 26-24, 21-25, 15-25, 27-25 i 18-16. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (DP)

Albion Team Original-Gramy dla Kuby 3 : 1 Baterex Nędza

To było pierwsze historyczne zwycięstwo drużyny Albion Team Original... W setach do 23, 21, -23 i 23. Sędzia Dawid Zdrzałek ocena 5. (a)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 0 : 3 Artus Żory

Artus początek ligi ma bardzo mocny... Sędzia Marian Cegiełka ocena 5. (a)

grupa E

Dach Decker-Budohen Wilcza 1 : 3 Jedynka Jankowice II

Mecz ciekawy stojący na wysokim poziomie choć grały ze sobą drużyny walczące o różne cele w lidze. Wilcza podeszła do meczu bez respektu do lidera grupy, i wygrywa pierwszego seta 25:23. drugi i trzeci set wygrana faworytów do 20 oraz 18. Czwarty set Wilcza odskakuje na 6 punktów ale w końcówce pościg Jankowic, ale piłka setowa przy stanie 24:23 dla Wilczy, no i bardzo kontrowersyjna sytuacja atak z prawego skrzydła atakującego z Wilczy (zdobył w meczu ok. 25 punktów) "autowy" zdaniem całej drużyny i kibiców ewidentny blok z strony Jankowic, szkoda, że w tej sytuacji zabrakło klasy "klasowej drużynie". Drużyna z Wilczy po tej sytuacji nie potrafiła się pozbierać i przegrała seta i cały mecz 1:3. Sędzia Gerart Ogerman ocena 6. (AS)

Lumen Golejów 3 : 1 Żernica II Team

Udany rewanż ekipy z Golejowa szkoda tylko, że w nerwowej atmosferze... W setach do 19, - 21, 23 i 18. Sędzia Bogdan Skupień ocena 1. (a)

11 listopada o godz. 16:00 w Karczmie Sękata odbędzie się ZEBRANIE LIGI, na którym zostaną poruszone trzy tematy:

1 część: głównie dla osób sędziujących w naszej Lidze (prowadzą Marek Budzik i Łukasz Szczepankiewicz) - omówienie podstawowych standardów sędziowskich w lidze amatorskiej oraz interpretacje przepisów gry,

2 część: obecność szefów drużyn niezbędna - wypracowanie zasad oceniania sędziów,

3 część: wypracowanie systemu rozgrywek w następnym sezonie.