ALS: „Leśne Dziadki” budzą się ze snu

2013-03-10, Autor:
Mistrz przegrał na Piaskach. Pierwsza czwórka już prawie pewna swego. W drugiej lidze już chyba wiosna, bo nawet „Leśne Dziadki” budzą się ze snu. A dyskusja, która grupa była mocniejsza, ciągle trwa.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Leon Internet  2012-2013 - czternasta edycja

Aktualności na dzień 8 marca 2013 - 21 termin

4.03  Leon Internet Rybnik 3 : 2 Artus Atlas Tours Żory
Wyszarpaliśmy co się dało. Graliśmy bez 2 środkowych, z trzecim środkowym (powracającym po kontuzji) na libero, bez jednego przyjmującego, z atakującym na środku. Nasza wesoła, goła 7-ka w pierwszych 2 setach walczyła dzielnie ale w końcówkach to Leon zachowywał zimniejszą krew i punktował wtedy kiedy trzeba. W 3 partii, wzorcem Rosji z finału olimpijskiego przesuwamy środkowego na atak a na blok stawiamy 2 najniższych graczy na boisku. Ptaku i drugi środkowy Leonów z nr 9 i tak robili co chcieli w ataku. Ta taktyka działa i wygrywamy 2 kolejne sety. Zyskujemy skuteczność, która niemal przełożyła się na wygranie całego meczu (w tie break'u było 12:9 dla nas o ile się nie mylę). Wygrały Leony...  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (BG)

6.03  KS Volley Katowice 3 : 0 Jar-Trans Fox Pszów
Lisy dotarły do nas "gołą" szóstką, i nie było by jeszcze tragedii gdyby nie fakt, że w trakcie rozgrzewki odnowiła się kontuzja kolana jednemu z "Pszowików". Do meczu więc goście przystąpili w pięciu ale jakże zmotywowani. Kończyli wszystko, bronili wszystko, byli lepsi. Cytując trenera Realu Madryt: "niezależnie od wyniku wygrała drużyna słabsza". A co do samego przebiegu meczu to dwa pierwsze sety bliźniaczo podobne. Gra punkt za punkt, ewentualnie dwa za dwa, nikomu nie udaje się odskoczyć. Do nas szczęście uśmiecha się w końcówkach, dzięki czemu wygrywamy je minimalną różnicą (31-29, 25-23). Set trzeci nieco inny. Udaje nam się wypracować trzypunktową przewagę, którą utrzymujemy do połowy seta (14-11) kiedy to goście w jednym ustawieniu wyrównują. Kilka akcji punkt za punkt i mamy 17-17. Na zagrywkę wchodzi nasz rozgrywający i zdobywamy 5 punktów z rzędu co ustawia końcówkę spotkania i pozwala grać na luzie do końca czego efektem wygrana do 19. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (JJ)

6.03  Beer Team Rybnik 3 : 0 Artus Atlas Tours Żory
Wynik Świętej Wojny już znacie a opisywać nie ma co. Mecz jak to ktoś kiedyś powiedział "nie rzucił na kolana". Normalne siatkarskie rzemiosło. Brakowało mi spięć pod siatką dyskusji i durnych dogaduszek jak to zwykle bywało w naszych meczach... Ale to może dlatego, że w Beer'ach teraz więcej Artusów niż w samych Artusach. Jeszcze jeden taki mecz i nie będzie można mówić o Świętej Wojnie... W setach do 25, 18 i 23. Sędzia Janusz Lazar ocena 5. (MW)

8.03  VT Nędza 3 : 1 Dach Decker Victoria Pilchowice
I SET - zaczynamy z wysokiego "C" (3-0). Ale Deckery łapią kontakt na 3-2. Potem spokojnie grając powoli coraz pewniej wchodzimy w mecz. Około połowy odskakujemy na kilka punktów i utrzymujemy przewagę do końca seta. II SET -  od 3-0 zaczynają Goście, ale za moment było już 4-4. Potem gra punkt, za punkt, później Goście odskakują na 19-21. Nie pomógł czas (20-22), ale zachowujemy spokój i zaczęła się emocjonująca końcówka. Set na przewagi świetnymi dwoma blokami kończą Goście. III SET - "C" dźwignęliśmy jeszcze bardziej (6-0, 8-1, 10-2). Set bez historii. Deckery miały swoje problemy a my na kontrach (prawie) 100 %. IV SET - równo do stanu 6-6, potem wraca koszmar seta III w grze Gości, a my odjeżdżamy (14-6, 16-7) i tak do końca. Dwa ostatnie sety bez historii i Goście na pewno będą chcieli o nich szybko zapomnieć. Jakże cenne punkty dopisaliśmy w tabeli. Udał się rewanż, za porażkę (2-3) w pierwszym meczu w Pilchowicach. Sety 25-19, 25-27, 25-10, 25-12. Sędzia Piotr Lazar ocena 4. (JL)

8.03  Jarbud Rybnik Piaski 3 : 1 Dwójka Świerklany Projtrans
No i koszmar powrócił, znowu te Piaski. Drużyna z najkrótszą ławą, tym razem chyba stawiła się w komplecie ( nie wiem czy kilku nawet nie "skserowali" ). " Niebiesko - Czarni " grali swoją konsekwentną siatkówkę a my nie potrafiliśmy poprawić błędów i nic nam nie szło. Gospodarze to jedyna drużyna, z którą w ostatnich czterech meczach przegraliśmy aż trzy razy ( wyraźnie nam nie pasują ). Na szczęście wszystko wskazuje na to, że chyba nie spotkamy się w play off' ach. w setach 25-22, 22-25, 25-20, 25-23. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (IB)

8.03  OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 0 : 3 Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice
Mecz w Gaszowicach rozgrywany w spokojnej atmosferze weekendu. Pierwszy i drugi set miał podobny przebieg kilku punktowe prowadzenie od początku do końca i wygrane sety do 17. Set trzeci bardziej wyrównany gra punkt za punkt w końcówce robi się trochę nerwowo i z stanu 23-19 robi się 23-23 ale ostatecznie to SALVEQUICK wygrywa do 23. W setach do 17, 17 i 23. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 6. (JK)

II liga  o awans 1-8

7.03  Silesia Lubomia 3 : 0 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
Mecz po długiej przerwie i widać jeszcze lekki zastój w technice gry ale źle nie było. 1 set od początku do końca gramy swoje a skok w okolicy połowy seta zaczyna mieć problemy i spokojnie wygrywamy do 19. 2 set zaczął się dla nas źle, bo mamy problemy z przyjęciem co się przekłada na słabą skuteczność ataku. W okolicy połowy seta już zaczynamy grać dobrze i idziemy punkt za punkt ale skok cały czas o 3 pkt lepszy jest. W końcówce dobra zmiana na zagrywce robi swoje i wygrywamy seta do 25. 3 set to praktycznie formalność. Od początku kontrolujemy grę i spokojnie wygrywamy do 17... W setach do 19, 25 i 17. Sędziowie Janusz Lazar i Klaudia Nagler ocena 6. (C)

II liga  o miejsca 9-17

4.03  Old Stars 3 : 2 Jedynka Jankowice
Gospodarze rozpoczynają mecz od serii błędów własnych i dopiero w połowie seta wynik się wyrównuje. Końcówka zdecydowanie dla starszych. Drugi set zacięty. Rozstrzygająca była seria skutecznych bloków na atakującym z Jankowic. W trzecim Jankowice zmieniają rozgrywającego na bardziej doświadczonego, co ma bezpośrednie przełożenie na uspokojenie ich gry i wygranie dwóch kolejnych setów. Na uwagę zasługuje libero gości, który bronił niesamowicie! Piąty set to już wojna nerwów, którą wygrywa bardziej ograna ekipa… Ogólnie dobry emocjonujący mecz walki! W setach 25-22, 25-22, 20-25, 16-25 i 15-10. Sędzia Janusz Lazar ocena 5. (a)

7.03  Kuźnia Raciborska 0 : 3 Fundacja Elektrowni Rybnik
Mecz w spokojnej atmosferze, w zasadzie wszystkie sety układały się w jeden schemat. Goście wypracowują przewagę od początku seta i grając swoje bez nerwów dowożą bezstresowo przewagę do końca seta. Odniosłem wrażenie że gospodarze bardzo spięci, być może zaskoczeni naszym blokiem i dobrą grą na siatce, nie mieli pomysłu zagrania opcją - a jak wiadomo u nas chłopacy wysocy jak kominy elektrowni - skutecznie wyeliminowali ataki gospodarzy. Sędziowanie rzetelne aczkolwiek nie pracochłonne, wszystkie akcje klarowne, bez kłótni. Drużyna gospodarzy bardzo sympatyczna, kibice wciąż dopisują i za to wielkie brawa dla wiernych fanów Kuźni... W setach do 16, 15 i 15. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (A)

8.03  Jedynka Jankowice III 0 : 3 Catering Parys Rydułtowy
Obie ekipy postarały się o atrakcyjne widowisko. Wszak na trybunach zasiadły przedstawicielki płci pięknej!  Przez dwa pierwsze sety po obu stronach siatki funkcjonowały pewnie skrzydła, środki, nie brakowało ofiarnych obron, działał blok. Przebieg tych partii bliźniaczo podobny: pierwsze 10 punktów łeb w łeb, później przyjezdni odskakują na 3-4 punkty. Wtedy Jedynka dochodziła do głosu i końcówki grane były na styk. A w końcówkach gospodarzom brakowało szczęścia i skuteczności w wykończeniu akcji. Szkoda zwłaszcza I seta, w którym Jedynka miała w górze piłkę setową. Na trzecią odsłonę podłamanym nieco wynikiem Jedynkowiczom zabrakło już "nitro". Set od początku grany był pod dyktando przyjezdnych, którzy bezlitośnie wykorzystywali kolejne kiksy gospodarzy. Warto wspomnieć o przyjaznej atmosferze pod siatką oraz pochwalić pracę sędziego, który był prawie niewidoczny... W setach 27-29; 25-27; 17-25. Sędzia Janusz Kuczera ocena 6. (KB)