Alba rozgromiona

2005-12-05, Autor:
Koszykarze MMKS Rybnik rozgromili Albę Chorzów w X kolejce II ligi koszykówki mężczyzn.

Początek meczu nie zapowiadał efektownej wygranej rybniczan. Gospodarze grali bardzo nerwowo i trener Kubaszczyk zmuszony był wprowadzić na parkiet Grabca w miejsce Frankowskiego. Jednak dopiero kilka rzuconych koszy z rzędu przez Renera uspokoiło sytuację i MMKS wyszedł na prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:16.

W II kwarcie na parkiecie pojawili się zmiennicy – Majewski, Anduła, Frankowski i Gawałek, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Dobra gra w obronie i skuteczność w ataku dały rybniczanom prowadzenie po I połowie 48:23.

Najciekawszym wydarzeniem III kwarty była... awaria tablicy świetlnej. Pomimo przeciętnej gry MMKS po III kwarcie prowadził 67:41. Ostatnia część meczu to popis gry Grabca (15 punktów) i Majewskiego (10 punktów). Rybniczanie odnieśli pewne i efektowne zwycięstwo 96:59.

Po 10 rozegranych meczach koszykarze MMKS Rybnik zajmują IX miejsce w tabeli (na 15 drużyn) z bilansem 5 zwycięstw i 5 porażek.

MKKS Rybnik - Alba-Elcho Chorzów 96:59 (22:16, 26:7, 19:18, 29:18)

MKKS Rybnik: Grabiec 21, Frankowski 19, Rener 11, Ochodek 11, Majewski 10, Marczyk 10, Rduch 5, Anduła 4, Kozieł 3, Gawałek 2.