zamknij

Wiadomości

61 nowych policjantów w śląskim garnizonie

2023-05-23, Autor: 

Wczoraj (22 maja) w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 61 nowych policjantów, wśród których znalazło się 10 kobiet. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach naszego województwa.

Reklama

Śląski garnizon Policji zasiliło 61 nowych stróżów prawa, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach z udziałem kompanii honorowej i policyjnej orkiestry, która zadbała o oprawę muzyczną. Rotę ślubowania od nowych policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn.

Szef śląskiego garnizonu Policji nadinspektor Roman Rabsztyn podkreślił, że wypowiadając słowa roty ślubowania, najmłodsi stażem policjanci zobowiązali się służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Komendant podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna jest służba policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Jak powiedział szef śląskich stróżów prawa, kiedy człowiek wstępuje do Policji, to do formacji dołącza cała jego rodzina, dlatego podziękował bliskim za okazane im dotychczas wsparcie. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz wielu awansów.

Wśród nowo przyjętych policjantów jest 10 kobiet. Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi różnych jednostek garnizonu śląskiego.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~norton 2023-05-23
  11:58:57

  20 3

  Cóż pozostaje życzyć szczęścia tym młodym ludziom.
  Oby nie zapomnieli słów roty, nie zapomnieli, że służą Nam obywatelom a nie politykom, by zgodnie z prawem wykonywali swoje obowiązki.

 • ~Kaczor Karakan 2023-05-23
  12:15:10

  19 19

  61 ochroniarzy karakana wstąpiło do ochraniania jego tournee po Polsce i głoszenia propagandy. Taki powinien być tytuł. @norton oni nigdy nie służyli obywatelom, od zawsze byli firmą okradającą polki i polaków którzy nie mają za grosz honoru i godności człowieka. Przykład pierwszy z brzegu, jak mi rower ukradli w centrum miasta grze są kamery i rower był zapięty U-Lockiem czyli jednym z najlepszych zabezpieczeń to co mi "Pan" na komendzie powiedział? "No wie Pan trzeba było kupić lepsze zabezpieczenie" ,a po 2 tyg przyszło pismo, że sprawa umorzona z powodu nie wykrycia sprawcy. Przykład 2. Facet mi ukradł telefon, zgłosiłem ten fakt, po pół roku go znaleźli i zadzwonili, że mam do odbioru na komendzie. Przychodzę, oględziny i tak to mój. A takiego wała jak go dostałem, bo to dowód w sprawie i do dnia dzisiejszego do nie odzyskałem mija już 6 rok od tego faktu. taka to firma dla obywatela.

 • ~norton 2023-05-23
  12:23:26

  13 4

  "Polki" i "Polaków" - piszemy z dużej litery

 • ~Franek 7 2023-05-23
  12:49:32

  20 19

  Idą wybory skoro milicja Kaczyńskiego się rozrasta. Trzeba będzie gazować i pałować pokojowo demonstrujące kobiety…

 • ~Kaczor Karakan 2023-05-23
  17:47:55

  12 8

  @Franek 7 Zbierają siły żeby gazować i pałować każdego kto nie zgadza się z propagandą kaczki, a ci niebiescy ochroniarze potulnie będą wykonywać tylko rozkazy, bo nie mają własnego zdania, jak będą kazać strzelać do ludzi to będą, "Bo rozkaz był" bo oni przecież swojego mózgu nie mają. zero szczcunku do tej formacji z mojej strony. Wstyd i hańba.

 • ~Kaczor Karakan 2023-05-23
  17:51:30

  2 12

  @norton mało mnie to obchodzi czy się pisze z małej czy dużej, jak widać nie znasz nic mądrego do napisania to lepiej nie pisz nic, niż spamować nic nie wnoszącymi komentarzami. pro tip na przyszłość.

 • ~wolf67 2023-05-23
  20:15:29

  9 5

  no to elity pis milicji doczekały się wzmocnienia heheheheh

 • ~przykopa 2023-05-23
  21:15:17

  8 3

  "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję:
  służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny,
  strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych.
  Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

  Rota jest ok. Ale taką samą przysięgę powinni składać polityczni ,,przełożeni" z generałem granatnikowem na czele.
  Policjant ma w założeniu chronić prawo i konstytucję. Ale przełożeni wydają mu sprzeczne z tym rozkazy

 • ~RybnickiPatriota 2023-05-25
  10:47:49

  0 2

  Oby pamiętali komu służą ,nie Kaczyńskiemu nie ukraińcom,jak tylko emeryturce i dodatkom to takim życze wszystkiego najgorszego,szacun dla prawdziwych patriotów,murem za polskim mundurem

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1846