40 minut Międzik

2008-09-25, Autor:
Utex ROW Rybnik odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem rybniczanki wygrały w Poznaniu z Ineą AZS 102:88.

LaTangela Atkinson zdobyła

w Poznaniu 15 punktów.

Mecz w Poznaniu był bardzo wyrównany. O jego losach zadecydowała czwarta kwarta, która była popisem gry koszykarek Mirosława Orczyka. Dzięki wygranej 29:19 rybniczanki pokonały gospodynie 102:88.

Bardzo dobre spotkanie rozegrała Natalia Trafimawa, która zdobyła 27 punktów. Po 22 oczka dorzuciły Aleksandra ChomaćElżbieta Międzik. Ta ostatnia spędziła na parkiecie pełne 40 minut. Niecałą minutę krócej na polu walki oglądaliśmy LaTangelę Atkinson. Amerykanka zdobyła 15 punktów. W składzie ROW-u zabrakło kontuzjowanej Magdaleny Radwan i nieobecnej jeszcze w Rybniku Jii Perkins.

W pozostałych meczach Ford Germaz Ekstraklasy na uwagę zasługuje wygrana gorzowianek w Krakowie z Wisłą. To już drugie sensacyjne rozstrzygnięcie w meczu z udziałem koszykarek z Gorzowa. W pierwszej kolejce wygrały u siebie z Lotosem Gdańsk. Razem z rybniczankami i zawodniczkami Dudy Leszno są jedynymi drużynami bez porażki.

W kolejnej kolejce FGE Utex ROW podejmie w Boguszowicach AZS KK Jelenia Góra. Początek meczu w niedzielę 28 września o godzinie 17:30.

Inea AZS Poznań - Utex ROW Rybnik 88:102 (22:22, 27:23, 20:28, 19:29)

Inea AZS: Monika Sibora 27, Joanna Walich 11, Reda Aleliunaite-Jankovska 11, Natalia Mrozińska 10, Weronika Idczak 9, Agnieszka Skobel 9, Okeisha Howard 8, Anna Pamuła 3, Agata Rafałowicz 0, Małgorzata Myćka 0.

Utex ROW: Natalia Trafimawa 27, Elżbieta Międzik 22, Aleksandra Chomać 22, LaTangela Atkinson 15, Małgorzata Chomicka 8, Kasha Terry 6, Karolina Stanek 2, Natalia Przekop 0.

Lotos PKO BP Gdynia - Energa Toruń 70:68 (19:26, 18:9, 15:22, 18:11)
ŁKS Siemens AGD Łódź - PKM Duda Super Pol Leszno 48:53 (12:18, 16:12, 12:13, 8:10)
CCC Polkowice - MUKS Poznań 70:77 (13:25, 23:18, 14:19, 20:15)

Cukierki Odra Brzeg - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 61:63 (24:13, 17:19, 4:21, 16:10)
Wisła Can-Pack Kraków - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 70:77 (20:17, 20:14, 17:22, 9:13, dogr. 4:11)