zamknij

Wiadomości

ZUS przypomina: bon turystyczny nie tylko na wakacje

2020-09-05, Autor: bf

W sierpniu rodzice za wakacje z dzieckiem mogli płacić bonem turystycznym. W sumie wykorzystano 238 tys. bonów na kwotę 173 mln zł. Przypominamy, że bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Można z niego skorzystać także w następne lato, jak też w ciągu roku płacąc za weekendowe wyjazdy z dzieckiem bądź ferie zimowe w kraju.

Reklama

W całej Polsce z bonów może skorzystać ponad 4 mln osób. Aktywowano już 890 tys. bonów, z czego za noclegi w hotelach i usługi turystyczne zapłacono 238 tys. bonów na kwotę 173 mln zł . Podczas tegorocznych wakacji wykorzystano całkowicie 156 tys. bonów.

- Mieszkańcy naszego województwa są liderami w kraju jeśli chodzi o aktywację bonów turystycznych. Co czwarty uprawniony do bonu już pobrał w systemie PUE bon turystyczny. W sumie w województwie śląskim przygotowano 451 tys. bonów, z czego aktywowano około 112 tys. - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Polski Bon Turystyczny jest wsparciem nie tylko dla polskich rodzin, ale także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak, aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

- Z wykorzystaniem bonu nie trzeba się spieszyć. Można nim płacić za noclegi i imprezy turystyczne na terenie Polski nie tylko w wakacje. Wyjazd może odbyć się przy innych okazjach. Ważne by płatność bonem, która rezerwuje pobyt w wybranym miejscu, była wykonana najpóźniej w 31 marca 2022 roku - informuje rzeczniczka.

Bonem można płacić podmiotom, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Do tej pory zarejestrowanych jest ponad 17 tys. firm. Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl , www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2020-09-05 13:18:09

  Korzystajcie zanim zabiorą :D. Jak się planuje deficyt budżetowy ok. 200 mld na dwa lata (juz widzę jak UE na to pozwoli) to nie będzie to trwać wiecznie. W przyszłym roku program klęknie, tym bardziej, że podobno cięcia w administracji będą na poziomie 20%, więc w ZUSie nie będzie ludzi do obsługi programu.

  9 10
 • ~artefakc 2020-09-05 14:40:31

  Już szósty rok totalni straszą społeczeństwo: Grecją, Wenezuelą i nie wiem czy jeszcze. A nic się nie stało. Polacy żyją coraz lepiej. Wystarczyło tylko nie kraść i pieniądze na wszystko się znalazły. Polacy nie dadzą się już oszukać. Rządy PIS = trzecia kadencja. To już pewne. Nawet opozycja zaczyna tak mówić.

  20 24
 • ~rob78 2020-09-05 15:22:59

  artefakc, kto z tych totalsów do tej Brukseli pojechał skarżyć? Ta taka tajemnica? Że nie możesz powiedzieć?

  10 14

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2749