zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

Rybnik: bezdomni dostają maseczki

Już nie tylko ciepły posiłek wydawany jest najuboższym i osobom bezdomnym, przebywającym w naszym mieście. W okolicy parkingu wielopoziomowego przy ul. Hallera w Rybniku, w pobliżu ogrzewalni na ul. Gliwickiej oraz w dzielnicy Boguszowice Osiedle w pobliżu garaży, przy torach kolejowych, wydawane są słodycze, butelkowana woda oraz maseczki przysłaniające usta i nos.

Reklama

Jak mówi Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku, te wszystkie rzeczy przekazywane są przez mieszkańców naszego miasta, którym nie jest obojętny los tych najbardziej potrzebujących.

- Do strażników i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku zaczęli zgłaszać się ludzie, którzy oferowali, że przyniosą osobom najbardziej potrzebującym wodę, własne wypieki oraz słodycze. Podczas wydawania posiłków rozdawane są także maseczki, służące do zakrywania twarzy. To przede wszystkim inicjatywa jednego z mieszkańców, który postanowił podzielić się z tymi, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup tego typu środków ochrony – mówi Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.

To bardzo ważny gest, gdyż jak już wcześniej zapowiadano, od 16 kwietnia został wprowadzony obowiązek zakrywania ust oraz nosa.

Warto wspomnieć, że z tego typu pomocy korzysta codziennie ponad 30 osób.

Akcja powstała z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, przy wsparciu Straży Miejskiej w Rybniku, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Przegędzy, Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego z Niewiadomia a także Stowarzyszenia im. św. Jana Pawła II w Rybniku.

Same maseczki zostały przekazane z akcji społecznej jaką jest #szyciemaseczekRybnik i trafiły do rozdania potrzebującym. Do tej pory ich liczba wynosi ponad 100 sztuk.

Oceń publikację: + 1 + 32 - 1 - 35

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (23):
 • ~shadow70 2020-04-18 09:21:00

  a moze by tak ich poprostu gdzies skoszarować !!! my siedzimy w domu ,za wyjscie dostajemy mandaty . ONI to realne zagrozenie pod sklepami itd itp sami wiemy jak u nich z higeną na bakier !!!
  to nie rozwiazanie dac im maseczki

 • ~MArudzia 2020-04-18 09:21:40

  Witam,
  Co jeszcze im dacie?? Może jakieś lokum, pracę, pomoc socjalną, dmuchaną lalę, skrzynkę piwka co drugi dzień.
  Jak widzę młodego kolesia który chodzi pod Auchanem i zaczepia innych, młody byczek dwie lewe łapy do roboty - na dragi i dopalacze uzbiera sobie sam, a resztę da mu miasto z m.in moich podatków ( darmowe obiadki maseczki, zapomogi) szlag m nie trafia.
  Pozdrawiam

 • ~zak 2020-04-18 09:26:32

  Na czas epidemii powinni być gdzieś zamknieci . Stanowią bardzo duże ryzyko jeśli chodzi o rozprzestrzenianie choroby .A służby skontrolują ich na końcu , bo kto by się do takiego kogoś zblizał ?

 • ~Robert Kowalewski 2020-04-18 09:35:43

  Dawno pisałem o tym że niestety ci ,, bezdomni ,, niektórzy menele to zagrożenie porządku i czystości w mieście.
  Nie mówiąc o tym że mają gdzieś reżim sanitarny...I tak siedzą po parkach i popijają z uśmiechem tanie piwko czy inne jabole.Przykład..?
  Park przy PKP,..Ul.Chrobrego...Przykłady mogę mnożyć.
  Owszem nie można generalizować ale popieram moich przedmówców..To jest na dziś spory problem. Ale jak znam życie nikt z tym nic nie zrobi..powodów zapewne jest wiele.

  95 10
 • ~Tuuniaa 2020-04-18 10:01:58

  W maseczkach nie da się spożywać trunków. Dobrzy ludzie dają, dobrzy ludzie posprzątają potem powyrzucane maseczki i rekawiczki.

  86 7
 • ~Robert Kowalewski 2020-04-18 10:14:55

  Tunia...
  No faktycznie.Ale cwaniaczki już mają sposób.
  Dziura w maseczce.Powaga.Potem po wypiciu ,, trunku ,, zmiana na normalną bez otworu.

  52 5
 • ~Karolina# 2020-04-18 10:30:57

  W tym okresie, gdy nie wiadomo, kto zaraża, a może zarazić każdy, to bardzo dobra inicjatywa, szacunek dla osoby, która finansuje, powinniśmy wszyscy dziękować jej za to, że dba o nasze bezpieczenstwo

  17 45
 • ~Andrewikos Cojg 2020-04-18 11:03:27

  https://www.youtube.com/watch?v=lR_K8IWz4G0

  1 3
 • ~Arteks 2020-04-18 11:08:25

  Zgadzam się z wszystkimi powyższymi komentarzami. Dlaczego żulom pozwala się łazić bez celu po mieście i dlaczego nie siedzą skoszarowani w swoich ośrodkach - tak jak inni obywatele w swoich mieszkaniach? Nasza miejska pomoc społeczna ewidentnie przegina z nadopiekuńczością wobec bezdomnych, którzy znaleźli w Rybniku swoje "Eldorado". Poza tym co to za idiotyzm w postaci wydawania posiłków w centrum miasta koło parkingu wielopoziomowego? A ta "jadłodajnia" parkingowa to nowy pomysł na zapełnienie nadmiernej ilości miejsc parkingowych w centrum? Żenada panie prezydencie.

  75 12
 • ~Bananarang2020 2020-04-18 11:27:15

  "Dziura w maseczce.Powaga.Potem po wypiciu ,, trunku ,, zmiana na normalną bez otworu."
  Co za brednie...
  Bo na pewno taki degenerat będzie aż tak kombinował zamiast po prostu zsunąć maseczkę jeśli taką nosi.
  Rozdawanie im maseczek to wielkoduszny i w założeniu szlachetny gest, ale niestety bardzo naiwny i całkowicie oderwany od rzeczywistości.

  46 4
 • ~Robert Kowalewski 2020-04-18 11:54:36

  ~Bananarang2020
  Wybacz ale to nie brednie.Widziałem na własne oczy.

  20 5
 • ~artefaks 2020-04-18 12:48:18

  Ludzie. Przecież to kwiat elektoratu przewodniej siły narodu. Ważne by przeżyli do wyborów. Zwyczajny poseł jest im przecież taki bliski , bo sam lata tak jak i oni bez maseczki.....

  28 21
 • ~gruba 2020-04-18 13:18:46

  Artefaks A ty coś za gwiazda? Wy totalni to zawsze będziecie płakać. Nie było masek źle. Są maski źle. A Wy jak palicie papierosy to jak się zachowujecie? Dzwigacie maski i jazda przed innymi. Na szczęście jesteście już tylko małym promilem wśród reszty Prawdziwych Polaków

  18 31
 • ~bartezz 2020-04-18 13:22:33

  Arteks - od pewnego czasu zauważam w Twoich komentarzach duże niezadowolenie z działań rybnickiego włodarza. Fakt, że trochę późno ale mimo wszystko dostrzegasz jego rażące błędy, zgadzam się z powyższymi komentarzami, że miasto powinno zapewnic tym osobnikom jakieś lokum na czas pandemii. My musimy siedzieć pozamykani w swoich nieruchomościach a oni beztrosko krążą po całym mieście rozsiewając wszelkie bakterie. Mimo, że od poniedziałku parki będą dostępne nie usiąde na tych zaszczanych ławkach. Ostatnio widziałem nawet interwencję obok U.M. gdzie kilku takich "gości" popijało wieczorkiem piwko na tym nowym parklecie.

  27 6
 • ~Robin Tell 2020-04-18 13:28:50

  Po plusie ode mnie dostała Karolina# i Artefaks, reszta po minusie. Skąd tyle nienawiści do tych ludzi? Naszym wspólnym interesem jest monitorowanie ich zdrowia. Powinni być przebadani czy nie są nosicielami prątków Kocha.

  9 30
 • ~Maksymilian Popeć 2020-04-18 13:29:43

  Bezdomni zjednoczyli wszystkie opcje polityczne w tych komentarzach... żałość. Pewnie jakaś część tu pisząca o skoszarowaniu bezdomnych, sama za niedługo będzie bezdomna. Zupełny brak empatii. Kompletny brak zrozumienia tematu bezdomności. Jednak Kaczyński miał rację mówiąc o pasożytach roznoszonych przez imigrantów - wiedział, że trafi na podatny grunt i mu się to politycznie opłaci. Faktycznie chrześcijaństwo się u nas kompletnie nie przyjęło.

  17 20
 • ~marys76 2020-04-18 13:37:01

  Te knury i tak chodzą bez maseczek. Uśmiech na ryju, fajka w jednej brudnej łapie a browar w drugiej.
  Noga sama rwie się do konkretnego kopa w śmierdzące, leniwe i cwaniackie dupsko.

  37 13
 • ~Piotr Czaja 2020-04-18 17:17:55

  Maksymilian Popeć-Przy dyktaturze Kaczora jest pewne,że będzie dużo bezrobotnych i bezdomnych! Gdzie obiecane 100tyś.mieszkań?!

  17 8
 • ~pprywatne 2020-04-18 21:46:57

  W razie czego to te boksy w centrach przesiadkowych można żulom zastosować jako miejsce kwarantanny. Wreszcie znalazło się zastosowanie do centrów przesiadkowych.

  8 4
 • ~Arteks 2020-04-18 23:32:59

  @Maksymilian - nieróbstwo nie budzi akceptacji u nikogo - obojętnie jakie kto ma poglądy na życie czy poglądy polityczne. Każdy ma możliwość pracy w dzisiejszych czasach (wyjąwszy epidemię). To naprawdę wstyd jak widzę dużo młodszych ode mnie ludziach którzy zaczepiają kobiety na parkingach pod marketami i proszą o jedzenie czy pieniądze. Skoro wspomniałeś o chrześcijaństwie to jednym z zagorzałych przeciwników nieróbstwa był Apostoł Paweł. @gruba - możesz tak uważać ale jakbyś poszukał w moich starych wpisach to ja nigdy nie byłem zwolennikiem PO, Tuska krytykowałem, a Engelhardta uważałem za najgorszego ministra transportu w historii. Szanowałem też Fudalego który rządził w koalicji z PiS. Niektóre pomysły PiS nawet mi się podobają. Ale sam Kaczyński budzi co raz większą niechęć nie tylko u mnie ale w całym społeczeństwie. Jeśli masz oczy i rozum - to go używaj. Tacy despotyczni i dziwni ludzie w historii przeważnie ostatecznie doprowadzali do różnego rodzaju nieszczęść. A on nie ma nikogo do stracenia bo najbliższe mu osoby już nie żyją(!) Słyszałeś jak złą opinią bracia Kaczyńscy cieszyli się u jego ojca? @bartezz - z dużym niezadowoleniem z Kuczery to przesadzasz ale widzę co raz większą nieporadność przywódczą tej osoby. Albo nie potrafi zbudować autorytetu w UM albo pozwala swoim podwładnym na wiele głupich lub niekonsultowanych decyzji. To co robią w Rybniku osoby odpowiedzialne za pomoc społeczną i bezdomnych to wyjątkowy ciąg głupich decyzji. Parking wielopoziomowy bez likwidacji innych miejsc parkingowych na którym wydawane są posiłki dla bezdomnych totalnie ośmiesza tą inwestycję. Brak słów po prostu. ;(

  9 3
 • ~Arteks 2020-04-18 23:36:05

  @pprywatne - pusty parking wielopoziomowy już powoli zostaje przejmowany przez żuli i to realnie... Tam spotykają na obiad. ;)

  12 0
 • ~Franciszka Tania 2020-04-19 10:56:48

  posiłki w centrum miasta .Katastrofa.Tak jak dyskoteki w centrum miasta.Obsikane chodniki płoty,wymiociny,a szczególnie plucia to jest ta zaraza.Teraz to chociaż jest spokój.Bezdomni tak sie rozpanoszyli że uwazają że wolno im wszystko.wczoraj obok parkingu wielopoziomowym na ścieżce rowerowej lezał sobie człowiek chyba bezdomny.Znów straż miejska musiała interweniować .To są te koszta.

  14 0
 • ~Jarosław Mazelanik 2020-04-19 15:29:41

  Piotr Czaja do obiecanych 100tys mieszkań jedziesz obiecanymi (1 milion) autami elektrycznymi przez 1 z obiecanych 100 mostów
  krzywousty matołuszek wszystko obieca
  co na to zak? moze jakis komentarz tego pisowskiego mysliciela
  (proponowałem nie korzystać z nicków tutaj można się przedstawić w komentarzu)

  5 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2815