Piłkarki TS ROW Rybnik awansowały do Final Four

2018-02-25, Autor:

Zwycięstwem pożegnała się drużyna TS ROW Rybnik ze swoimi kibicami. W niedzielne popołudnie futsalistki podejmowały w drugim meczu fazy play-off zespół AZS-u UW Warszawa.

W pierwszym meczu rybniczanki pewnie wygrały w Warszawie 4:1. Wynik ten miał wpływ na taktykę przygotowaną na dzisiejsze spotkanie. Podstawowa „czwórka” zagrał dziś mniej. Trener dał pograć zawodniczkom, które w sezonie zaliczyły mniej minut. Mimo to rybniczanki szybko otwarły wynik i po czterech minutach prowadziły 2:0. Dobrze zaprezentowały się przyjezdne, które wyrównały stan meczu na 3:3.

Na 10 minut przed końcem AZS UW Warszawa wprowadził „lotną bramkarkę”, chcąc zawodniczką z pola zwiększyć szanse w ataku. Dało to odwrotny skutek i rybniczanki strzeliły jeszcze dwie bramki, ostatecznie wygrywając 5:3.

Rybniczanki to jedyny zespół polskiej ligi bez porażki.

W sobotę w Świeciu nad Wisłą zmierzą się cztery najlepsze zespoły z Polsce w walce o medale.

TS ROW w walce o finał zmierzy się z mistrzem Polski, UJ Kraków. Drugi półfinał to AZS UAM Poznań – Słomniczanka.

Dzień później będą miały miejsce mecze o medale.

Gole dla TS ROW Rybnik w meczu z AZS-em UW Warszawa:
1:0 - Aneta Szymanowska (1)
2:0 - Madga Wojcik (4)
3:2 - Edyta Botor (16)
4:3 - Agata Sobkowicz (31)
5:3 - Aneta Szymanowska (34)

Skład: Andżelika Dąbek, Anna Konkol, Agata Sobkowicz, Magdalena Wojcik, Aneta Szymanowska, Dominika Rosak, Żaneta Sobota, Aleksandra Lizoń, Daria Pluta, Katarzyna Kubik, Liwia Gancarczyk, Marta Kamińska, Edyta Botor, Marta Miś.

Agata Sobkowicz – TS ROW Rybnik

To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu. Zarówno my jak i przeciwniczki miałyśmy swoje sytuacje bramkowe. Mimo wszystko cieszymy się z awansu do Final Four. Mamy tydzień na regenerację i poprawę błędów. W przyszłą sobotę trzeba zagrać najlepszy mecz w sezonie, żeby dostać się do finału. Mam nadzieję, że w końcu uda się pokonać UJ.

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 1