zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Młodzi radni obradowali

2011-03-01, Autor: dk
W miniony czwartek odbyła się kolejna sesja rady miasta. Tym razem wzięli w niej udział działacze Młodzieżowej Rady Miasta.

Reklama

Młodzi radni spotkali się z prezydentem, Adamem Fudali, Joanną Kryszczyszyn oraz radnymi obecnej kadencji.

Młodzież przedstawiła wyniki swoich ostatnich działań m.in. akcji charytatywnej „Czapka św. Mikołaja” (czytaj więcej) oraz podsumowała realizację projektów „Koalicja na rzecz rozwoju młodzieży”„Wzorowy samorząd”.

 

>> Zobacz fotogalerię z akcji "Czapka św. Mikołaja"

 

Razem z władzami młodzi dyskutowali o przyszłych Targach Edukacyjnych i drugiej edycji konkursu fotograficznego.

 

Na zakończenie włodarze miasta pogratulowali członkom Młodzieżowej Rady Miasta chęci do działania oraz zachęcali do dalszej aktywności i utrzymywania dobrych relacji z „dorosłą” radą, poprzez m.in. pracę w miejskich komisjach.

 

>> Wywiad z Adrianem Bogaczem, byłym wiceprzewodniczącym MRM

 

Młodzieżowa Rada Miasta w czerwcu tego roku będzie obchodziła jubileusz 10-lecia. Młodzi radni chętnie angażują się w działania w dziedzinie nauki, kultury i sportu, reprezentują też swoich rówieśników w kontaktach z władzami.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~widmo 2011-03-01
  23:27:38

  0 0

  Jak widać obrady PEŁNĄ GĘBĄ; blondyna na pierwszym zdjęciu znudzona, pewnie zasypia; na drugiej fotce "pe-el" zaczyna się jakaś akcja - w tle pojawiają się nowi/starzy znajomi; z kolei trzecie zdjęcie to obraz miłościwie panującego nam oberleutnant'a Adama :-) LUBIĘ TO!__________sponsorem obrad jest zawieszony na ścianie LCD Ldżiii, BIAŁY OREŁ a raczej orła cień und RYBA MIECZ - bo mieczów Ci u nas dostatek :-)

 • ~krokoss 2011-03-02
  07:41:04

  0 0

  widmo, przynajmniej angażują się w coś innego niż sianie sarkazmu na forum

 • ~ 2011-03-02
  08:29:01

  0 0

  widmo - dobre, dobre 8/10

 • ~dablju 2011-03-02
  10:01:59

  0 0

  Z przykrością muszę stwierdzić ze młodzieżowa rada miasta to jest kompletna farsa, eksperyment, który się nie udał i należy go jak najszybciej skończyć. Co najgorsze część osób tam działających ma bardzo blade pojęcie o działaniu samorządów, a jedynym celem jest wbicie się na ciepłe posadki, słowem karierowiczstwo, czy to pod okiem Miłościwie Nam Panującego Adama czy razczej pod mainstreamową linią PO.

 • ~abcdef 2011-03-02
  10:34:34

  0 0

  Już od najmłodszych lat się pchają do koryta:)

 • ~lukasz_bombik 2011-03-02
  10:59:12

  0 0

  Chyba nie do końca rozumiecie idei Młodzieżowej Rady Miasta. W Polsce musimy budować podstawy społeczeństwa obywatelskiego a każdy sposób uczenia i przygotowania młodzieży aktywnego uczestnictwa w polityce samorządowej jest z reguły dobry. Nie zgadzam się z tym, że te osoby to "karierowicze", ponieważ działają społecznie. Jestem członkiem Rady Dzielnicy i widzę, że coraz mniej osób chce się angażować i robić coś "za darmo" dla swojej dzielnicy. Młodzi ludzie są przyszłością i tego nie zmienimy(i bardzo dobrze) dlatego trzeba im stwarzać warunki do rozwoju zainteresowań samorządem.

 • ~dhakarey 2011-03-02
  17:26:04

  0 0

  Nie wiem, jak to wyglądało na spotkaniu, ale inicjatywa słuszna. W tym wieku trzeba mieć sporo odwagi, aby brać aktywny udział w takich debatach, spotkaniach itp. A hasła "od najmłodszych lat się pchają do koryta" idą po prostu od zakompleksionych ludzi. W szkole lepiej uczących się nazywali "kujonami", jak ktoś się czegoś dorobił to na pewno był "złodziej", jak ktoś umiał coś powiedzieć, albo zorganizować, to"się wywyższał" itd. Na forum bohaterowie, a ciekaw czy w życiu mają się czym pochwalić. Ci młodzi z Młodzieżowej Rady Miasta już moją :) "Co najgorsze część osób tam działających ma bardzo blade pojęcie o działaniu samorządów..." a gdzie się tego mają nauczyć jak nie w UM na sesji rady miasta??

 • ~Tadeusz Dybala 2011-03-02
  23:27:59

  0 0

  ~lukasz_bombik - tak zgadzam się trzeba tworzyć społeczeństwo obywatelskie, tylko Adaś czego ich nauczy. Czy to będzie wyglądało jak z naszym stowarzyszeniem, że zaskarżą do sądu jedną z uchwał i już ich prezydent nie wpuści na sesję? Ja tam bym nie chciał aby oni się uczyli cokolwiek od naszej młodzieżówki BSR-u, prezydenta czy od PIS-u. Zresztą ciekawe czy mają odwagę merytorycznie się sprzeciwić władzom w sprawach w których mają inny pogląd, czy byliby wstanie zaskarżyć jakąkolwiek uchwałę z którą się nie zgadzają. Niech przyjdą do stowarzyszenia pokażemy im troszkę prawdy o włodarzach, ciekawe czy wtedy będą tak się garneli.

 • ~adi_MRM 2011-03-03
  07:04:55

  0 0

  ~Tadeusz Dybala drogi Panie chciałbym Panu przypomnieć że Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika jest i zawsze będzie apolityczna nie popieramy żadnej partii i nigdy nie będziemy popierać. Wiadomo każdy z nas ma jakieś swoje ideały i utożsamianie się z jakąś partią. A odnośnie Panów krytykujących to może zapytam co oni zrobili dla miasta Rybnika że śmią krytykować młodych ludzi, którzy zmieniają coś w mieście i zachęcają do tego aby się dołączyć. ponieważ miasto jest bardzo nowoczesne i daje dużo możliwości....

 • ~tomek798 2011-03-03
  10:49:59

  0 0

  Jeżeli uważacie że MRM Rybnik nic nie robi to zapraszm na naszą strone www.miastorybnik.pl/mrm
  zapraszam również do zapoznania sie z raportem z czpki św.mikołaja

 • ~dhakarey 2011-03-03
  11:10:43

  0 0

  Doszedłem jeszcze do jednej refleksji, a mianowicie śledzę to forum od paru lat i mnie natchnęło: Kto ma rządzić Rybnikiem?? BSR nie, bo "dinozaury", źle rządzą itd., PO nie bo oszuści itd, PIS nie, bo też oszuści itd, każda inna partia pewnie to samo :P. Wniosek jeden, miastem nie mogą rządzić osoby, których średnia wieku jest ponad 30 lat i są związani z jakąś partią, albo jest to BSR. Czyli zostaje nam młodzież, ale dalej czytamy, że młodzi nie mają pojęcia o rządzeniu, że przychodzą, żeby się tylko nachapać, do koryta itd. Więc kto ma rządzić Rybnikiem?? Wychodzi mi, że największe doświadczenie i pomysły na miasto mają forumowicze tego portalu. Szkopuł w tym, że ile osób na forum tyle wizji miasta. Czyli wracamy do punktu wyjścia.... Morał z tego jest taki, że nie ma osoby idealnej do rządzenia naszym miastem, ale ktokolwiek by to nie był, chce dla tego miasta jak najlepiej

 • ~Tadeusz Dybala 2011-03-04
  00:24:21

  0 0

  Powiem Panu kto ma rządzić tym miastem na dzisiaj, moim zdaniem najbardziej nadaje się Marek Jędrośka. Stowarzyszenie OPL nie jednokrotnie podawało rozwiązania problemów, które zaniedbała obecna władza np. 25 milionów zadłużenia na mieszkaniach lokatorskich, to tylko przykład. Obecna władza i ci klakierzy nie nadają się do rządzenia, łamią prawa mieszkańca i mogę Panu to udowodnić w niejednym przypadku. Jak Pan myśli, czy po to są tam radni, aby ślepo popierali prezydenta, abo po to aby pilnowali interesu obywatela. Ponadto mówi Pan słowami władzy, czyli forumowicze nie mają racji i nie warto ich słuchać, mieszkańców zawsze warto słuchać. Pamiętaj Pan, że w narodzie mądrość.

 • ~łuhuhuhu 2011-03-04
  23:28:29

  0 0

  Chcialabym tylko zaznaczyć, że MRM to jedna z najbardziej zaktywizowanych grup, jakie dotychczas poznałem. Spora częśc radnych to przyszli maturzysci, tak więc wydawałobysię, że czasem nie dysponuja tak, jak np. młodzież, która ma go więcej. Mówię i pisze tutaj o tym, bo jestem w bliskich kontaktach z radnymi, znam ich dosyć dobrze. Zdjęcie zostało źle ujete, wiadomo. że żaden człowiek będac w miejscu wypełnionym tak powazanymi osobami, nie będzie próbował nawet 'oderwac' się na chwilę. Mam na mysli sen, albo inne rzeczy, które nasuwaja się na mysl po obejrzeniu tego zdjęcia. To rozsądni młodzi ludzie, szkoda, że tak mało z Was ma pojęcie o tym, co dzieje się u nas w mieście.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.