zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Kampus: zburzenie muru berlińskiego

2010-01-17, Autor: pw
W poniedziałek w auli Ośrodka Dydaktycznego Uniwersytetu Śląskiego w Rybniku, odbędzie się konferencja „Upadek na wielką skalę – zburzenie muru berlińskiego”.

Reklama

Plan konferencji przedstawia się następująco:
13:00 poseł Marek Krząkała – „Stosunki polsko – niemieckie dwadzieścia lat po przełomie”.
13:20 mgr Bartosz Broda – „Geneza i upadek Muru Berlińskiego”
13:35 dr Zbigniew Kadłubek – „Mur Berliński, a sprawa śląska”
13:45 projekcja filmu: „Żegnaj DDR. Przez Warszawę ku Wolności".

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Stowarzyszenie Przyjaciół Uniwersytetu Śląskiego oraz Rada Samorządu Studenckiego Ośrodka Dydaktycznego Uniwersytetu Śląskiego w Rybniku.

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Robert - Meksyk 2010-01-18 09:41:09

  Program konferencji wygląda ciekawie... Żałuję jednego: większość tego typu akcji odbywa się w godzinach, w ktorych zwyczajni obywatele są w pracy... Ale ważne, że się zaczyna dziać w naszym rybnickim "światku" naukowym! Gratulacje!

  0 0
 • ~minges 2010-01-18 11:23:24

  Robert, w Rybniku dzieje się naprawdę dużo, wystarczy śledzić stronę www.ryb.us.edu.pl, co jakiś czas są konferencje na różne tematy ale właśnie niestety w takich godzinach kiedy studenci, uczniowie mają zajęcia, a pracujący są w pracy. Był pomysł by organizować konferencje w soboty ale wtedy frekwencja będzie prawdopodobnie jeszcze mniejsza niż w dzień roboczy. Ciekawym rozwiązaniem byłoby np. zabranie uczniów ze szkół średnich na taką konferencję w ramach lekcji WOS, Historii czy Lekcji Wychowawczej. Pozdrawiam!

  0 0
 • ~Robert - Meksyk 2010-01-18 16:08:05

  W sumie racja, ale bardzo wielu uczniów pójdzie tylko z tego względu, że... "urwą" się z historii, matematyki, itp. Pamiętam z okresu studiów (Uniwersytet Wrocławski), że konferencje naukowe (otwarte dla publiczności) zaczynały się o 16.00 czy 17.00 najwcześniej... Dlatego trochę brakuje mi takich imprez, bo przed 15.00 nie mam szans, aby pojawić się na "Kampusie". A, że sporo się dzieje, to wiem! Dlatego oby tak dalej! W końcu życie akademickie zaczyna się "rozkręcać"... Powodzenia!

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 1252