W środę 15 czerwca w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Szafranka 7 odbył się wernisaż wystawy Marii Budny-Malczewskiej zatytułowany „Haiku – moje spojrzenie na to, co tworzy nasz Wszechświat”.
Tłumy miłośników malarstwa przybyły do rybnickiej biblioteki, by spotkać się z autorką wystawy i zobaczyć jej prace. Po oficjalnym przedstawieniu malarki, wspominano osobę Stanisława Krawczyka, poety z którym Maria Budny-Malczewska przyjaźniła się, współpracowała i dokładnie dekadę temu zrobiła wystawę w bibliotecznej galerii.
Autorka także zabrała głos i wyjaśniła, skąd wziął się pomysł na haiku: – Moje Haiku jest obrazkiem-szkicem, gdzie elementy przyrody są świadomym przeżyciem momentu teraźniejszego. Każdy element jest jak coś bliskiego, co żyje własnym życiem – jednym doznaniem, skrótem myślowym, zwięzłością formy i oszczędnością koloru.
O oprawę muzyczną zadbali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. i A. Szafranków w Rybniku: Joanna Łata, Aleksandra Armknecht, Anna Kolbusz, Julia Żabicka, Jakub Baran, Jonasz Szulik i Bartek Łyczek.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Kościół ewangelicki w Rybniku: zabytkowa świątynia otwarta dla zwiedzających
14716Seniorze! Weź głęboki oddech
454826. OFPA - Rybnik 2022: ruszyły zapisy!
4168XIV Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Rybnik 2022
3944„Rubinowe gody” w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Komedia o wakacjach Grażyny i Mariana
2369Letni Festiwal Rocka w Jaworznie: grupa Hrust! z Rybnika potrzebuje głosów!
+15 / -1Uczeń II LO znów na podium. Rybniczanin wywalczył złoto i srebro w olimpiadach geograficznych
+14 / -1„Kobiety Huty Silesia” Jerzego Natkańca
+12 / -0XIV Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Rybnik 2022
+4 / -0Seniorze! Weź głęboki oddech
+4 / -1Kościół ewangelicki w Rybniku: zabytkowa świątynia otwarta dla zwiedzających
1Letni Festiwal Rocka w Jaworznie: grupa Hrust! z Rybnika potrzebuje głosów!
0Kabaret Czesuaf: „Skandal!” w DK Boguszowice
0„Rubinowe gody” w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Komedia o wakacjach Grażyny i Mariana
0XIV Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Rybnik 2022
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert