zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Focus Mall: bezpieczne ferie na stoku

2011-01-13, Autor: dk
Ferie zimowe to czas odpoczynku od szkoły, relaksu, czas na nabranie sił do dalszej nauki, ale też często czas niebezpieczeństw. Na co dzień dzieci siedzą w szkolnych ławkach, a najbliższe dwa tygodnie spędzą na podwórku. To czas, kiedy muszą szczególnie pamiętać o swoim bezpieczeństwie, o którym będą przypominać już w sobotę w Focus Mall.

Reklama

Jak już informowaliśmy, w najbliższy weekend Focus Mall zaprasza na prawdziwy stok narciarski w Rybniku! (czytaj więcej)

Dodatkowo, w sobotę, 15 stycznia rozpocznie się cykliczna akcja pt. „Bezpieczne Ferie”. Animatorzy poprowadzą zabawy i konkursy dla najmłodszych. Wszystkie zajęcia będą dotyczyły bezpieczeństwa na drodze i w górach.

 

Dzieci, w specjalnie przygotowanym miasteczku drogowym, będą uczyć się przepisów ruchu, wezmą też udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy. Dowiedzą się również, jak bezpiecznie i przyjemnie spędzić ferie.

 

W Focusie nie zabraknie też służb mundurowych. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie będą mieli okazję wsiąść do wozu policyjnego lub wozu strażackiego. Natomiast Straż Miejska przedstawi zasady działania fotoradaru, który wykorzystuje w codziennej pracy na ulicach Rybnika.

 

Po raz pierwszy publicznie będzie prezentowany rybnicki motocykl ratowniczy, który trafił na oddział ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Ozrepowicach w minionym roku.

 

W tym dniu Bractwo Kurkowe przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup wyposażenia motocykla.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~ 2011-01-14 16:15:38

    motocykl ratunkowy bez wyposarzenia trafil na oddzial ratunkowy? w takim razie nie jest to motocykl ratunkowy.

    0 0
  • ~bozka 2011-01-14 22:57:55

    ...bez "wyposażenia" chyba. Ale nie to jest ważne. Ważna inicjatywa i pomysł! Czy kiedykolwiek ktoś-coś tu pochwali? Wszystko do bani! Zaczynając od wieści lokalnych, po pomyłki redakcji, edukację zdaniem wielu pomyloną. że o władzach nie wspomnę... Ilekroć wchodzę na tę stronę ciągle czytam tylko negatywne opinie. A to nasze miasto, nasi ludzie, nasz świat. Może Ci negujący wiecznie zabrali by się się za jakąś pozytywną robotę? Wielu jednak ma gorzej od nas. Nie ma co narzekać. Pozytywów trzeba szukać, a czasem da się znaleźć...

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.