Kultura, rozrywka i edukacja
CKA bez prądu: już dziś zagra Lucca Jan D.
Lucca Jan D. (wł. Łukasz Jan Dziedzic) to 32-letni muzyk rockowy, utożsamiany głównie ze sceną rybnicką. Obraca się w gatunkach electro-rock, indie-rock, rock eklektyczny oraz acoustic rock. Jest kompozytorem, tekściarzem, wokalistą, multiinstrumentalistą, realizatorem dźwięku i producentem nagrań.Pierwsze kroki na scenie stawiał jako muzyk klasyczny. Jednocześnie zakładał pierwsze składy, grupy o charakterze rockowym. Poważniej dał się zauważyć jako poeta i muzyk w latach 1996-98, publikując w czasopismach oraz organizując swoje wieczory autorskie, którym towarzyszyły ballady akustyczno-rockowe. Członek i współzałożyciel działającej w Rybniku grupy literackiej „Pod Nazwą” Roberta Rybickiego. W tym samym czasie zaczął komponować oraz pisać teksty pod kątem ukierunkowania się jako artysta striccte rockowy. Jego debiut muzyczny nastąpił na koncercie „Przeciw Przemocy” w czerwcu 1998 roku, gdzie supportował zespoły „Kukiz i Piersi” oraz „Hey” ze swoim składem Łukasz Jan Dziedzic i Grupa 51. Lucca był frontmanem, wokalistą, gitarzystą solowym, wyłącznym tekściarzem i kompozytorem projektu.
W 2013 roku rozpoczął pracę nad usystematyzowaniem zebranych nagrań i postanowił cyklicznie wydawać je w formie dwupłytowych albumów. W styczniu 2014 roku w internecie ukazał się album „Deccadenta”, a w marcu „W cieniu skrzydeł”. Od lata 2014 r. trwa praca nad masteringiem i dalszym cyklicznym wydawaniem starszych nagrań oraz nad dwoma zupełnie nowymi albumami, w tym jednym w stylu akustycznym.
Początek koncertu w piątek 21 listopada godz. 20.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej prz ul. Szafranka 7. Wstęp wolny.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
W tym klubie każdy ma swój styl, ale musi być sympatyczny
12920 -
ZSP nr 12 w Rybniku: wygrana w ogólnopolskim projekcie „Być jak Ignacy - Nauka to Przyszłość”
5053 -
„Szalonek i jego świat operetki” w Teatrze Ziemi Rybnickiej (wideo)
3213 -
Lea Kay z debiutanckim singlem Movin'
2989 -
DK Chwałowice: Wieczór Sztuk „W stronę światła”
2622
Najwyżej oceniane
Najczęściej komentowane
Alert Rybnik.com.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert