Boks: zwycięstwa braci Skorupów i ich mamy. W ringu sekundował tata

2015-12-15, Autor:
W Wodzisławiu Śl. odbył się III Międzynarodowy Turniej Bokserski „Boxing Day” o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia, gdzie bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy RMKS-u Rybnik.

W zawodach wystartowało 89 pięściarzy z 22 klubów, w tym trzy ekipy zagraniczne. Drużynowo nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce, gromadząc tylko o 1 punkt mniej od zwycięskiej drużyny, Boxing Odra Wodzisław.

Najlepszym zawodnikiem wśród młodzików został Artur Skorupa w wadze do 40 kg, pokonując na punkty 3:0 Macieja Pelca z Bombardiera Wrocław, a najlepszym kadetem został jego starszy brat Daniel Skorupa, który wygrał przez TKO w drugiej rundzie z Rafałem Pindelem z Żywca w wadze do 63 kg.

Znakomity pojedynek stoczyli aktualni mistrzowie Polski młodzików Szymon Skorupa (z wagi 41,5 kg) i Daniel Trojok (z wagi 43 kg). Lepszy okazał się pięściarz z Rybnika, wygrywając 2:1. W wadze do 56 kg młodzików Rafał Paszenda pokonał na punkty medalistę ostatnich mistrzostw Polski młodzików, Damiana Łanieckiego z Bielska. Ostatnie punkty dla Rybnika zdobyła Anna Skorupa (mama młodych Skorupów), która pokonała na punkty Jaśminę Zapotoczną z Wrocławia.

W ringu naszym zawodnikom sekundowali Wojciech PodgórnyKrzysztof Skorupa (tata młodych Skorupów).

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0