Drugi dzień wielkiego ścigania na małym torze. Reprezentanci Rybek Rybnik na podium (zdjęcia)

Za nami drugi dzień miniżużlowego święta. Dzisiaj (2 maja) odbyła się 1. runda Indywidualnego Pucharu Polski w grupie A. - Mamy powody do radości, gdyż to nasi reprezentanci zajęli dwa najwyższe stopnie podium – Franek Szczyrba wygrał, zaś Wiktor Klecha zajął drugie miejsce. W fazie zasadniczej zdobyli jednak po tyle samo punktów, a dodatkowo jedno „oczko” w zawodach stracił Mieszko Mudło. Zgodnie z regulaminem jednak nie oglądaliśmy biegu dodatkowego, a o końcowych rozstrzygnięciach zadecydowało losowanie, które w parku maszyn przeprowadził sędzia zawodów. W nim więcej szczęścia mieli nasi zawodnicy, którzy też wybierali jako pierwsi - słyszymy w rybnickim klubie Rybki Rybnik.

Wyniki 1. rundy Indywidualnego Pucharu Polski grupy A w Rybniku-Chwałowicach (85-140cc):

1. Franciszek Szczyrba (MKMŻ WIKARD Rybki Rybnik) (3,3,3,3,2) 14 – 1. miejsce po losowaniu
2. Wiktor Klecha (MKMŻ WIKARD Rybki Rybnik) (2,3,3,3,3) 14 – 2. miejsce po losowaniu
3. Mieszko Mudło (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (3,3,3,2,3) 14 – 3. miejsce po losowaniu