Wpadka koszykarek

2008-02-11, Autor:
Do dużej niespodzianki doszło w Jeleniej Górze, gdzie miejscowy Finepharm AZS pokonał UTEX ROW Rybnik 71:61.

Marquetta Dickens.

Zwycięstwo nad koszykarkami z Rybnika nie przyszło jednak łatwo. Od początku mecz był bardzo wyrównany. Podopieczne Mirosława Orczyka zagubiły się dopiero w połowie drugiej kwarty, kiedy to gospodynie odskoczyły na 10 punktów (31:21). Od tego momentu prawdziwy popis gry dały jednak rybniczanki. Tuż przed przerwą zniwelowały stratę do jednego punktu (31:30), a po kilku minutach drugiej połowy prowadziły już ośmioma punktami (33:41).

O losach spotkania zadecydowała czwarta kwarta, którą UTEX ROW rozpoczął z prowadzeniem 49:45. Na trzy minuty przed końcem na tablicy wyników widniał jeszcze remis 58:58. Niestety od tego czasu inicjatywę przejęły podopieczne Eugeniusza Sroki, które wykorzystały błędy rywalek i ostatecznie wygrały 71:61.

Dla Finepharmu AZS Kolegium Karkonoskiego było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie. Koszykarki z Jeleniej Góry zajmują przedostatnie miejsce w tabeli Ford Germaz Ekstraklasy. Rybniczanki spadły na czwarte miejsce. Wyprzedziła je drużyna PKM Duda PWSZ Leszno. Na czele tabeli FGE niezmiennie Lotos PKO BP Gdynia.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra – UTEX ROW Rybnik 71:61 (19:17, 12:13, 14:19, 26:12)

Punkty:

Finepharm: Natalia Małaszewska 20, Shyra Ely 16, Alvine Mendeng 11, Brittany Jackson 11, Dorota Wójcik 8, Iwona Kaszuwara 5, Agnieszka Kret 0.

UTEX ROW: Nikita Bell 16, Hollie Merideth 11, Agnieszka Jaroszewicz 9, Minja Siljegović 9, Olena Proszczenko 8, Marquetta Dickens 8, Magdalena Skorek 0, Edyta Błaszczak 0.

XIX kolejka FGE:

Sobota 09.02.2008.

CCC Polkowice - INEA AZS Poznań 70:45 (23:13, 18:13, 20:5, 9:14)

Niedziela 10.02.2008.

Lotos PKO BP Gdynia - MUKS Poznań 100:63 (27:22, 18:10, 17:19, 38:12

ŁKS Siemens AGD Łódź - PKM Duda PWSZ Leszno 40:53 (2:18, 14:12, 18:5, 6:18)

Energa Toruń - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 66:64 (22:9, 16:16, 12:24, 16:15)