Zdecydowane wygrane w ALS

2008-10-15, Autor:
W kolejnej rundzie Amatorskiej Ligi Siatkówki wszystkie mecze kończyły się zwycięstwami 3:0 lub 3:1.

AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2008/2009

Pod patronatem Towarzystwa Sportowego VOLLEY Rybnik

wyniki na dzień 11 października 2008 - 4 termin

grupa A

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0

Top Ten Rybnik We wczorajszym meczu mocno zdziesiątkowany Top Ten uległ wyraźnie w Świerklanach 3:0. Goście jedynie w pierwszym secie dotrzymywali kroku gospodarzom, w pozostałych dwóch partiach Top Ten grał zbyt nierówno i bez pomysłu w ataku. Bardzo dobra atmosfera spotkania, sędziowanie bez zarzutu - ogólnie - w Świerklanach na dużej, pięknej sali gra się rewelacyjnie. W setach do 23, 15 i 19. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (DF)

Rafbol Żernica 1 : 3 SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka

Spotkały się 2 różne (nie wypominając nikomu) doświadczeniem drużyny. SKOK podtrzymał dobrą passę wygranych meczy na wyjeździe. Mecz mógł się podobać, był zacięty z sporą ilością "głupich" błędów. Set otwarcia to wyrównana gra po obu stronach, którego zwyciężają goście. Drugi set to zdecydowana przewaga od połowy seta drużyny gospodarzy. SKOK szybko odrobił podczas jednego ustawienia 6 punktową stratę lecz w końcówce swoją wyższość pokazała drużyna Rafbolu. W 3 i 4 secie drużyna SKOKu wykorzystała błędy przeciwnika, które były spowodowane dobrą zagrywką i w końcówce odskakiwała na kilka punktów. W spornych sytuacjach drużyny same przyznawały się do błędów. Mecz prowadzony był w przyjaznej atmosferze. W setach do -21, 22, - 18 i -19. Sędzia Michał Fatyga ocena 5. (MH)

Pizzeria Kiler 3 : 0 Impacto LKS Chałupki

Pizzeria nadal nie traci seta. Młodzi koledzy z Chałupek nie stanowili zbyt dużej przeszkody choć zapału im nie brakowało. Pierwszy i drugi set to zbyt dużo własnych błędów i wyniki oscylujące w okolicach 25 do około 20. Trzeci set troszkę się sprężyliśmy i wynik końcowy 25:10. Ogólnie mecz słabiutki ale cały czas czekamy na Świerklany, po których będzie wiadomo jaka jest nasza siła. Sędzia Kamil Wójcik ocena 5. (C)

Jedynka Jankowice 1 : 3 Leon Internet Rybnik

Mecz stał na wysokim poziomie. Walka pkt za pkt. praktycznie w każdym secie. Prawdziwa męska gra, silne zbicia, urozmaicona zagrywka, dużo obron, jak i „czap”. Jeden z lepszych meczy w wykonaniu gospodarzy. Pierwsze dwa sety padają łupem gości. Set trzeci nie zapowiadał wygranej, wynik 0-4, mozolne odrabianie strat przynoszą efekt. Set czwarty to już prawdziwy horror, walka na całego po obu stronach siatki. Cios za cios. Bardzo nerwowa końcówka po stracie przez gospodarzy wypracowanej 1-2 pkt. przewagi. Niestety obrona autowej piłki kończy set stanem 24-26, cały mecz wynikiem 1-3. Patrzymy optymistycznie w perspektywie przyszłych meczy. Drużyna pokazała charakter. Czekamy na rewanż. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 4. (B)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 0 Strzelec Gorzyczki

Dużo walki ale w sportowej atmosferze… W setach do 19, 17 i 21. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (JK)

Śląskie Centrum Rybnik 3 : 1 Catering Parys Rydułtowy

Pierwsze zwycięstwo w Lidze młodej ekipy Śląskiego Centrum... Sędzia Mateusz Lelek ocena 4. (a)

Olimpia Kamień 1 : 3 Lasel-Beer Team Rybnik

Drużyna z Kamienia zagrała fajny mecz, no może z wyjątkiem pierwszego seta kiedy to wyraźnie zlekceważyła dziadków z Beer Teamu… W setach do -7, 21, -17 i - 19. Sędzia Zdzisław Sołtys ocena 6. (a)

Edytor Team 0 : 3 Geomost Wodzisław

Geomost utrwalił swoja pozycję w czołówce grupy... Sędzia Mieczysław Jacak ocena 5. (a) 11.10 KS94 Rachowice 0 : 3 Rybnik Piaski Daleka wyprawa a mecz szybki… Beniaminek z Rachowic jakoś nie może "wejść" w sezon... Sędzia Błażej Krysa ocena 5. (a)

Miejsce na twoją reklamę Rybnik 0 : 3 Artus Żory

Szybko i łatwo dla gości. Zagrali solidną siatkówkę, bez własnych błędów. U nas za to seryjnie tracone punkty, słaba gra w przyjęciu nie pozwoliła nawiązać walki. Momentami była fajna siatkówka, ale momentów zdecydowanie za mało. Dziękujemy za nauczkę.... Sędzia Patryk Franke ocena 4. (PK)

Albion Team 3 : 0 Baterex Nędza

Baterex, z samym Prezesem TS Volley w składzie, mocno nas wystraszył... na rozgrzewce... na szczęście w meczu już nie było tak łatwo. Mecz zasadniczo bez większych emocji, w każdym secie Albion uzyskiwał wyraźną przewagę i nie pozwolił sobie na dłuższe Albion show. Chłopcy z Nędzy walczyli ambitnie, ale nieco bez szczęścia, a w końcówkach setów chyba też bez wiary. Główną siłą gospodarzy była uporczywa gra środkiem i kąśliwa zagrywka, blok też zrobił swoje. Generalnie forma rośnie, parę akcji, zwłaszcza środkiem, było przedniej marki. Kilkakrotnie wyczyszczona siatka pozwalała na atomowe ataki skrzydłowych. Niestety nadal nie do końca pracuje II linia, ale myślę, że i tu będzie lepiej z każdym meczem. W setach do 18, 22 i 22. Sędzia Damian Podleśny ocena 5. (DP)

Albion Team Original-Gramy dla Kuby 1 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Wczorajszy mecz z Motocyklami rozpoczął się obiecująco... po twardej nieustępliwej walce wygraliśmy do 21. Potem było już nieco gorzej i następne trzy przegraliśmy. Drugi set wyrównany, ale przewaga gości na siatce była zbyt duża. Trzeci set zapowiadał łatwe zwycięstwo motocykli. było już nawet 17-8, sygnał do walki dał punkt po długiej wymianie, potężne zbicia graczy z Gaszowic lądowały na rękach broniących, i wracały na drugą stronę siatki, a ostatnia obroniona piłka ląduje w rogu boiska! dochodzimy na 23-22, ale potem już punkt za punkt i seta wygrywają goście. Czwarty set bez historii... mocna zagrywka 'motorków' rozbiła zmęczonych graczy Albionteam Original. W setach do 21, -22, -23 i -12. Sędzia Czesław Fojcik ocena 5. (DP)

Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice 3 : 0 Lumen Golejów

Mecz ciekawy, spokojny liczebność obu drużyn była tak ogromna że ledwo pomieścili się wszyscy na tak dużej sali (około 25 osób a może i więcej). Mecz rozgrywany piłką pekińską ,która nie wszystkim odpowiadała (mówię tu o naszej drużynie) ale myślę że z meczu na mecz wszyscy się do niej przyzwyczaimy i będzie ok. Dziękuje chłopakom za tak liczne przybycie i do zobaczenia w Golejowie... W setach do 19, 16 i 21. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (JK)

Żernica II Team 0 : 3 Jedynka Jankowice II

Słaby mecz w wykonaniu gospodarzy, którzy nawiązali walkę tylko w 2 secie. Pierwszy set rozpoczął się kilkupunktowym prowadzeniem Jedynki, która utrzymywała bezpieczną przewagę do końca i zwyciężyła do 18. Drugi set bardzo zacięty, dobra gra w ataku obu drużyn zarówno ze skrzydeł jak i ze środka. Obydwie drużyny grały dobrze w obronie a na tablicy w końcówce widniał wynik 23:23. Jednak to goście wykazali się większym spokojem i wygrali drugą partię do 23. W trzecim secie rozbita drużyna z Żernicy nie potrafiła sobie poradzić z zagrywką Jankowic popełniając mnóstwo niewymuszonych błędów przegrywa tego seta do 8. W setach do -18, -23, -8. Sędzia Michał Majchrzak ocena 5. (N)