Zabrakło niewiele

2008-01-11, Autor:
Dawno tylu emocji nie dostarczyli swoim kibicom koszykarze MKKS-u Rybnik. W meczu z liderem I ligi przegrali zaledwie 4 punktami.

Do Rybnika przyjechała najlepsza drużyna tegorocznych rozgrywek - Wiecko-Zastal Zielona Góra. Rybniczanie nie wystraszyli się faworyzowanego rywala i stoczyli z nim wyrównany bój. W pierwszej kwarcie wynik oscylował cały czas w granicach remisu. W drugiej lepiej zagrali gospodarze i to oni schodzili na przerwę z 7-punktowym prowadzeniem.

Początek trzeciej kwarty to ponownie wyrównana gra. Na 2,5 minuty przed jej końcem rybniczanie prowadzili nawet 11 punktami. Od tego momentu przyśpieszyli goście, którzy wygrali tę partię 20:13. Tym samym w całym spotkaniu był remis i o wszystkim zadecydowała czwarta kwarta. Lepiej rozpoczęli ją goście, ale po dwóch celnych rzutach Frankowskiego ponownie MKKS wyszedł na prowadzenie. Niestety w końcówce meczu więcej zimnej krwi zachowali zielonogórzanie, którzy wygrali ostatnią kwartę 4 punktami i cały mecz 75:71.

MKKS Rybnik - Wiecko-Zastal Zielona Góra 71:75 (22:21, 22:16, 13:20, 14:18)

MKKS Rybnik: Frankowski 23, Kukuczka 21, Środa 12, Zmarlak 7, Mówczyński 4, Marczyk 4, Kozieł 0,  Paszowski 0.

Wiecko-Zastal Zielona Góra: Kowalczuk 21, Morkowski 12, Briegmann 11, J. Kalinowski 8, Kukiełka 8, Szcześniak 5, Chodkiewicz 5, Olszewski 3, Taberski 2, D. Kalinowski 0.

Sportino Inowrocław - Prokom Trefl II 75:48 (15:12, 22:6, 19:16, 19:14)

Stal St. Wola - BT Wózki Pruszków 75:74 (23:20, 17:19, 18:19, 17:16)

Start AZS - Big Star Tychy 50:72 (19:16, 7:18, 13:16, 11:22)

Znicz Jarosław - Mispol Żubry 86:74 (23:17, 18:21, 27:16, 18:20)

Polonia 2011 Warszawa - Sokół Łańcut 69:80 (18:14, 20:27, 13:17, 18:22)

Siarka Tarnobrzeg - Politechnika Poznań 99:93 (19:26, 22:23, 16:23, 28:12)

4-YOU Tarnovia - Resovia Rzeszów 69:78 (19:20, 12:23, 18:16, 20:19)