Z siatkarskich parkietów

2005-10-26, Autor:
Publikujemy wyniki seniorów, kadetów i młodziczek TS VOLLEY Rybnik. Seniorzy w miniony weekend zdobyli komplet punktów.

Komplet punktów zdobyli w ten weekend siatkarze TS Volley Rybnik, grający w III lidze.

Sobotni wyjazd do Kłomnic miał swoja dramaturgię, ponieważ z powodu licznych kontuzji nasi siatkarze pojechali na mecz tylko w siedmioosobowym i mocno eksperymentalnym składzie! Początek spotkania był trudny, ponieważ nie wszyscy rybniczanie grali na swoich nominalnych pozycjach - gospodarze wygrali pierwszego seta. Kolejne sety należały już tylko do siatkarzy Volleya...

KS Kłomnice - TS Volley Rybnik 1 : 3

TS Volley Rybnik: Daniel Danielewicz, Mateusz Blic, Karol Jaciów, Michał Łata, Wawrzyniec Bonk, Arkadiusz Woźniak i Michał Potera (libero). Trener: Wojciech Kasperski.

W niedzielę 23 października na hali MOSiR w Rybniku Boguszowicach zanosiło się na ogromne emocje.TS Volley podejmował drużynę z Jaworzna, która posiadała identyczny dorobek punktowy a na dodatek w sobotę ograła lidera – AZS Katowice i to 3 : 0! Wbrew oczekiwaniom mecz miał bardzo jednostronny charakter... Nasi zawodnicy podeszli bardzo skoncentrowani do meczu i nie pozostawili żadnych złudzeń, kto jest lepszy...

TS Volley Rybnik - MCKiS Jaworzno II  3 : 0 (w setach 25-17, 25-18, 25-16)

TS Volley Rybnik: Daniel Danielewicz, Mateusz Blic, Karol Jaciów, Bazyli Kowalski, Arkadiusz Woźniak, Michał Łata, Wawrzyniec Bonk, Grzegorz Jaruga i Michał Potera (libero). Trener: Wojciech Kasperski.

Tadeusz Bonk

Kolejne 2 mecze ligowe rozegrali kadeci TS VOLLEY Rybnik.

14 października kadeci TS Volley Rybnik rozegrali wyjazdowy mecz w Raciborzu. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gości 6:1, potem – niestety - gospodarze po kilku dobrych zagrywkach objęli prowadzenie 11:6 i nie oddali przewagi do końca. Następny set to równa walka obu stron zakończona zwycięstwem siatkarzy z Raciborza. W trzecim secie siatkarze z Rybnika zmobilizowali się i podobnie jak w pierwszym, zaczęli od prowadzenia 6:1, ale tym razem utrzymali tą przewagę do końca tej partii. Czwarty set, również zakończył się wynikiem 26:24, ale tym razem to rybniczanie cieszyli się ze zwycięstwa (było 24:22 dla Rafako). W tiebreaku, przy zmianie stron, siatkarze TS Volley wygrywali 8:5, ale potem tracili seryjnie punkty i przegrali tę partię 15:11, a cały mecz 3:2.

KS AZS Rafako Racibórz 3:2 TS Volley Rybnik (25:16, 26:24, 20:24, 24:26, 11:15)

21 października drużyna podejmowała w hali MOSiR w Rybniku zespół UKS Olimpia Katowice. W tym meczu rybniczanie odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie przed własną publicznością. Pierwsze dwa sety bez problemów wygrali gospodarze, wygrywając odpowiednio do 17 i 16. Łatwe zwycięstwa w dwóch pierwszych setach spowodowały dekoncentrację gospodarzy, czego efektem była porażka w secie trzecim. Czwarty set to znowu łatwe zwycięstwo siatkarzy TS Volley.

TS Volley Rybnik 3:1 UKS Olimpia Katowice (25:17, 25:16, 20:25, 25:17)

Skład TS Volley Rybnik w obu meczach:

Mikołaj Szczepański, Krzysztof Paździerski, Tomasz Kolarczyk, Jacek Sikora, Łukasz Chlebek, Damian Czkór, Patryk Stabryło, Robert Stabryło, Bartosz Maciończyk, Szymon Kuczera, Dawid Sodzawiczny. Trenerem drużyny jest Lech Kowalski.