Wygrana w pucharach

2007-12-06, Autor:
Po kilkutygodniowej przerwie koszykarki Utexu ROW Rybnik wracają na parkiet w Boguszowicach.

W ostatnich dwóch kolejkach Ford Germaz Ekstraklasy podopieczne Mirosława Orczyka poniosły dwie porażki – w Gdyni z Lotosem i w Krakowie w Wisłą. Do najbliższego ligowego meczu będą jednak przystępować w lepszych humorach. Wszystko to dzięki wyjazdowej wygranej w rozgrywkach Central Europe Women League. Na parkiecie w Hradec Kralove rybniczanki pokonały Sokola 69:64. O zwycięstwie zadecydowała przede wszystkim dobra gra Amerykanek. Nikita BellHollie Merideth rzuciły kolejno 23 i 21 punktów.

W najbliższą sobotę Utex ROW podejmie w Boguszowicach AZS Poznań: - To pierwszy z trzech trudnych meczów, które zadecydują o tym, gdzie będziemy w tabeli świętami. AZS Poznań to drużyna z naszej półki, z którą jesteśmy w stanie wygrać – mówiła w wywiadzie dla naszego portalu Agnieszka Jaroszewicz (czytaj więcej). Szansę debiutu przed rybnicką publicznością dostanie zapewne nowa zawodniczka zza oceanu - Marquetta Dickens. Początek meczu ROW Rybnik - INEA AZS Poznań w sobotę 8 grudnia o godzinie 18:30.