Wieści z parkietów

2005-10-11, Autor:
Po 3 seriach meczów Amatorskiej Ligi Siatkówki, bez straty seta pozostają: Dwójka Świerklany, Partner – MORS Jastrzębie i Domel Rybnik.

Wyniki na dzień 7.10.2005 r.:

Grupa A

TOP TEN Rybnik - DWÓJKA Świerklany 0:3

Dwójka nadal w mistrzowskiej formie... (sędzina Agnieszka Marchel - ocena 6)

UKS ANTENKA Leszczyny - DREAM TEAM LKS Zabełków 1:3

Mecz błędów! Mimo znacznej przewagi na początku pierwszego seta drużyna z Zabełkowa przegrywa tę partię do 23. Drugiego seta gospodarze przegrywają bez walki zdobywając zaledwie 12 punktów. W kolejnych dwóch odsłonach Dream Team pokonuje ekipę z Leszczyn do 20 i 22 wygrywając całe spotkanie 3-1 (sędzia Mariusz Niemyjski - ocena 4)

LICEUM Czerwionka-Leszczyny - STRZELEC Gorzyczki 3:1

Pierwsze zwycięstwo odnotowała drużyna Liceum... (sędzia Andrzej Przymusiński - ocena 3)

ALBION TEAM Rybnik - PARTNER - MORS Jastrzębie 0:3

Wicemistrz dał nam srogą lekcję skutecznej siatkówki. W pierwszym secie do stanu 11-11 walka była punkt za punkt, potem zagrywający Partnera "wyczuł" nienajlepszą dyspozycję przyjmujących i stacjonarną zagrywką doprowadził do stanu 19-11(!), drugi set w miarę wyrównany, a trzeci znowu obnażył braki w przyjęciu i tragiczną grę w polu. Goście byli zespołem lepszym w każdym elemencie sztuki siatkarskiej, tylko blokiem dorównywaliśmy im. My przegraliśmy fatalnym przyjęciem i beznadziejną grą w polu co uniemożliwiło dokładne rozegranie akcji... Gratulacje dla zwycięzców, zaprezentowali rzeczywiście świetną siatkówkę! W setach do 14, 23 i 16 dla ekipy z Jastrzębia! (sędzia Czesław Fojcik - ocena 4)

TEAM Golejów - ŻELAZNA Rybnik 3:2

Team Golejów dzielnie stawił czoła Żelaznej, wygrywając w tie breaku. Mecz był zacięty i wyrównany. W setach do -23, -23, 21, 12 i 15. (sędziował Bogdan Skupień)

JEDYNKA Jankowice - DOMEL Rybnik 0:3

Mecz bardzo zacięty, Jedynce zabrakło odporności psychicznej by wykorzystać piłki setowe... W setach do 25, 20 i 33! (sędzia Witold Kuczera- ocena 6)

ANT Szkoła Języków Obcych - AKS GROM Rybnik 3:0

Pierwsze w historii występów w Lidze zwycięstwo drużyny ANT… W setach do 12, 22 i 9 (sędzia Mariusz Kloc - ocena 6)

DWUNASTKA Rybnik - ALUMAST Żernica 3:2

Beniaminki z Rybnika i Żernicy zdobyły swoje pierwsze punkty w rozgrywkach Amatorskiej Ligi. Po zaciętej walce obie drużyny doprowadziły również do pierwszego tie break`a w tej edycji ligi, w którym lepsi okazali się gospodarze wygrywając go 15:13 i cały mecz 3:2. (sędzia Rafał Chwastek - ocena 4)

FOX Pszów - ARTUS Żory 1:3

Licznie zgromadzona publiczność była świadkiem bardzo dobrego i zaciętego spotkania… W setach do 18, -22, 23 i 20 (sędzia Stanisław Marchlewski - ocena 3)

BEER TEAM Rybnik - SILMET & SOLARIUM BEAUTIFUL 3:0

Niezbyt mile będzie wspominać drużyna Silmetu przedłużony weekend w Orzepowicach, dwa mecze i ani jednego wygranego seta… Dzisiaj walka była w pierwszym, tak do połowy, potem gospodarze odjechali, drugi  do 10, ale w trzecim na przewagi do 25 i tu już były emocje! (sędzia Czesław Fojcik - ocena 4)