2006-01-11, Autor:
Za nami kolejne mecze rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

2.01. – godz.18.30

TOP TEN Rybnik - PARTNER - MORS Jastrzębie 0:3

Jako pierwsi w Nowym 2006 Roku na ligowe parkiety wyszli zawodnicy TOP TEN-u i PARTNERA. Rozegrali między sobą zaległe spotkanie i forma obu drużyn była jeszcze "świąteczno-sylwestrowa". Goście trzymali rękę na pulsie i gładko wygrali z niżej notowanym rywalem 3:0 w setach (-20; -18; -19), ale wszystkim zawodnikom po świątecznej przerwie potrzeba dużo pracy nad własną formą. (sędzia Zygmunt Barylak - ocena 4)

3.01. – godz. 18.00

ŻYWIEC ZDRÓJ Wierklany - BEER TEAM Rybnik 3:0

Pierwszy set zdecydowanie dla Mistrza - do 15. Niestety nie wszyscy „szóstkowi” zawodnicy gości dojechali na czas… Drugi set to pokaz, jak można przegrać wygranego seta: Beer rozpoczął od prowadzenia 8:1, nie potrafił wykorzystać piłki setowej i przegrał do 24! Trzeci set - walka o każdą piłkę. Więcej zimnej krwi, jak przystało na Mistrza, zachowali gospodarze i to oni wygrali do 27. Mecz bardzo ładny, stojący na dobrym poziomie, czasami może tylko za nerwowo... (sędzia Czesław Fojcik - ocena 5)

3.01. – godz. 20.00

ANT Szkoła Języków Obcych - DISCO ŻĄDŁO 3:2

Pierwszy set wyrównany, rozstrzygnięty na korzyść przyjezdnych w końcówce do 22. W drugim, dzięki silnej zagrywce, Żądło już na początku wypracowało sporą przewagę i nie oddało prowadzenia aż  do końca seta. Trzecia partia podobnie jak pierwsza bardzo wyrównana z wieloma długimi i ciekawymi wymianami, zakończona jednak dla odmiany zwycięstwem ANT-ów. W czwartej partii emocje jeszcze większe i mimo bardzo skutecznej gry Żądła na środku taśmy, to jednak "Mrówki" zachowały więcej zimnej krwi i doprowadziły do wyrównania w setach. Niestety zwycięstwo gospodarze przypłacili trzecim już w tym sezonie skręceniem kostki, tym razem przez cennego w ataku Szymona Cnotę. W decydującym starciu do przejścia 8:6 dla Żądła, lecz po zmianie stron ostatnie słowo należało do ANTów i to gospodarze ostatecznie wygrali do 14. (sędzia Marek Holona - ocena 4)

5.01. – godz. 19.00

ALBION TEAM Rybnik - TOP TEN Rybnik 1:3

Gospodarze przegrali z drużyną zdecydowanie lepiej dysponowaną. Top Ten zaskoczył agresywną grą i ofiarną obroną. Albion niestety osłabiony brakiem dwóch środkowych i libero oraz kontuzją atakującego miał zbyt mało atutów by wygrać. W każdym secie przewaga gości była wyraźna, ale w końcówkach Albion dochodził na 1-2 pkt, tylko drugi set udało się gospodarzom wygrać. Najbardziej wyrównany i emocjonujący okazał się set czwarty, kiedy to walka toczyła się punkt za punkt. Albion prowadził nawet 23-21, a później miał piłkę setową. Doświadczenie gości okazało się jednak czynnikiem, który przechylił szalę zwycięstwa w tym secie, jak i w całym meczu na korzyść świetnie grającego Top Tenu. Podsumowując, Albion popełnił zbyt wiele prostych błędów, głównie w zagrywce i przyjęciu, by myśleć o pokonaniu tak doświadczonej i zgranej ekipy jaką jest Top Ten. W setach do -21, 23, -22, -25. (sędzia Zygmunt Barylak - ocena 6)

6.01. – godz. 18.00

FOX Pszów - DOMEL Rybnik 0:3

Bezdyskusyjne zwycięstwo Domelu - lepszy blok, lepszy środek i mniej błędów własnych. W setach do 20, 20 i 10. (sędzia Jan Kasprowicz - ocena 5)

6.01. – godz. 18.45

HOTEL POLITAŃSKI - TKKF Piaski - ARTUS Żory 1:3

Piaski nie wystąpiły w tym meczu w pełnym składzie i pomimo ambitnej postawy na boisku uległy utytułowanej drużynie z Żor. (sędzia Czesław Fojcik - ocena 5)

ŻELAZNA Rybnik - PARTNER - MORS Jastrzębie 1:3

ŻELAZNA wygrała w I Lidze swojego pierwszego seta!!! Tym mocnym akcentem rozpoczęła mecz z PARTNEREM. Partia ta to festiwal popsutych zagrywek gości, nieskuteczna gra PARTNERA i słaba obrona... Co nie wychodziło przyjezdnym, udawało się gospodarzom. Pierwszy set do 23 na korzyść ŻELAZNEJ. Jednak kolejne sety to zejście zawodników PARTNERA na ziemię i wygrane partie do 18, 20 i 22. (brak sędziego)

JEDYNKA Jankowice - DWUNASTKA Rybnik 3:0

Jedynka na początek roku zafundowała sobie zwycięstwo za "trzy punkty", po ładnym meczu z ambitnie grającą drużyną z Niewiadomia. (sędzia Włodzimierz Barwinek - ocena 5)

4.01. – godz. 19.00

STRZELEC Gorzyczki - TEAM Golejów 3:2

Pierwszy set dla gości, którzy wygrywają go do 19. W kolejnej odsłonie pokaz siatkarskiego rzemiosła w wykonaniu obu stron. Tym razem gospodarzom pomaga 7 zawodnik - własna hala. Zwycięstwo do 24. Początek trzeciego seta dość ostry - trener Teamu nie wytrzymuje nerwowo, zostaje poproszony o opuszczenie boiska. Interwencja kapitana gości jednak powoduje, że trener już spokojny siada na ławce dla zawodników. Całe to zamieszanie powoduje, że Strzelcy pewnie wygrywają do 20. Niestety w kolejnej odsłonie gospodarze zostają skarceni za zbyt pewną wiarę w zwycięstwo tego meczu. Ostatni, decydujący set, zaczyna się dramatycznie dla Gorzyczek - przegrywają 0:4. Przy zmianie stron już jest troczę lepiej, ale goście prowadzą jeszcze 8:6. Nerwowa atmosfera meczu i zacięta walka pozwala jednak wygrać nieco starszej drużynie z Gorzyczek 15 do 12. (sędzia Dariusz Wierzgoń - ocena 4)

5.01. – godz. 18.00

ALUMAST Żernica - SILMET & SOLARIUM BEAUTIFUL 0:3

Nowy rok drużyna SILMETU zaczyna od wygranej 0:3. Dwa pierwsze sety spokojne, wygrane do 17 i 20. Ostatni set bardzo zróżnicowany - raz przewaga 0:7 dla gości, następnie odrobienie strat i przewaga 21:17 dla gospodarzy i nerwowa końcówka. Młoda drużyna przy dobrym bloku zdołała odrobić straty i wygrać tego seta do 23. Drużyna SILMETU, jak i cała widownia, nagrodziła brawami rozgrywającego gospodarzy za bardzo efektowną grę w obronie! (sędzia Karol Plaskuda - ocena 4)

UKS ANTENKA Leszczyny - LICEUM Czerwionka-Leszczyny 1:3

Ciekawe i zacięte spotkanie - jak na derby przystało. Dzięki spokojnej i mądrej grze, pierwszego seta od początku kontrolują zawodnicy Antenki i wygrywają go do 18. W drugim secie gospodarze nie potrafią dowieźć prowadzenia do końca partii, ponosząc porażkę do 22. W secie trzecim goście wykazują się dobrą zagrywką, zwyciężając do 20. Prowadzenie w meczu 2-1 dodatkowo motywuje zawodników Liceum, którzy w ostatniej odsłonie meczu pozwalają gospodarzą na zdobycie 23 punktów. Na uwagę zasługuje również profesjonalizm sędziego. (sędzia Klaudiusz Wojaczek - ocena 5)