2005-12-06, Autor:
Przedstawiamy wyniki 9. serii rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

28.11. - poniedziałek 19.00
BEER TEAM Rybnik - TOP TEN Rybnik 3:0

Meczyk spokojny, może momentami nawet senny, ale za trzy punkty! W obu zespołach częste zmiany zawodników ale i częste przestoje w grze... (sędzia Czesław Fojcik - ocena 5)

ARTUS Żory - PARTNER - MORS Jastrzębie 0:3

W żorskich derbach lepszy desant z Jastrzębia... (sędzia Kazimierczak Marcin - ocena 4)

29.11. - wtorek 20.00
ANT Szkoła Języków Obcych - ŻYWIEC ZDRÓJ Świerklany 0:3

W pierwszym secie duży spręż w drużynie gospodarzy ale tylko do 18- tego punktu (cały set do 21). Do klęski w drugim ( do 13 - tu ) w znacznym stopniu przyczynił się brak odbioru, a trzeci ( do 12 - tu ) to już próby eksperymentowania składem bez spodziewanego rezultatu ( na szczęście dla gości ). Atmosfera podgrzana ale nie nerwowa. Mecz mimo wszystko obfitujący w wiele długich wymian co mogło się podobać licznie zgromadzonej widowni. (sędzina Agnieszka Chrapkiewicz - ocena 5)

30.11. - środa 18.00
FOX Pszów - ŻELAZNA Rybnik 3:0

Zacięty mecz ale w sportowej atmosferze… W setach do 17, 16 i 22  (sędzia Jan Kasprowicz - ocena 6)

2.12. - piątek 19.00

HOTEL POLITAŃSKI - TKKF Piaski - ALBION TEAM Rybnik 2:3

Pierwszy set przebiegł pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali do 19. W drugim secie Albion zagrał vabanque wystawiając ultraofensywny skład i po dramatycznej końcówce wygrał seta do 27. Set trzeci to koncertowa gra gospodarzy i fatalne przyjęcie po stronie Albionu, szybko do 16. Decydujący okazał się być set czwarty... Albion poprawił przyjęcie i blok, ale i tak gospodarze mieli przygniatającą przewagę, jednak tylko do stanu 24-21(!) od tego momentu w drużynie gości odblokowało się wszystko! Jednym z powodów był chyba libero gości, który 'zarobił' piłką po twarzy, założył okulary i zaczął grać fantastycznie! Albion obronił trzy piłki meczowe, dogonił rywali, po czym wykorzystał swoją trzecią piłkę setową (do 28). W time breaku istniał już tylko jeden zespół! (do 9) Zwycięstwo cieszy bardzo, choć w przekroju całego meczu gospodarze chyba prezentowali się korzystniej, szczęście tym razem było po stronie przyjezdnych!  (sędzia Czesław Fojcik - ocena 6)

2.12. - piątek 18.00

DOMEL Rybnik - DISCO ŻĄDŁO 3:0

W poprzednim sezonie trzecie miejsce zdobyło Żądło pokonując w turnieju finałowym 2 : 0 Domel, teraz nastąpił rewanż... W pierwszym secie Żądło zostało zDOMELowane do 12. Drugi set to zacięta walka ale tylko do stanu 19 do 19, później istniał tylko Domel i skończyło się do 21. Trzeci set zrezygnowane już Żądło przegrało do 18.  (sędzia Zygmunt Barylak - ocena 6)

13.12. - ŻYWIEC ZDRÓJ Świerklany - ŻELAZNA Rybnik (przełożony)

19.12. - TOP TEN Rybnik - ŻELAZNA Rybnik (przełożony)

19.12. - FOX Pszów - DISCO ŻĄDŁO (przełożony)

LICEUM Czerwionka-Leszczyny - SILMET & SOLARIUM BEAUTIFUL 2:3

Mecz bardzo zacięty, walka o każdy punkt... W setach 27:25, 18:25, 25:21, 21:25, 11:15  (sędzia Łukasz Paszek - ocena 5)

STRZELEC Gorzyczki - ALUMAST Żernica 1:3

Drużyna z Żernicy musiała przejechać ponad 50 km na ten mecz, ale było warto... Wyrównany poziom, zacięty mecz o każdą piłkę. W setach: 24-26, 25-22, 30-32, 19-25.   (sędzia Dariusz Wierzgoń - ocena 5)

29.11. - wtorek 18.30

DREAM TEAM LKS Zabełków - AKS GROM Rybnik 3:0

Drużyna gospodarzy zagrała dobry mecz wygrywając z gośćmi w 3 setach. Przewaga Dream Team'u widoczna była już w pierwszym secie- wygranym do 11. Grom z seta na set grał coraz lepiej - bardzo ambitnie i zaciekle walcząc o każdy punkt, ale nie wystarczyło to na dobrze dysponowaną drużynę z Zabełkowa, która choć pozbawiona przechodzącego rehabilitację wystawiającego, zarazem kapitana i gwiazdy drużyny (jest to wielki cios dla zespołu, ale postaramy się nie zawieść rzeszy fanów) zdołała wygrać!   (sędzia Michał Grzegórzek - ocena 5)

1.12. - czwartek 18.00

UKS ANTENKA Leszczyny - RYBNICKI BROWAR 0:3

Browar umocnił się na fotelu lidera... W setach do 11, 10 i 21  (sędzia Zdzisław Sołtys - ocena 5)

2.12. - piątek 17.00

TEAM Golejów - DWUNASTKA Rybnik 3:1

Witam Golejów na własnym parkiecie podejmował Dwunastkę Rybnik. W pierwszej odsłonie trochę nerwów z obu stron, jednak goście szybciej zapanowali nad nerwami wygrywając  22-25. Mobilizacja gospodarzy od drugiej odsłony meczu, pokazali klasę i chart ducha pokonując rywala 25-12, 25-14 i 25-19.  (sędzia Bogdan Skupień - ocena 4)

AZS Rydułtowy - JEDYNKA Jankowice 2:3

Mecz wyrównany, nerwowy. Więcej zimnej krwi w piątym secie zachowali goście...  (sędzia Tomasz Nieszporek - ocena 3)