Utex ROW: wyszły wszystkie mankamenty

2009-10-11, Autor:
W 4. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki Utexu ROW Rybnik przegrały w Pawłowicach z Wisłą Can Pack Kraków 69:85.

Rybniczanki przegrały mecz głównie przez słabą pierwszą połowę. Już po pierwszej kwarcie Wisła prowadziła 19:12. Przed zmianą stron przewaga krakowianek wyniosła 16 punktów.

W drugiej połowie mecz się wyrównał, głównie za sprawą dobrej gry Whitney BoddieKatarzyna Krężel. Remis w tej części gry 40:40 pozwolił utrzymać krakowiankom 16-punktową przewagę, dzięki której wygrały 85:69.

> Więcej zdjęć w fotogalerii

Najskuteczniejszymi zawodniczkami Mirosława Orczyka były wspomniane Boddie i Krężel, które zdobyły kolejno 15 i 14 punktów.

Po meczu powiedzieli:

Jose Ignacio Hernandez – trener Wisły Can Pack Kraków

Jesteśmy zadowoleni z pracy zespołu. Dzisiejsza wygrana szczególnie nas cieszy, gdyż ostatnio niespodziewane doznaliśmy dwóch porażek. Jestem szczególnie zadowolony z gry moich wysokich zawodniczek, które skutecznie zbierały. Dobra była także gra w ofensywie. Zdaję sobie sprawę z tego, ile nam jeszcze brakuje do ideału.

Mirosław Orczyk – trener Utexu ROW Rybnik

Gratuluję gościom zwycięstwa. Jestem zadowolony z tego, że wreszcie mogliśmy pokazać kibicom, co to jest koszykówka, sztuka i kunszt. Zespół Wisły to Mercedes polskiej ligi. Cieszę się, że mój zespół zagrał taki mecz po tym „łubudubu” w Lesznie. Nasze wszystkie mankamenty wyszły właśnie przy dobrej grze przeciwnika, ale to tylko pokazało nam, czego jeszcze musimy się uczyć. Trudno cieszyć się z porażki, ale dla nas była to kolejna lekcja i kolejny krok do przodu.

Agnieszka Majewska  – Wisła Can Pack Kraków

Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Szczególnie dobrze wychodziły nam zbiórki i cała gra w obronie. Ten mecz pokazał nam także, że jeszcze musimy się zgrać, gdyż do zespołu dołączyło wiele nowych twarzy.

Agnieszka Jaroszewicz – Utex ROW Rybnik

My także potrzebujemy jeszcze zgrania, z każdego meczu wyciągamy odpowiednie wnioski. Cieszę się, że mogłam dziś pooglądać taką koszykówkę w wykonaniu Wisły. Na pewno są jeszcze w naszej grze elementy, które musimy mocno przećwiczyć.

Utex ROW Rybnik - Wisła Can Pack Kraków 69:85 (12:19, 17:26, 18:17, 22:23)

Utex ROW: Whitney Boddie 15, Katarzyna Krężel 14, Devanei Hampton 10, Nikita Bell 10, Martyna Koc 7, Monika Sibora 7, Agnieszka Jaroszewicz 4, Karolina Stanek 2, Małgorzata Chomicka 0, Katarzyna Suknarowska 0

Wisła Can Pack: Janell Burse 16, Ewelina Kobryn 16, Agnieszka Majewska 15, Liron Cohen 11, Marta Fernandez 10, Magdalena Skorek 6, Agnieszka Kułaga 0, Anna Wielebnowska 0, Paulina Gajdosz 0, Dorota Gburczyk 0