Utex ROW: Trening dla rywalek

2009-02-26, Autor:
W zaległym meczu Ford Germaz Ekstraklasy Utex ROW Rybnik przegrał z Lotosem PKO BP Gdynia 45:72.

Rybniczanki już przed spotkaniem skazywane były na porażkę. Faworyzowany Lotos przyjechał do Boguszowic po fotel lidera Ford Germaz Ekstraklasy. Na początku spotkania mecz był w miarę wyrównany, jednak z czasem do głosu dochodziły gdynianki. Z takim skutkiem, że przed przerwą prowadziły już 33:18.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, a z minuty na minutę koszykarki Lotosu coraz dobitniej pokazywały, kto w tym starciu jest lepszy. W końcówce meczu trener gości dał pograć rezerwowym, które utrzymały wysokie prowadzenie. Ostatecznie Lotos wygrał 72:45 i objął fotel lidera FGE.

Najskuteczniejszą zawodniczką w rybnickim zespole była Aleksandra Chomać, która zdobyłą 12 punktów.

– Dla mnie był to sentymentalny pojedynek – mówił po meczu trener Mirosław Orczyk, który kilka lat spędził w Gdyni. – Żałuję, że nasza kadra tak bardzo się uszczupliła. Przed sezonem zakładaliśmy, że spotkanie z Lotosem będzie hitem kolejki – dodał Orczyk. Stało się jednak tak, że mecz był treningiem dla rywalek.

Kolejne mecze rybniczanki rozegrają w Łodzi (7 marca) i Pabianicach (11 marca).

UTEX ROW Rybnik - Lotos PKO BP Gdynia 45:72 (8:13, 10:20, 10:17, 17:22)

UTEX ROW: Aleksandra Chomać 12, Nataliya Trafimava 7, Małgorzata Chomicka 6, Magdalena Radwan 5, Agnieszka Jaroszewicz 4, Monika Siwczak 4, Karolina Stanek 3, Aleksandra Kurdziel 2, Paulina Mycio 2, Sandra Podleśny 0, Sonia Moszkowicz 0

Lotos PKO BP: Alana Beard 19, Ekaterina Snytsina 11, Monique Currie 11, Tamika Catchings 11, Marta Jujka 8, Elżbieta Zawadka 6, Natalia Marchanka 2, Olivia Tomiałowicz 2, Paulina Pawlak 1, Claudia Sosnowska 1