Utex ROW: Pozostała walka o 5. miejsce

2009-03-17, Autor:
W pierwszym meczu fazy play-off koszykarki Utexu ROW Rybnik przegrały z Lotosem PKO BP Gdynia 57:77 i będą walczyć o miejsca 5-8.

Mecz Utexu ROW Rybnik z Lotosem miał odbyć się w środę, ale na prośbę drużyny z Gdyni został przełożony na wtorek. Gdynianki przyjechały do Rybnika prosto z Krakowa, gdzie w niedzielę grały z Wisłą.

W pierwszym meczu fazy play-off Lotos chciał zapewnić sobie awans do półfinałów Ford Germaz Ekstraklasy i cel osiągnął. W Rybniku tylko na początku kibice oglądali wyrównany pojedynek. Po pierwszej kwarcie rybniczanki prowadziły nawet jednym punktem. Przed kolejną przerwą przegrywały jednak 32:42. Z upływem minut podopieczne Jacka Winnickiego powiększały przewagę, która w końcówce wyniosła 20 punktów. Wtedy na parkiecie przebywały młode zawodniczki Utexu (Sandra Podleśny, Aleksandra Kurdziel, Natalia Przekop, Sonia Moszkowicz, Paulina Mycio), którym szansę na pokazanie się rybnickiej publiczności dał trener Mirosław Orczyk: – Nasza młodzież nabiera doświadczenia i mam nadzieję, że to zaowocuje – mówił po meczu rybnicki szkoleniowiec.

W trzech meczach Lotosu z Utexem, licząc również spotkania w rundzie zasadniczej, lepsze były gdynianki i to one awansowały do półfinałów FGE. – Nam nie pozostało nic innego, jak dobrze przygotować się do walki o piąte miejsce. Mamy na to prawie dwa tygodnie – komentował Orczyk. Jego zawodniczki ponownie wyjdą na parkiet w sobotę 28 marca. Ich rywalem będzie prawdopodobnie Energa Toruń.

Utex ROW Rybnik – Lotos PKO BP Gdynia 57:77 (17:16, 15:26, 12:17, 13:18)

Utex ROW: M. Chomicka 2, P. Mycio 0, M. Radwan 15, S. Moszkowicz 2, A. Jaroszewicz 3, K. Stanek 4, A. Chomać 10, N. Trafimava 13, N. Przekop 1, M. Siwczak 6, A. Kurdziel 1, S. Podleśny 0.

Lotos: N. Marchanka 0, P. Pawlak 0, E. Snytsina 5, M. Currie 4, E. Zawadka 0, O. Tomiałowicz 3, M. Jujka 8, I. Matovic 12, M. Leciejewska 8, A. Beard 22, C. Sosnowska 4, T. Catchings 11.