Utex ROW: festiwal „trójek” L. Koehn

2011-01-26, Autor:
W 20. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy Utex ROW Rybnik pokonał ŁKS Siemens AGD Łódź 77:71.

Jak można się było spodziewać, emocji nie zabrakło w starciu drużyn zamykających tabelę Ford Germaz Ekstraklasy. Prowadzenie w rywalizacji zespołów z Rybnika i Łodzi zmieniało się 17 razy. W hali w Boguszowicach lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po kilku akcjach prowadziły 8:2. Chwilę później było już 12:11 dla rybniczanek. Po pierwszej kwarcie minimalnie lepsze były jednak łodzianki (19:18). Drugą kwartę dobrze zagrały zawodniczki Mirosława Orczyka, dzięki czemu na przerwę schodziły z dwupunktowym prowadzeniem (34:32).

W drugiej połowie wynik nadal oscylował wokół remisu. Wśród rybniczanek dwoiła się i troiła Laurie Koehn. Zaserwowała ona kibicom prawdziwy festiwal „trójek”. Niestety pozostałe zawodniczki z Rybnika miały problem z dostosowaniem się do jej poziomu. Na szczęście w decydujących momentach przełamała się Karolina Stanek. To ona w ostatnich minutach meczu dwa razy trafiła za trzy punkty, co pozwoliło odskoczyć od ŁKS-u na kilka punktów. Uzyskana przewaga została utrzymana i Utex ROW wygrał z zawodniczkami Piotra Neydera 77:71. Było to trzecie zwycięstwo rybniczanek w tym sezonie.

W meczu z ŁKS-em najlepiej spisała się Laurie Koehn, która zdobyła 26 punktów (8 razy trafiła za 3 punkty). Ważne punkty w końcówce meczu zdobyła Karolina Stanek: - Cieszę się ze zwycięstwa. Długo przygotowywałyśmy się do tego spotkania. To zwycięstwo to duży krok w kierunku utrzymania się w ekstraklasie – powiedziała po meczu Stanek.

Kolejny mecz Utex ROW rozegra już w najbliższy piątek 28 stycznia. Tym razem do Rybnika przyjedzie Energa Toruń. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Utex ROW Rybnik - ŁKS Siemens AGD Łódź 77:71 (18:19, 16:13, 20:19, 23:20)

Utex ROW: Laurie Koehn 26, Rebecca Harris 12, Karolina Stanek 11, Katarzyna Suknarowska 9, Anna McLean 9, Alendra Brown 8, Barbara Głocka 2, Paulina Rozwadowska 0.

ŁKS Siemens AGD: Magdalena Losi 22, Leona Jankowska 17 (10 zb), Ugo Oha 10, Aleksandra Kaja 7, Tatsana Żurawliowa 6, Alena Nowikawa 5, Dorota Sobczyk 2, Roksana Schmidt 2, Magdalena Rzeźnik 0, Walentyna Woronowa 0.