Utex ROW: Dogrywka w Jeleniej Górze

2008-12-14, Autor:
Po bardzo zaciętym meczu Utex ROW Rybnik wygrał w Jeleniej Górze z Finepharmą 74:67.

Mecz w Jeleniej Górze lepiej rozpoczęły rybniczanki, które prowadziły po pierwszej kwarcie 20:13. Z czasem do głosu doszły gospodynie. Przed ostatnią kwartą to one prowadziły 4 punktami. Koszykarki Mirosława Orczyka zwarły jednak szeregi i doprowadziły do wyrównania. Aby wyłonić zwycięzcę, potrzebna była dogrywka. W niej więcej zimnej krwi zachowały rybniczanki i  to one cieszyły się z kolejnych 2 punktów w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy. Dzięki wygranej 74:67 Utex ROW awansował na IV miejsce w tabeli.

Kolejny raz najlepszą zawodniczką meczu była LaTangela Atkinson (26 punktów). Dobre spotkanie rozegrały również Aleksandra Chomać (15 punktów) i Naketia Swanier (12 punktów). W drużynie z Jeleniej Góry pozytywne wrażenie zrobiły byłe koszykarki Utexu ROW – Magdalena Skorek (13 punktów), Joanna Szymczak-Górzyńska (12 punktów) i Hollie Merideth (10 punktów).

Kolejny mecz Utex ROW rozegra w sobotę 20 grudnia o godzinie 18:30 w Boguszowicach. Rywalem będzie sąsiad z tabeli – CCC Polkowice.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra - UTEX ROW Rybnik 67:74 (13:20, 23:20, 19:11, 10:14, 2:9)

UTEX ROW: LaTangela Atkinson 26, Aleksandra Chomać 15, Naketia Swanier 12, Natalia Trafimava 8, Magdalena Radwan 8, Kasha Terry 5, Małgorzata Chomicka 0, Karolina Stanek 0

Finepharm: Ryan Coleman 15, Magdalena Skorek 13, Joanna Szymczak-Górzyńska 12, Hollie Merideth 10, Małgorzata Babicka 8, Katarina Ristić 5, Joanna Kędzia 2, Magdalena Gawrońska 2, Natalia Niewrzawa 0