Turniej im. Stamma: Mazik trzeci

2009-03-30, Autor:
W turnieju im. Feliksa Stamma trzecie miejsce zajął Mateusz Mazik.

Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma odbył się już po raz 26. Na zawodach w Warszawie dobrze spisał się zawodnik Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego – Mateusz Mazik (waga 57 kg). W walce eliminacyjnej rybniczanin bez problemów wygrał na punkty z Filipem Barakiem ze Słowacji 10:2. W ćwierćfinale pokonał Białorusina Michaiła Biernawskiego 7:4.

W półfinale Mazik spotkał się z kolegą z kadry trenera Stanisława ŁakomcaMichałem Chudeckim. Niedawno przegrał z nim w finale Mistrzostw Polski. Tym razem ponownie lepszy okazał się Chudecki, który wygrał 9:3. Walka kadrowiczów była jednym z najciekawszych starć w kategorii piórkowej warszawskiego turnieju.

26. Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma – walki Mateusza Mazika

Filip Barak (Słowacja) - Mateusz Mazik 2:10

Mateusz Mazik - Michaił Biernawski (Białoruś) 7:4

Michał Chudecki - Mateusz Mazik 9:3

W niedzielę 29 marca na hali w Boguszowicach rozegrany został turniej bokserski młodzików, kadetów, juniorów oraz młodzieżowców o Puchar Dyrektora MOSiR-u Rybnik. W zawodach udział wzięło 14 zespołów ze Śląska. Do walk o medale i nagrody wystartowało 102 zawodników i zawodniczek.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Rybnika (51 pkt), drugie - Carbo Gliwice, a trzecie – pięściarze z Rudy Śląskiej.

Po trzy punkty dla Rybnika zdobyli; Romański Kamil, Kostka Karol, Szubarczyk Mariusz, Mura Łukasz, Laskowski Miłosz, Mętlewicz Daniel, Mężyk Roman, po dwa punkty: Pierchała Dawid, Kowalak Krzysztof , Pierchała Kamil, a po jednym punkcie: Hulima Piotr, Rdzeń Rafał, Łach Karol, Matusiak Mateusz, Rutkowski Dawid , Matuszczyk Sławek.

Od poniedziałku rybniccy bokserzy przygotowują się do meczu w Eurolidze, który 4 kwietnia o godzinie 18:00 zostanie rozegrany w Czechach z Prestojevem.