Zaskoczeni strefą

2008-02-12, Autor:
Bez niespodzianki zakończył się sobotni mecz MKKS-u Rybnik ze Zniczem Jarosław. W hali „Ekonomika” zdecydowanie lepsza okazała się drużyna gości.

Podopieczni Włodzimierza Środy toczyli wyrównany bój z gośćmi z Jarosławia tylko w pierwszej kwarcie. Wtedy nawet udało im się wyjść na prowadzenie, które niestety było jedynym w całym meczu. Rybniczanie grali bardzo nieskutecznie. Goście natomiast skupili się na neutralizowaniu poczynań dwóch najlepszych koszykarzy MKKS-u – Wojciecha KukuczkiMirosława Frankowskiego. Znicz z minuty na minutę powiększał przewagę, która w końcówce meczu wyniosła aż 30 punktów. Ostatecznie MKKS przegrał 63:93.

Po meczu powiedzieli

Stanisław Gierczak – trener Znicza Jarosław

Staraliśmy się zneutralizować rzut z dystansu i uniemożliwić poczynania Kukuczce i Frankowskiemu. Myślę, że w pewnym stopniu się udało, choć ich statystyki nie są najgorsze. Ostatnio dobrze gramy i wydawało mi się, że wygramy to spotkanie. Ale nie mogło być mowy o żadnym lekceważeniu rywala. Rybnik jest drużyną, która potrafi zaskoczyć. Grają trochę nierówno, ale są w stanie wygrać z wieloma zespołami i na pewno nie jest to drużyna, która spadnie z ligi.

Trener rybniczan - Włodzimierz

Środa. Fot. Józef Kancelista.

Włodzimierz Środa – trener MKKS-u Rybnik

Strefa jarosławian nas zupełnie zaskoczyła. To zdecydowało, że wygrali. Gdyby każdy krył swojego, to mecz byłby do końca wyrównany. Ofensywnie cała piątka/szóstka graczy Znicza, która wychodziła na parkiet, była bardzo groźna. My z kolei niestety mamy taką drużyną, jaką mamy. Czasami to nie wychodzi na boisku. Może nie dorośliśmy do I ligi.

MKKS Rybnik - Znicz Jarosław 63:93  (16:25, 15:16, 18:23, 14:29)

MKKS Rybnik: Frankowski 20, Paszowski 10, Kukuczka 10, Zmarlak 8, Marczyk 5, Mrówczyński 4, Ochodek 4, Środa 2, Grabiec 0, Kozieł 0, Białdyga 0, Gołucki 0.

Znicz Jarosław: Miszczuk 25, Celej 24, Mikołajko 13, Przewrocki 11, Sikora 7, Fortuna 7, Ecka 6, Szczotka 0, Miller 0, Dryjański 0.