Walczyli dzielnie

2007-03-21, Autor:
Bartłomiej Bednarczyk z Rybnickiej Sekcji Ju- jitsu Sportowego wywalczył brązowy medal na  Mistrzostwach Polski w Ju- Jitsu.

Rozegrane w Jaworznie Mistrzostwa Polski w Ju – Jitsu były najważniejszymi zawodami w tej dyscyplinie sporu w naszym kraju.

W imprezie brali udział zawodnicy Rybnickiej Sekcji Ju- jitsu Sportowego. Bartłomiej Bednarczyk (uczeń policealnej szkoły na kierunku masażysta trenuje sporty walki od 11 lat), który startował w wadze do 69 kg, oraz Dorota Szumska (nauczycielka wychowania fizycznego w SP nr 18 w Rybniku, sporty walki trenuje od 6 lat), która startowała w wadze do 55 kg.

Bartłomiej Bednarczyk po bardzo ciekawych i emocjonujących walkach ostatecznie zajął III miejsce. W całych zawodach przegrał tylko jedną walkę i to tylko o jeden punkt z czołowym i doświadczonym zawodnikiem kadry narodowej.

Dorota Szumska startując w wadze do 55 kg po emocjonujących i zaciętych walkach zajęła V miejsce. - Biorąc pod uwagę, że są to jej jedne z pierwszych zwodów takiej rangi, występ ten należy zaliczyć do udanych – komentuje trener rybnickich zawodników Mariusz Wowra. - Jestem bardzo zadowolony z występów naszych zawodników gdyż rybnicka sekcja ju- jitsu sportowego na naszym terenie działa dopiero od sześciu lat – dodaje trener.

Dobra passa zawodników rybnickiej sekcji trwa od końca zeszłego roku, kiedy to w zawodach Puchar Polski Seniorów, Puchar Polski Młodzieży oraz w Otwartych Turniejach Kwalifikacyjnych zawodnicy Rybnickiej Sekcji zajmowali czołowe lokaty.

Zajęcia rybnickiej sekcji ju - jitsu sportowego odbywają się w SP 34 w każdy poniedziałek o godz. 17.30. Udział w treningach mogą brać wszyscy zainteresowani.