Speedrower: rybniczanie rozdawali karty

2009-09-08, Autor:
W Rybniku rozegrano kolejną rundę Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Okręgu Południowego.

Najlepsi w drużynie okazali się gospodarze, którzy o pierwszą lokatę walczyli z zespołem Śląska Świętochłowice. Po 8 biegach drużyny te dzieliła różnica 4 punktów. Team z Rybnika jednak systematycznie powiększał przewagę i wygrał całe zawody. Rybniczanie wykorzystali zatem w pełni atut własnego toru.

Z kolei indywidualne zawody przeprowadzono przy sztucznym oświetleniu. Triumfował Jakub Jakubiak z Rybnika, który zdobył komplet 20 punktów. Drugie miejsce, ze stratą jednego punktu, zajął Piotr Pluczyński, a trzecie – Kamil Bielaczek. Obaj reprezentowali drużynę ze Świętochłowic. Tuż za podium znalazł się Kacper Karwat, który jeszcze w ostatnim starcie miał szanse na trzecie miejsce, jednak bardziej doświadczeni zawodnicy skutecznie odpierali jego ataki.

Najlepsi zawodnicy Okręgu Południowego zmierzą się w finale DMPJ 11 października w Gnieźnie oraz IMPJ 26 września w Ostrowie.