Dobry mecz Merideth

2008-01-13, Autor:
Koszykarki UTEX-u ROW Rybnik pokonały w Łodzi tamtejszy ŁKS 72:59. Była to dziesiąta wygrana rybniczanek w tegorocznych rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy.

W pierwszym meczu obu drużyn w Rybniku lepsze okazały się gospodynie. W hali w Boguszowicach rybniczanki po zaciętym meczu wygrały 54:52. W rewanżu o zwycięstwo miało być jeszcze trudniej. Okazało się jednak inaczej. Podopieczne Mirosława Orczyka swoją wyższość nad rywalkami pokazały już w pierwszej kwarcie, którą wygrały 25:17. W drugiej powiększyły tylko przewagę i na przerwę schodziły z prowadzeniem 42:27. Ostatnie dwie kwarty to utrzymywanie przez rybniczanki bezpiecznej przewagi. Na trudnym terenie w Łodzi UTEX ROW wygrał 72:59.

Wśród naszych zawodniczek najlepiej zaprezentowały się tradycyjnie Amerykanki. Tym razem najwięcej – 24 punkty, zdobyła Hollie Merideth. Dodatkowo nasza najwyższa koszykarka zaliczyła 12 zbiórek.

ŁKS Siemens AGD Łódź - UTEX ROW Rybnik 59:72 (17:25, 10:17, 16:15, 16:15)

ŁKS: Dorota Sobczyk 17, Renata Oliveira 13, Katarzyna Kenig 9, Edyta Koryzna 7, Jennifer Humphrey 6, Sylwia Wlaźlak 4, Joice Cristina Rodrigues 3.

UTEX ROW: Hollie Merideth 24, Marquetta Dickens 16, Nikita Bell 9, Agnieszka Jaroszewicz 8, Magdalena Skorek 5, Minja Siljegović 5, Olena Proszczenko 3, Barbara Głocka 2, Małgorzata Chomicka 0, Joanna Górzyńska-Szymczak 0, Edyta Błaszczak 0.

INEA AZS Poznań - PKM Duda PWSZ Leszno 71:72 (11:30, 21:14, 23:15, 16:13)

SMS Łomianki - Lotos Gdynia 42:91 (6:31, 14:25, 12:19, 10:16)

ŁKS Łódź – UTEX ROW Rybnik 59:72 (17:25, 10:17, 16:15, 16:15)

Cukierki Odra Brzeg - AZS KK Jelenia Góra 71:58 (29:18, 13:19, 20:11, 9:10)

CCC Polkowice - MUKS Poznań 76:60 (21:26, 15:14, 20:10, 20:10)